Областният управител Чавдар Божурски определи за пожароопасен сезон в горските територии на област Сливен периода от 1 април до 31 октомври, съобщиха от областната администрация. Със своя заповед той разпореди мерки, които гражданите и институциите трябва да спазват за опазването на горските масиви от пожари.
През посочения период е забранено паленето на открит огън и извършването на огневи работи на разстояние, по-малко от 100 метра от границите на горските територии. Забранено е изхвърлянето на горими отпадъци извън определените за целта места – контейнери за смет и сметища. Собствениците на гори, горските стопанства и предприятия, местната власт и ползвателите на гори трябва да преведат противопожарните хидранти, водоеми и противопожарни депа в изправност. Ръководителите на земеделски кооперации, арендатори на земи в близост до горски масиви трябва да поддържат в готовност пожарогасителните устройства и при пожар да се включат в гасенето му. РД „ПБЗН" и ИАГ ще спира от дейност машините и съоръженията в горските територии, които не отговарят на изискванията за пожарна безопасност.С цитираната заповед се възлага на органите по пожарна безопасност да осъществяват контрол за изпълнение на мерките.
Окръжния съд в Хасково ще заседава по мярката за неотклонение на Николай Перчемлиев по прякор Къната, който беше посочен за главно действащо лице в разбитата фабрика за цигари край село Момково през месец юли. По неофициална информация Перчемлиев..
С празничен концерт и изложение на организациите, които работят с младежи, Младежки център Стара Загора ще отбележи Международния ден на младежта. Събитието е под мотото „Младежите и звездите на бъдещето“ и в него ще вземат участие..
Военен на 52 години е починал в линейката на път за болницата в Ямбол след катастрофа между военен джип и лека кола на пътя Елхово – Болярово в късния следобед вчера. Това съобщи директорът на ямболската болница МБАЛ „Св. Пантелеймон " д-р Валентин..
Трима са ранените при катастрофа на разклона за село Маломирово по пътя Елхово – Болярово, потвърдиха от полицията в Ямбол. По първоначални данни катастрофата е между лек автомобил и военен джип. Двама от ранените са военни, третият е водачът на лекия..
С респектиращо количество отличия се завърнаха самодейците от община Стара Загора от 13-ото издание на Националния събор за народно творчество в Копривщица. Пълният набор медали включва 19 златни, 5 сребърни и 2 бронзови, съобщиха от пресцентъра на Община..
Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем 22-годишен български гражданин за незаконен трафик през страната на седем лица от Мароко, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в Пловдив. Мъжът е задържан за срок до 72 часа с..
Кампания в помощ на палестински семейства организира в Стара Загора Рут Констанс Терзиева и нейното семейство. Събитието с хуманитарна насоченост е насрочено за 14 август от 18 часа в хотел"Сити". Предвидена е музикална програма, базар с..
Второ огнище на шарка по дребните преживни животни в района на Павел баня събра на спешна среща институциите днес. Взето е решение животните да не бъдат загробвани както досега, а да бъдат транспортирани и изгаряни в инсинератор в Пловдив. Това заяви в..
Два случая на домашно насилие регистрира полицията в Сливен през почивните дни. Насилниците са задържани. При единият от случаите мъж на 34 години е упражнил насилие върху 30 годишна жена. Живеели са на семейни начала в Нова Загора. Мъжът е..
Деветгодишно дете е пострадало при падане от електрическа тротинетка в сливенско село през почивните дни. Има опасност за живота му. Инцидентът става в събота около 20.30 часа в село Стара река. Детето се е движило по улицата, когато губи..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net