"Много трудно ще имаме излъчено от 46 парламент редовно правителство". Това заяви по повод политическата обстановка в страната анализаторът от „Галъп интернешънъл“ Първан Симеонов. По думите на политолога има значение на когото президентът Румен Радев ще връчи третия проучвателен мандат за съставяне на кабинет. „Излъчването на правителство зависи обаче от това дали Слави Трифонов ще преосмисли решението. В този смисъл третият проучвателен мандат не е съвсем обречен, но е почти обречен“, отбеляза Първан Сименов. Според анализаторът гласуването на трети парламентарни избори на практика ще бъде безполезно, тъй като резултатът след тях ще бъде идентичен на ситуацията, която имаме в момента. Първан Симеонов посочи, че „Има такъв народ“ рискува най-много от нови предсрочни избори, а големият печеливш може да бъде Бойко Борисов.
Президентът Румен Радев иска да има редовно правителство, смята политологът Първан Симеонов. Той изрази мнение, че държавният глава не се чувства комфортно в ролята си на премиер. „Ако Радев искаше да бъде в подобна роля, още миналата година при старта на протестите той щеше да започне да работи на терен в оперативната политика“, заяви Симеонов. Според политическия анализатор избори 2 в 1 могат да поставят страната в задънена улица.
Два автобуса със симпатизанти на „Възраждане“, от Хасково и Димитровград са били спрени и проверени от полицията в събота вечерта след протеста в София, при който се стигна до безредици пред сградата на Европейската комисия. Това обявиха днес на..
24-годишен мъж е задържан за кражба на пари и документи от автомобил. 53-годишен мъж е подал сигнал, че в товарния автомобил, който е шофирал е качил на стоп непознат за него мъж, който на влизане в град Раднево пожелал да слезе. По данни..
Екипът на отдел "Туризъм" към Община Стара Загора взе участие на Международната туристическа борса, която се проведе в Букурещ, Румъния. Това е възможност да покажем Стара Загора зад граница, на важен пазар като румънския, коментира Маргарита..
Конкурс за най-красива ръчно изработена мартеница организират в Николаево , съобщиха от местната администрация. В надпреварата могат да участват деца и ученици до 18-годишна възраст . Организатори на конкурса са Народно читалище "Васил Левски -..
Увеличава се броят на осиновените кучета от общинския приют в Ямбол, през миналата година нов дом са намерили близо 60 четириноги, но броят на бездомните животни не намалява. Общинският приют отново е пренаселен, като животните в него около 150...
Сняг заваля рано сутринта на Шипка. Пътните настилки на прохода са частично заледени и обработени. Видимостта е добра. Една машина е изпратена на терен след като заваля, съобщи дежурният в Областно пътно управление Стара Загора. Той поясни, че в ремето в..
Локалната система за ранно оповестяване на предприятие , съхраняващо отровни вещества , ще бъде тествана в Ямбол днес (25 февруари) . При проверката на техническата изправност от свирените системи ще бъдат излъчени гласови съобщения за техническа..
По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора е осъден Г.Д., на 36 г. Той е признат за виновен за това, че на 28.12.2024 г. в гр. Стара Загора е управлявал моторно превозно средство - лек автомобил, марка “Опел“, след употреба на..
Управителят на Комплексния онкологичен център в Стара Загора д-р Петьо Чилингиров е алармирал общинските съветници за финансови и кадрови проблеми в здравното заведение. Това разкри председателят на местния парламент Ивета Лазарова. По думите й в..
Националният статистически институт (НСИ) ще започне преговори с Евростат относно ново райониране на страната. Това е заложено в проект на решение на Министерския съвет, който е публикуван за обществено обсъждане и предизвика интерес от страна на експерти и..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net