Петима непълнолетни има сред новите случаи на коронавирус в област Стара Загора, съобщиха от Регионалната здравна инспекция. За последните 24 часа на територията на областта бяха отчетени 100 новозаразени, като най-много са от областния град – 41.
В Казанлък случаите са 27, в Раднево - 7 и в Гълъбово - 4. Останалите положителни на новия вирус са от малките населени места.
От март до сега инфектираните в региона са 1673.
Сред новите случаи през последното денонощие са: ученик от 10-и клас в Профилираната природоматематическа гимназия „Гео Милев“ в Стара Загора, ученик от 8-и клас в Гимназията по селско стопанство „Гео Милев“ в Мъглиж, ученик от 7-и клас в Основно училище „Кулата“ в Казанлък, ученик от 9-и клас в Езикова гимназия „Ромен Ролан“ в Стара Загора, преподавател в Средно училище „Христо Смирненски“ в Стара Загора, преподавател на II група в Детска градина № 29 „Славейче“ в Стара Загора и дете в яслена група в Детска градина „Калина“ в Стара Загора.
Заразените са в добро състояние и се лекуват в домашни условия. Съответните паралелки и групи са поставени под 10-дневна карантина, с изключение на Средно училище „Христо Смирненски“, заради липса на близък контакт на преподавателя с други негови колеги и ученици.
В помещенията е извършена крайна дезинфекция.
От 15 септември до момента коронавирусна инфекция е потвърдена при 43 ученици и 32 преподаватели от общо 31 училища в област Стара Загора.
Както вече съобщихме, Регионалната здравна инспекция извършва планови изследвания с бързи антигенни тестове в домовете за възрастни хора в областта. В Дома в Гурково са потвърдени с PCR три случая на COVID-19, които са на ползватели на услугата. Те са изолирани в обособен сектор. Домът е поставен под карантина.
В област Сливен и съседните области няма установени огнища на шарка по овцете и козите, но се въвеждат мерки за ограничаване на разпространението на заболяването. Това е решено на днешното заседанието на Областна епизоотична комисия, съобщават от..
Със заповед на кмета на Община Харманли е обявено частично бедствено положение във връзка с разрастващия се пожар в района между селата Доситеево и Коларово. Пламъците се разпалват от сменящия посоката си вятър. Ситуацията се променя много бързо. Към..
31 дървета в парк „Пети октомври“ в Стара Загора ще бъдат премахнати. В пет от тях е имало гнезда на стършели в хралупите и изгнилите части на дърветата, а за останалите е взето решение след направена санитарна оценка от ландшафтните архитекти...
Община Болярово изцяло подобри материалната база на Домашния социален патронаж с изпълнението на проект „Подобряване на ефективността на Домашен социален патронаж в община Болярово" , финансиран по Целева програма „Подобряване на материалната база..
Силен вятър и пресечен терен пречат на огнеборците да овладеят големия пожар, който се разрази снощи между селата Доситеево и Коларово в община Харманли. На място са 60 огнеборци с 13 пожарни, доброволци, горски и общински служители. Пожарът се..
Ремонт на най-голямата детска градина в Сливен се извършва с финансовата подкрепа на Посолството на САЩ в България, съобщават от общината. Инженерното командване на военноморските сили на САЩ е възложител на проекта. Проектното предложение на община..
Мъж на 75 години от Сливен причини пожар в имота си в местността „Дюлева река", съобщават от полицията. Разчиствал е място за земеделска дейност. Въпреки изричните забрани за палене на открит огън в летния сезон възрастния мъж решава да запали..
Ново огнище на шарка по дребните преживни животни откриха в Хасковска област. Заболяването е установено в животновъден обект с 144 овце в свиленградското село Чернодъб, съобщават от Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ)...
Окръжен съд – Стара Загора взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 31-годишния И. А, на който е повдигнато обвинение за това, че на 30.07.2025 г. и на 31.07.2025 г. в Казанлък, в бензиностанции, е прокарал в обръщение..
Полицията в Ямбол задържа 21- годишен чужденец, превозвал мигранти с откраднат автомобил. По случая е образувано досъдебно производство. В следобедите часове вчера, около 15,30 часа, в комплекс "Георги Бенковски" в Ямбол, младият мъж се опитал да..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net