Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виртуално и присъствено ще се проведе Областната панорама на професионалното образование в Стара Загора

Областна панорама на професионалното образование и кариерното ориентиране ще се проведе в Стара Загора. Инициативата има за цел да информира кандидат-гимназистите, зрелостниците и техните родители за професиите и специалностите, по които се извършва обучение в учебните заведения в Област Стара Загора, за новостите в професионалното обучение, както и за нуждите на бизнеса в региона, припомни Олег Стоилов от Търговско-промишлената палата в Стара Загора, съорганизатор на събитието.

Тази година панорамата на образованието ще се проведе паралелно присъствено и виртуално. Присъствената част ще се проведе на открито на 11 и 12 май на бул. „Цар Симеон Велики“ между пресечките на бул. „Митрополит Методий Кусев“ и бул. „Руски“, уточни Стоилов. Той призова и представителите на бизнеса да са по-активни. Ще се акцентира и на дуалното образование.

Община Стара Загора и Регионално управление на образованието, в партньорство с Търговско-промишлена палата, Клуб на работодателя и Център за подкрепа за личностно развитие - Стара Загора, организират за девети път Областна панорама на професионалното образование и кариерното ориентиране 2021 г.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

УМБАЛ

Заплатите на медицинските специалисти в болницата са гарантирани с новия бюджет за следващата година

Парите, които държавата е предвидила за заплати в здравеопазването за следващата година ще наложат реорганизация в отделенията, в които клиничните пътеки са по-ниско платени и съответно натоварването на медицинските специалисти е по-ниско. Някои от тях..

публикувано на 07.11.25 в 10:21

Потребителската кошница скочи с два лева спрямо миналата седмица

100лв. е вече стойността на потребителската кошница и това е нормален процес за сезона, когато при наблюдаваните продукти, определен летен се заменя с есенно-зимен. Това уточни за Радио Стара Загора председателят на ДКСБТ Владимир Иванов, като поясни,..

публикувано на 07.11.25 в 08:50

Проф. Румен Драганов: Туризмът е най-подготвеният сектор за въвеждането на еврото

Българският туризъм е най-подготвеният отрасъл за преминаването към еврото – категоричен е проф. Румен Драганов, директор на Института за анализи и оценки в туризма. В интервю за Радио Стара Загора той подчерта, че въвеждането на единната европейска..

публикувано на 06.11.25 в 08:15

"Здравейте, аз съм осиновена..."

  В края на 2023 г. беше приета дългоочакваната промяна в чл.105 от Семейния кодекс, с която се регламентира осиновените лица да могат да получат информация за биологичния си произход, без да е необходимо да доказват „важни обстоятелства“. Днес хиляди..

публикувано на 05.11.25 в 12:26

Започна сезонното поскъпване на плодове и зеленчуци

98лв ни струва потребителската кошница тази седмица, съобщи за Радио Стара Загора председателят на ДКСБТ Владимир Иванов. По думите му вече настъпва сезонното есенно поскъпване. 60ст. ръст бележат краставиците, 30ст. доматите, цените си покачват..

публикувано на 31.10.25 в 11:10

Яница Петкова, агенция "Мяра": Приемането на бюджета няма да е големият тест пред управляващата коалиция

36,5% от пълнолетните българи са склонни да подкрепят плосък данък, но 39,6% са по-скоро за прогресивно облагане. Това сочат данните от независимо изследване от редовната изследователската програма на социологическата агенция „Мяра“. Изследването е..

публикувано на 30.10.25 в 13:40
Д-р Иван Добринов

Има нужда от корекции в проекта за медицински стандарт „Психиатрия“

Приключи срока за общественото обсъждане на Проекта на наредба за утвърждаване на медицински стандарт „Психиатрия“. Според много психиатри има много пропуски в така предложена наредба. Надяваме се на адекватни корекции в стандарта, коментира Д-р..

публикувано на 28.10.25 в 16:25
Акад. Георги Марков в студиото на Радио Стара Загора

Академик Георги Марков: У нас партийното разделение е внос от Западна Европа

Модерният консерватизъм и европейската перспектива се пресичат исторически. „Това е един своеобразен политически внос. Отначало у нас не е имало разбиране що е консерватор, що е либерал. И още в начало споровете между партиите се изострят. Тогава..

публикувано на 28.10.25 в 15:45

При среща с мечка – за да са в безопасност и хората, и защитеният от закона вид

WWF започва информационна кампания в социалните мрежи, за да информира хората как да намалят конфликта човек-мечка. Поводът за кампанията са зачестилите случаи на навлизане на мечки в населени места. Основна цел на кампанията е да се информира..

публикувано на 28.10.25 в 14:55

За меда и жилото на 2025 през погледа на строителния бранш

Несигурната и непридвидима обстановка, инфлационни процеси, които  водят до постоянно повишаване цените на материалите, увеличаващите се разходи за труд, но и липсата на работна ръка, са сред осовните предизвикателства пред строителния бранш. Това каза в..

публикувано на 24.10.25 в 14:44