Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трима главни треньори ще има от новия сезон в Академията на "Берое"

Трима главни треньори ще има от новия сезон Академията на "Берое". Това съобщи в интервю за Радио Стара Загора директорът на школата на "зелено-белите" Иван Цветанов. Въвеждането им е една от промените, които ще бъдат направени за догодина. "Треньорите, които са показали знания и за които съм видял по време на заниманията през последния сезон, че мога да разчитам на тях ще имат задачата да спускат скелета на тренировъчния процес в три възрастови групи. На Футбол 5, 7 и 9 главен треньор ще бъде Трифон Панев, на 12.,13 и 14-годишните ще бъде Павел Димов, на 15, 16 и 17 годишните ще бъда аз", обясни Иван Цветанов. "Главните треньори ще следят целия тренировъчен процес и това ще улесни работата ни. Аз лично през този сезон не съм много доволен от това, което свършихме като тренировъчен процес", допълни той. 

Директорът на Академията обаче на спести похвали за изявите на набор 2011, които през сезона продължиха да печелят турнирите, в които участват. "Радостното е, че въпреки че тези деца се отличават сред връстниците си, ние продължаваме виждаме деца, които се опитваме да селектираме. Трифон Панев си върши работата страхотно, по тази причина мисля че той е човекът, който може да отговаря за малките възрасти".

От новия сезон Академията ще има отбори само в две от Елитните групи - до 15 и до 17 години. Юношите старша възраст на тима ще играят в Областното първенство за тази възраст. "Отборът, който ще играе от новия сезон в Трета лига и юношите старша възраст ще бъдат едно цяло. Тренировъчният процес ще бъде воден от Слави Жеков и Веселин Пенев. В зависимост от представянето им през седмицата в подготовителния процес те ще решават кои от момчетата, които имат право да играят и в юношеските първенства ще играят там и кои в двубоите в Трета лига. Мачовете от Трета лига ще са през уикенда, тези в Областното първенство в четвъртък", разясни Иван Цветанов. "Няма да имаме капацитета, който ни е необходим да се справим в Елитната група до 19 години, затова взехме това решение", обясни директорът на Академията на старозагорци. 

И през новия сезон той ще продължи да съвместява работата на треньор и тази на директор. "Надявам се това да е временно. Търся един треньор, но не такъв, който просто да назначим на работа, а такъв, който да ни свърши работа. Имах разговор с един от добрите треньори у нас, но той отказа по лични причини", обясни Иван Цветанов. 

От настоящия треньорски състав с Академията се разделя Виктор Димитров, който водеше "Берое" U15 в Елитната група този сезон. "Виктор има семейни причини затова. Той очаква дете и иска да е близо до приятелката си, която обаче е студентка в София и няма как да дойде тук". 

Новото име в школата пък е Стелиян Евтимов. Той ще води най-малките през новия сезон - отбора на децата, родени през 2014 и 2015 година. "Не го познавам момчето, беше ми предложен. Знам, че има частна школа за индвидуална работа. Ще му дадем шанс, но той ще бъде под строгия контрол на Трифон Панев". 

Цялото интервю с Иван Цветанов чуйте в прикачения звуков файл



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Атанас Апостолов: Имаме да коригираме още доста компоненти в играта си

"Изиграхме четири контролни срещи до момента. Подготовката върви нормално, но за съжаление загубихме и четирите си срещи. В някой бях доволен от показаното на терена, но в други не. Допускаме доста грешки най-вече в защита и на това трябва да обърнем..

публикувано на 24.07.25 в 15:24

Деца играха футбол в кампанията „Хайп за доброто“

Общо 25 деца на възраст от 10 до 15 години се включиха в спортната надпревара, която е част от кампанията „Хайп за доброто“ и премина под мотото „Футболът срещу агресията“. Инициативата бе организирана от Местната комисия за борба срещу..

публикувано на 24.07.25 в 14:51

Бадминтонисти се готвят край морето

20 възпитаници на СК „Бадминтон – Стара Загора“ във възрасти до 11, до 13 и до 15 години в момента са на лагер и тренират в базата на ММЦ Приморско. „ Водим атлетически тренировки, не сме сами, заедно с още пет отбора “, съобщи за радио „Стара..

публикувано на 24.07.25 в 09:21

"Берое" с нов вратар

"Берое" подписа договор с аржентинския вратар Валентино Кинтеро, съобщиха от клуба . Той е четвъртото ново попълнение за старозагорци през това лято. Кинтеро е роден на 14 април 2003 година в Росарио, Аржентина. Стражът е продукт на школата на "Росарио..

публикувано на 23.07.25 в 15:15

„Берое Стара Загора“ ще играе в група „L“ на турнира Еврокъп

Баскетболният вицешампион на България при жените „Берое Стара Загора“ ще играе в група „L“ на втория по сила турнир Еврокъп. Съставите, серщу които ще се изправи старозагорският отбор, са „Вилньов“ Франция, „Фрибур“ Швейцария и „Шленза“ Вроцлав..

публикувано на 23.07.25 в 14:50

Три медала спечелиха състезатели от клуб „Траяна Триатлон“

В Русе бе проведено Държавното първенство по триатлон – спринтова дистанция. Възпитаниците на старозагорския клуб „Траяна Триатлон“ се завърнаха с три медала. „ Състезанието мина много добре, изключително доволен съм от всички деца “, заяви..

публикувано на 23.07.25 в 14:17

Боец на "Атила" с бронз на Световното първенство в Дубай

Добра новина за старозагорския ММА след скандала с отхапаното ухо в боя между двамата местни представители - Митко Илиев и Георги Валентинов.  Апостол Апостолов от старозагорския боен клуб "Атила" спечели бронз на Световното първенство по ММА в Дубай...

публикувано на 23.07.25 в 09:17

Женският баскетболен "Берое" с две националки до 16 години.

Михаела Христова и Девора Тенева от баскетболният "Берое" попаднаха в разширения състав на българския национален отбор, който започна подготовка за Европейското първенство, Дивизия Б, което ще се проведе от 20 до 29 август в Истанбул, Турция. В момента..

публикувано на 23.07.25 в 09:11

"Берое" стартира продажбата на билети за мача с ЦСКА 1948

ПФК "Берое" пусна в продажба билетите за първия си домакински мач от новия сезон в Първа професионална футболна лига на България. Срещата от II кръг на шампионата срещу ЦСКА 1948 е насрочена за 26 юли, събота от 19:00ч.. Двубоят ще бъде предаван пряко..

публикувано на 23.07.25 в 09:09

"Берое" започна сезона с реми, пускат в продажба абонаментните карти

"Берое" започна сезона с нулево равенство при гостуването си на варненския "Спартак". Тимът, воден от новия си наставник Виктор Басадре, имаше добри шансове да стигне до успеха, но играчите в зелено-бяло така и не успяха да отбележат попадение. В състава..

публикувано на 22.07.25 в 15:40