Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над 31 млн. лв. ще бъдат инвестирани във водопроводната мрежа на Ямбол и Елхово

Снимка: Радио ВИДИН

Над 31 милиона лева ще бъдат инвестирани за подобряване на водоподаването в градовете Ямбол и Елхово. Основната част от средствата, близо 20 млн. лева, са осигурени от Кохезионния фонд на Европейския съюз.

Средствата ще бъдат инвестирани в четири обекта в общините Ямбол и Елхово. Ще бъде изграден нов външен водопровод от помпената станция в село Кабиле до помпената станция "Ормана" в Ямбол, реконструкция на 12 км. водопроводна мрежа в областния град, както и реконструкция и изграждане на ВиК - мрежа в Елхово. Четвъртият обект, за който беше подписан договор днес, е на стойност около 5 млн. лева, уточни управителят на ВиК - Ямбол инж. Стоян Радев.

С реализацията на обектите ще бъдат изпълнени екологичните изискванията от страна на ЕС за пречистване на отпадните води, няколкократно  ще бъдат намалени и загубите на питейна вода по амортизираната до крайност водопреносна мрежа.

Информацията е на кореспондента ни Даниела Костова.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

3 години от руската военна агресия, която промени Украйна

На 24 февруари се навършват 3 години от пълномащабното военно нападение на Русия над Украйна . Според различни данни убитите и ранени за този период са над 1млн. души. Десетки градове, хиляди села и милиони човешки животи бяха промени в резултат..

публикувано на 24.02.25 в 11:08

Глобиха собствениците на кучета без паспорти и регистрационни документи

Четири кучета без документи и неспазване на правилата при паркирането съдържа седмичната справка за констатирани престъпвания на наредби на Община Стара Загора. Общо 5 броя са наложените санкции „Акт за установяване на административно нарушение“ след..

публикувано на 24.02.25 в 10:43

Расте интересът на българите към круизния туризъм

Задава се силен круизен сезон. От 2022 г. пазарът е във възходящ тренд след отпадането на Covid мерките, заяви Борис Боев – продуктов мениджър в eдна от големите туристически агенции у нас. Той отбеляза, че през миналата година цените на круизите..

публикувано на 24.02.25 в 10:30

Ремонтират дома за стари хора в село Воден

Държавният дом за стари хора в пострадалото от пожарите през лятото на 2024г. село Воден ще бъде ремонтиран. Това разкри за Радио Стара Загора управителя на институцията Златка Янева. 5млн.лв. е отделената от държавата сума, необходима за извършване..

публикувано на 24.02.25 в 09:27
Радостин Танев

Радостин Танев: Югоизточен район е по-удачен за Стара Загора при новото райониране

Стара Загора да продължи да бъде в Югоизточния район, заедно с областите Сливен, Ямбол и Бургас, е становището, зад което застава общинската администрация в града. Това обяви зам.-кметът Радостин Танев. До 28 февруари е срокът за подаване на..

публикувано на 24.02.25 в 09:19

Превозвачите: Увеличение на толтаксата означава по-скъпи стоки

"Промяна в цената на толтаксите ще означава поскъпване на всички видове стоки за крайния потребител". Това заяви по повод предложението на правителството за възстановяване на нивата отпреди COVID -пандемията за винетните стикери и толтаксите председателят..

публикувано на 24.02.25 в 07:35

Пътната обстановка в област Стара Загора тази сутрин

Времето в област Стара Загора е ясно, сняг не вали. Температурите са в широк интервал от  -10 до - 4 градуса. Няма ограничение на движението, съобщи дежурният в Областно пътно управление тази сутрин инж. Брайков. На прохода "Шипка" пътните настилки са..

публикувано на 24.02.25 в 06:27

Очаква ни предимно слънчево време с температури в широки граници

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца. Ще се понижава, но ще остане по-високо от средното за месеца. Днес в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Значителна ще се задържи облачността над Западна България и..

публикувано на 24.02.25 в 05:48

Вторият медицински хеликоптер пристига до края на месеца на базата край Сливен

Следващата седмица и вторият медицински хеликоптер ще бъде в България. Това обяви за БНТ  министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов. По думите на Кирилов всички проверки на апаратурата са направени, като до 28 февруари хеликоптерът трябва да..

публикувано на 23.02.25 в 14:28
google.com

Поставят близо 190 знаци по пътя между Казанлък и град Шипка

Агенция „Пътна инфраструктура“ предвижда да бъдат поставени нови 189 пътни знаци в отсечката между Казанлък и град Шипка. Заедно с това ще бъде извършено полагане на хоризонтална маркировка и напречна шумна такава, поставяне на мантинели, почистване..

публикувано на 23.02.25 в 13:45