Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мирослав Станчев възпява красотата на мълчанието с музика

Мирослав Станчев
Снимка: Лина Главинова

Мирослав Станчев е певец, композитор, текстописец и продуцент. Роден е на 24 август 1989 година в Бургас. Завършил е класическо пеене в НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров", а след това и "Музикална педагогика" в СУ "Климент Охридски". За начало на кариерата си приема 2008 година, когато маестро Стефан Диомов го кани в "Петте сезона". Остава в групата едно десетилетие. През 2018 започва съвместни участия с Тони Димитрова, а година по-късно дебютира като музикален продуцент и автор. Неговата песен "Част от мен" беше една от 12-те песни финалисти в конкурса "Бургас и морето", за 2019 година.

Мирослав Станчев предпочита баладите. Песента му "Красива тишина", създадена по време на локдауна, е една от финалистите в 52-то издание на конкурса за нови български поп и рок песни. "Песента се роди много спонтанно. Искам да бъде адресирана към всички хора, които се докоснат до нея. Много обичам баладите", признава Миро. Той не композира само баладични песни, но е избрал да се представи на конкурса "Пролет 2021" именно с такава. "Така го усетих и мисля, че точно сега е времето да се даде живот на тази песен. За да остане в паметта на публиката и да се хареса на журито, една песен трябва да е истинска, стойностна, да не е само красива мелодия, а и думите да са докосващи. Тези неща вървят ръка за ръка. Така песента много по-лесно стига до хората и оставя трайни следи.", красноречиво пояснява композиторът, възпял красотата на един миг тишина.

  https://bnr.bg/prolet/page/krasiva-tishina-miroslav-stanchev



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Сто килима от Котленско оживяват в изложба край село Медвен

Четиридневна експозиция на открито "100 килима от Котленско" показва "на длан" котленската килимарска традиция. В дните 19-22 септември на територията на Еко селище ”Синия вир” край село Медвен п осетителите ще се потопят в магията на килимарството -..

публикувано на 11.09.25 в 15:42

Старозагорският куклен театър с поредна престижна награда

Държавен куклен театър – Стара Загора се завърна с престижна награда от Международният куклено-театрален фестивал „Двама са малко – трима са много", който се проведе в Пловдив.  Старозагорският куклен театър беше отличен за постановка „Голямата..

публикувано на 10.09.25 в 14:12

Дуетът „Димитър & Христо“ от „Като две капки вода“ с концерт за празника на Безистена в Ямбол

С поредица от празнични прояви ще бъде отбелязана десетгодишнината от трансформирането на емблематичната за Ямбол сграда на Безистена от покрит пазар в туристически и културен център. Инициативите започват на 18 септември (четвъртък) от 17:00 ч. с..

публикувано на 10.09.25 в 12:01

Стара Загора посреща за тринадесети път Фестивал на виното и културното наследство "Августиада"

Традиционният за Стара Загора  Фестивал на виното и културното наследство Августиада  тази година ще проведе тринадесетото си издание от 26 до 28 септември 2025 г. на Античната римска улица в центъра на града. Програмата на Августиада 2025 включва:..

публикувано на 10.09.25 в 11:56

Представят изложбата "Настроения" на Васил Тенев в Хасково

Община Хасково и ХГ "Форум" представят самостоятелната изложба на Васил Тенев "Настроения". Това съобщават от пресцентъра на общината. Художникът е познат на хасковската общественост с участието си в Националния пленер по живопис "С Хасково в..

публикувано на 09.09.25 в 16:08

"Светилото" в Ланковата къща

Малко са местата, на които можеш да бъдеш себе си, да се откъснеш от света навън и да се наслаждаваш на гледката, на хармонията, която усещаш. И да забравиш за времето... Къщата на Лалю Иванов Ланков , опълченец от Шипченската епопея в..

публикувано на 08.09.25 в 14:50

„Огледало“ попълва колекцията "Пеещи артисти", Нина Николина пуска албум и премиерни концерти (видео и снимки)

Със сингъла „Огледало“ като част от проекта „Пеещи артисти“ певицата Нина Николина поставя начало на нов албум и концерт-премиера в три града - Пловдив, Бургас и София. Песента е с фолк мотиви – ливански ритъм и източно пеене заедно с български..

публикувано на 07.09.25 в 18:29

Виктория Николова: Любовта към фолклора надделя

Виктория Николова се занимава с народно пеене от малка . Преди да я запишат в първи клас е в списъка на пеещите деца в Народно читалище "Развитие-1931" в село Рибарица. В родното място, разположено на бреговете на река Бели Вит, научава  първите песни в..

публикувано на 05.09.25 в 20:20

Романът "Реките на времето" ще дебютира пред старозагорските читатели

Историкът и преподавател по културна антропология в Нов български университет, доц. Евгения Кръстева - Благоева, ще представи дебютния си роман  "Реките на времето". Срещата ще започне от 18:30 ч. в изложбена зала "Лубор Байер", а модератори ще бъдат..

публикувано на 09.09.25 в 08:00

Есенният сезон в ямболския куклен театър започва със „Сливи за смет"

Есенният сезон в ямболския куклен театър „Георги Митев – Жоро" ще бъде открит с премиера на постановката „Сливи за смет". Първото представление зрителите могат да видят от 18 часа днес. А, какво се случва в драматизацията по мотиви на едноименната..

публикувано на 05.09.25 в 14:07