Община Сливен в писмо до Агенция „Пътна инфраструктура" поиска да бъде положена хоризонтал на и вертикална маркировка на новоизграденото кръгово кръстовище на главния път София-Бургас в района село Тополчане. Мотивите на Общината са, че след завършването на строителството там вече има няколко леки катастрофи, а пътя особено лятото е много натоварен.
Заместник-кметът Румен Иванов апелира към ръководството на Пътната агенция възможно най-бързо да се постави сигнализация, за да се избегне тежък инцидент в района.
"Защото получаваме доста сигнали от хора, че карат засилено, не знаят, че има кръгово, излизат в банкета, дори някои са минавали директно през самото кръгово. Дори имаме информация за обърнат ТИР, който е имало там".
Шофьори от село Тополчане коментираха, че са много доволни от кръговото движение, но и те настояха за спешно полагане на маркировка, пътни знаци и осветление.
"Значи има нужда само от знаци, които да означават, че там има кръгово кръстовище".
Изтърваха двама трима кръговото, защото не го знаят. Чисто и просто, защото не са сложили знаците. Ако сложат знаците няма да има никакъв проблем предполагам.
Изграждането на това кръстовище по главния път София – Бургас завърши в края на миналия месец.
Митническите служители на граничен пункт „Лесово“ откриха в товарен микробус 8 колета с общо 1600 контрабандни електронни цигари.Микробусът е пътувал от Германия за Турция, управляван от турски гражданин, информират от Агенция „Митници“...
Стара Загора отбелязва с общоградски ритуал 188 години от рождението на Апостола на свободата Васил Левски. Венци и цветя пред паметника на героя положиха признателни старозагорци. Панихида в памет на дякон Игнатий отслужи храмовото свещеничество..
Народното събрание прие на второ четене новия Закона за движение по пътищата – документ, който предвижда съществени промени в контрола на скоростта, правомощията на общините и работата на институциите на местно ниво. Сред активните участници в..
Пред сградата на Превантивно-информационен център по зависимости (ПИЦ) в гр. Стара Загора, на 21 юли от 10.00 ч. ще се проведе събитие, което е част от кампанията на Община Стара Загора Хайп за доброто . Това съобщават от пресцентъра на общината...
Слабо повишаване на стойността на малката потребителска кошница регистрират от ДКСБТ – с около лев спрямо миналата седмица и ни струва 107лв. Като цяло продължава тенденцията за по-скъпи плодове и поевтиняване на зеленчуците, увери за Радио Стара..
Днес до обяд и над югоизточните райони облачността ще намалее и над страната ще бъде слънчево. В следобедните часове над планинските райони в Южна България ще има купеста облачност, но само на отделни места в Родопите ще превали краткотраен дъжд. Все..
Ремонт за близо 4 млн. и 400 хил. лева ще бъде извършен на сградата на общината в Ямбол. По време на дейностите административното обслужване на гражданите няма да бъде затруднено. Вече е изготвен и съгласуван инвестиционният проект, избрани са и..
Първото представление на операта "Цар Калоян" в Стара Загора се отлага заради лошите метеорологични условия. Спектакълът трябваше да започне в 21:00 ч. на откритата сцена на Античния форум. Премиерата се отлага за 18-и юли, петък, без промяна в..
На 18 юли, петък , президентът и върховен главнокомандващ на Въоръжените сили Румен Радев ще посети военния завод „Арсенал“ в Казанлък. В рамките на посещението държавният глава ще се срещне с ръководството на предприятието и ще се запознае с..
Автомеханик е пострадал при трудова злополука в Сливен. Той е с обгаряния по тялото и ръцете е откаран този следобед в Клиниката по изгаряния в Пловдив, каза БНР д-р Тодор Суванков, началник на Спешното отделение. Работникът е обгорен от горещ антифриз..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net