Изолацията на ГЕРБ – СДС е факт, защото твърде дълго време държавата се управлява еднолично от Бойко Борисов, посредством обръчи от фирми и усещане за корупция. Това заяви Димитър Чорбаджиев от коалиция “Демократична България“ в Стара Загора в предаването "Час пик". Той потвърди позицията, че преговори за съставяне на правителство с първия излъчен мандатоносител са невъзможни, като припомни, че дясното обединение е създадено, за да се бори с властовия модел на Борисов.
„Никой не желае да подкрепи правителство на ГЕРБ или бих казал на г-н Борисов, макар на него да му се иска да бъде в сянка и да командва по примера на други политически фигури от сараите. (…) Това еднолично управление на държавата, което наложи г-н Борисов смятам, че неговия край настъпи“, коментира Чорбаджиев.
В отговор на въпрос той каза, че „Демократична България“ има готовност да преговаря за сформиране на кабинет с „Има такъв народ“ - втората по изборни резултати формация. Подкрепа е възможна, ако получат покана от партията на Слави Трифонов, а техни ключови приоритети бъдат заложени в програмата на едно бъдещо правителство. Ако се стигне до връчване на трети мандат, решението е на президента Румен Радев, отбеляза събеседникът и подчерта, че „Демократична България“ е в кондиция дори за евентуални предсрочни избори.
ГЕРБ трябва да напусне Европейската народна партия /ЕНП/, защото тяхното членство не кореспондира с идеалите на най-голямата и най-старата група от представени партии в Европарламента, а водената от ГЕРБ политика у нас се различава много от ценностите на ЕНП, изтъкна в разговора Димитър Чорбаджиев, посочвайки като пример „Фидес“ – партията на унгарския премиер Виктор Орбан, която вече не е част от семейството на ЕНП.
Двойно повече граждани са гласували за „Демократична България“ в Старозагорска област на парламентарните избори на 4 април в сравнение с евровота през 2019 година. Постигнатите резултати сочат добра подкрепа от обществото, коментира още Чорбаджиев. А коалицията излъчи депутат – юристът доц. Атанас Славов.
„Зелената сделка“ вече е факт, а пандемията дори ускори нейното навлизане. На фона на други страни България изостава, подчерта Димитър Чорбаджиев.
„За нас е притеснително, че всичко остава скрито, не се говори явно по проблема. Колкото по-бързо започне дискусията и работата по този наболял проблем, толкова по-плавно и положително можем да излезем от ситуацията“.
Интервюто с инж. Димитър Чорбаджиев можете да чуете в приложения звуков файл.
Като забрана на хората да говорят за корупционни схеми, комуникационният експерт Любомир Аламанов коментира ситуацията относно предложението за промените в Наказателния кодекс, които гласят всеки, който разпространи лична информация, снимки или..
С настъпването на преходния сезон е време не само да обновим гардероба си, но и да го подредим така, че да бъде функционален и стилен. Това посъветва модният стилист и консултант Антония Феодорова в предаването "60 минути повече Lifestyle". „Много е важно..
95лв. е стойността на потребителската кошница тази седмица, с 1 лев по-евтина от миналата седмица. Цените на плодовете, зеленчуците и основните хранителни продукти продължават да се успокояват и няма индикатори за сериозно раздвижване нагоре или..
Няма нищо скандално в публикацията на "Уолстрийт джърнъл" за срещата на Бойко Борисов с Доналд Тръмп-младши. Тази медия е в лоши отношения с американския президент и няма как да бъде използвана за атака срещу български политици. Това коментира в..
В семейството на Стоян Стоянов от Стара Загора от 48 години се грижат за дъщеря си, която е с интелектуални затруднения. А от 25 години натрупаният опит се прехвърля и в грижите за внука им с такива проблеми. В семейството имат опит със спорта и..
В есенна акция в помощ на монасите на Света гора се включва група харизани от Стара Загора. Водач на доброволците е спортният журналист от Радио Стара Загора Чавдар Златев . Той поясни, че групата е от 6 души, като едно от момчетата е от..
Възможностите за справяне с т.нар. локали и агресията сред младежите е била сред темите, които е засегнал по време на конкурса за избор на нов кмет на Млада Загора победителят Иван Байков. Той е ученик от 10. клас в Професионалната гимназия по..
Два от романите, номинирани в дългия списък на наградите „Перото" 2025, ще бъдат представени тази вечер (3 октомври) в Стара Загора в рамките на първото издание на Фестивала за литература Post Scriptum. Това са романите „Ти, подобие мое" на Радослав..
В дните около Октоберфест 2025 -та, в предаването на Радио " Стара Загора" "60 минути повече - бизнес " следващия понеделник ще се опитаме да пренесем темата за правеното на бизнес с бира и "Октоберфест" на местна почва. В титулуваната все още..
„ Продължаваме промяната“ е обединена около своя лидер Асен Василев. Няма разделение в партията , всички гледаме в една посока. Това заяви в предаването „60 минути повече политика“ по Радио Стара Загора народният представител от „Продължаваме..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net