В края на седмицата в Сандански ще бъде проведен международният турнир „Спартак“, организиран от местния клуб по плуване. „Очертава се силен турнир“, каза за Радио Стара Загора Стефан Вачев, треньор в старозагорския клуб „Траяна“. Според него за тази надпревара са заявени над 800 участници, сред които и плувци от северна Македония и Сърбия.
„Ще се представим с 30 плувци в младша възраст и при децата“, каза Стефан Вачев.
Според него пред участниците от „Траяна“ са поставени цели и задачи за покриване на нормативи за държавните първенства през лятото. „В страната ни има доста клубове вече и това налага покриване на нормативи за участие в първенствата“, поясни Стефан Вачев.
Той е сигурен, че в клуба има доста талантливи деца, за които след време ще се говори. Самите държавни първенства започват в края на юни и ще приключат в началото на август. Дотогава има няколко турнира.
В края на този месец в Бургас трябва да бъде проведен международен турнир, който е и предпоследната олимпийска квалификация. Последната е самото държавно първенство.
"Берое" представи поредния нов футболист от лятната си селекция - Кайо Лопес. 24-годишният португало-бразилски дефанзивен халф (1.80 м) пристига от СД Аренцейро (Испания) и вече започна тренировки с първия отбор, подготвяйки се за своя дебют със..
"Берое" победи пловдивския "Ботев" с 3:1 в контролна среща, играна на стадион "Трейс арена" в старозагорския квартал "Кольо Ганчев". По този начин беройци спазиха традицията да печелят срещу регионалния си противник в приятелските мачове, но да губят в..
Продължава подготовката на волейболния „Берое 2016“ за предстоящия сезон. „ Движим се по подготвения план, имаме планирани контролни срещи с доста отбори “, уточни пред радио „Стара Загора“ старши треньорът на отбора Мирослав Живков. Според..
Стелиян Попчев е новият областен председател на БФС за Стара Загора. Той бе представен на клубовете в района от президента на Българския футболен съюз Георги Иванов преди дни. "Встъпвам в длъжност от 23 септември. Сега имам период на адаптация към..
Днес рожден ден чества з.м.с. и екс футболист и треньор на "Берое" Стара Загора - Евгени Янчовски! Роден на 5 септември 1939 година в село Търнава, Белослатинско. Играл за "Берое" в периода 1960-1971 година с 341 мача и 32 гола. Бил е също състезател на..
В Сливен дадоха старт на последния етап от Международната колоездачна обиколка на България. Победителят от вчерашния четвърт етап Лоренцо Каталдо от отбора на Гриняно, носителят на бялата фланелка за най-добър млад състезател и жълтата фланелка за..
"Вчера изиграхме нелек мач срещу тима на "Чирпан" като гости в мач за Купата на България - предварителен кръг. Допуснахме някой неточности и се наложи да изпълняваме дузпи и след тях отиваме в следващия кръг на надпреварата. Иначе поведохме в резултата..
Традиционният турнир по борба „Крилат Димо“ ще бъде проведен утре. От 10.30 часа на стадиона в Раднево ще започнат схватките от надпреварата с общ награден фонд около 7 000 лв. Състезанието по народни борби е част от Празника на Раднево 7..
"Берое" представи официално новия си нападател Факундо Аларкон. 22-годишният италианско-аржентински нападател с ръст 1,84 м идва от Академика Визеу (Португалия) и вече тренира с първия отбор, подготвяйки се за своя дебют със зелената фланелка...
В средата на месеца, на 13 и 14 септември, в Стара Загора предстои турнир от веригата по бадминтон „Млади таланти“. По същото време в столицата ще бъде проведено Държавното отборно първенство за смесени отбори, мъже и жени. Това са стартовете,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net