Служители на Общинско предприятие „Комунални дейности“ монтираха решетка на канала от източната страна на Културно-информационен център „Безистен“ на площад „Освобождение“. Тя се състои от три части, които сега са фиксирани, но при почистване на канала средният компонент може да бъде отделен.
Решетката беше открадната през нощта на неделя срещу понеделник. Общинските служители реагираха своевременно, защото липсата на решетка на това място, където има и стъпала, носи висок риск от инциденти, особено в тъмната част от денонощието.
Община Ямбол отново призовава гражданите да пазят с грижа и внимание това, което е съградено за всички. Всеки, който унищожава или присвоява общинско имущество, ще бъде подведен под съдебна отговорност.
Цената на потребителската кошница остава непроменена от миналата седмица – 97 лева, това каза за Радио Стара Загора Владимир Иванов, председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Цените на едро при зеленчуците и..
Сигнал за паднало дърво на ул. „Хан Аспарух“ 17 в Стара Загора е подаден в Общинска администрация. Два светофара са в жълта мигаща светлина поради намокрени проводници на кръстовището на СБА и на кръстовището на улиците „Отец Паисий“ и..
Спокойна е пътната обстановка по пътищата в Старозагорска област. На двата старопланински прохода Шипка и Република вали дъжд, пътищата са проходими, няма сигнали за произшествия, увери дежурният в Областно пътно управление. Температурите са положителни..
На 3 и 4 октомври Фондация „Миню Балкански“, Фондация „Математика без граници“ и Педагогическа асоциация „Образование без граници“ организират математически финали в Стара Загора . Този следобед от 17:00 часа 64 ученици от 1 до 3 клас се явяват..
Атмосферното налягане ще остане по-ниско от средното за месеца. Днес ще се задържи облачно, с повсеместни и на много места значителни по количество валежи от дъжд, в планинските райони над 600-800 метра надморска височина – от сняг, а в Предбалкана и..
Национално съвместно тактическо учение с кодовото име „Справедливост 2025" се проведе в Сливен под ръководството на ОДМВР. По сценарий учението се разигра в условията на извънредна ситуация, в която двама радикализирани мъже откриха автоматична стрелба..
В Ямболска област започва изграждането на противоградова защита чрез използването на генератори със сребърен йодид. Предстои да бъдат уточнени местата за разполагането на 47 -те генератора, които се очаква да влязат в действие през 2027 година...
Конкурсът стартира на 1 октомври 2025 г., а крайният срок за подаване на текстове е 20 декември 2025 г. Организатор е Музей „Литературна Стара Загора“ с подкрепата на Община Стара Загора. Целта на конкурса е да провокира интерес към българската..
Липсата на приемни семейства в цялата страна е драстична и това е дългогодишен проблем на Асоциацията за приемна грижа. Една от причините за слабия интерес е негативното отношението на обществото към приемните родители. Днес в Ямбол от Асоциацията..
Предложение за повече охрана на гробищните паркове в Стара Загора са внесли от Политическо движение "Социалдемократи". Тое към подготвяната нова Наредба за управление на гробищните паркове, която вече е публикувана за обсъждане. „Крайно време е..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net