Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Доц. Антоний Гълъбов: Вариант със служебно правителство би бил начало на политическа криза

Антоний Гълъбов
Снимка: БГНЕС

Номинираният за премиер от коалицията ГЕРБ-СДС Даниел Митов днес върна на президента Румен Радев мандата за съставяне на правителство, получен от него по-рано тази седмица. По процедура следва държавният глава да обяви кога ще връчи втория проучвателен мандат за съставяне на правителство на втората по численост парламентарна група - тази на партия „Има такъв народ“. От коалиция ГЕРБ – СДС положиха необходимите усилия и това беше добър пример за носене на отговорност пред избирателите. Така политологът доц. Антоний Гълъбов коментира за Радио Стара Загора неуспешния опит на най-голямата парламентарно представена група да състави правителство. Той добави, че би трябвало да се очаква новите политически формации да подкрепят кабинет на втората по численост парламентарна група, но той би бил правителство на малцинството. Ако се стигне до връчване на трети мандат, той най-вероятно ще отиде при „Демократична България“ прогнозира доц. Антоний Гълъбов и допълни, че вариант със служебно правителство би било начало на спирала на политическа криза. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стара Загора показа съпричастност към хората с муковисцидоза

В Стара Загора XX-ият юбилеен ретро автомобилен събор се превърна не само в празник на класическите автомобили, но и в израз на доброта и човечност. Сред близо 400 ретро автомобила и мотоциклета, представени в парк „Артилерийски“, стотици посетители..

публикувано на 07.10.25 в 18:00

Старозагорските пожарникари получиха неочакван жест на благодарност

Служителите на Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Стара Загора получиха безплатни билети за концерта на "Пеещи артисти", който ще се проведе тази вечер. Събитието започва в 20:00 ч. на сцената на Летния театър, а малко преди..

публикувано на 01.09.25 в 17:35

Пожарът край Българово е потушен, има задържан подпалвач

Цяла нощ екипи на пожарната гасиха отделни огнища в град Българово, община Бургас, където вчера избухна пожар.  Нощта в Българово е преминала спокойно. Вятърът е утихнал и няма разгорели се огнища. 6 часа продължи борбата с пожара във вилната..

публикувано на 17.08.25 в 10:35
Красимир Вълчев

Красимир Вълчев: Свещеници няма да преподават в училище

Преподавателите по предмета "Добродетели и религии", който ще се изучава в средното образование, няма да бъдат свещеници. Това увери министърът на образованието Красимир Вълчев. "Учебният предмет няма да се води от свещенослужещи, дори конфесионалните..

публикувано на 07.05.25 в 14:25
Храмът „Свети Живоприемни Източник“ в село Лесово.

Проектът "Християнски светини" проучва храмове в общините Елхово и Болярово

Проектът „Християнски светини“ на сдружение "Шарена сол" изследва запазените християнски храмове и църковна утвар в общините Болярово и Елхово.  В продължение на няколко седмици екипът посещава 42 селища и провежда срещи с представители на местната..

публикувано на 05.05.25 в 16:58

„Малкият Мук“ е новата премиера на Куклен театър Стара Загора

„Малкият Мук“ по Вилхелм Хауф е новото заглавие за деца в афиша на старозагорския куклен театър. Историята разказва за едно добродушно, но необикновено момче, което открива магически предмети и се впуска във вълнуващи приключения...

публикувано на 24.04.25 в 14:49

Първи фолклорен събор организират в казанлъшкото село Средногорово

На 3 май в казанлъшкото село Средногорово ще се проведе първият фолклорния събор "Средна гора зеленее, Средногорово песни пее" . Кметството, читалището и приятели на селото се обединяват в идеята за организиране на празника, чийто и нициатор е..

публикувано на 16.04.25 в 12:35

Представиха интерактивни книги за България и Стара Загора

Община Стара Загора е първата от 264 общини в България, в която бяха представени интерактивни детски книжки, създадени да обогатяват знанията на децата и да ги свързват с родния им край. Това се случи по време на първото събитие от Националната програма..

публикувано на 15.03.25 в 16:36

ЦИК няма да брои бюлетините наново

Централната избирателна комисия (ЦИК) вече разполага с определението на Конституционния съд (КС) за преизчисляване на резултатите от изборите от 27 октомври миналата година.  КС нареди повторно преброяване на национално ниво на гласовете за 51-вото..

публикувано на 27.02.25 в 12:38