По повод 136-тата годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия, служители на ОП "Комунални дейности" обновиха близо 300 национални флагове и знамена на Ямбол. Всички са монтирани върху осветителните стълбове на основни пътни артерии в града. Старите знамена ще бъдат изпрани и ще се поставят отново при замърсяване на сегашните. Ново е и знамето на България в парка на Ямбол, предстои да бъдат обновени и флаговете пред сградата на Община Ямбол.
Припомняме, че трибагрениците са поставени съобразно изискването на чл. 15, ал. 2 от Закона за държавния печат и националното знаме на Република България: „При поставяне на националното знаме във вертикално положение на носещо тяло цветовете се подреждат от ляво на дясно – бяло, зелено, червено, гледано срещу знамето.“ Флаговете са подредени от изток на запад – по посока на движение към град Сливен. Всички знамена са осигурени от Община Ямбол.
Еврото е застрахователната полица на България за европейско развитие, за по-високи доходи и за сигурна и стабилна среда за бизнес и банкиране. Това заяви в Стара Загора евродепутатът от ГЕРБ/ЕНП Андрей Новаков. Той участва в регионална конференция..
До първото издание на първия български научнофантастичен роман ще могат да се докоснат старозагорски ученици, благодарение на един от зам.-кметовете на Община Стара Загора, която е ентусиазиран колекционер на стари книги. Павлина Делчева ще представи..
С тържествена церемония, шествие и исторически поход Ямбол ще отбележи на 3 март 147 години от Освобождението на България и 90 години от създаването на девиза на града. Тържествената церемония по издигане на националното знаме ще започне в 10:30..
В Окръжен съд – Стара Загора гостуваха петокласници от ОУ „Кольо Ганчев“, гр. Стара Загора, придружени от класната им ръководителка г-жа Гергана Тонева. Посещението бeпо повод отбелязване на международния Ден за борба с училищния тормоз и по..
С малък празник във фоайето на Община Стара Загора беше открита изложбата конкурс „Баба Марта бързала, мартенички вързала“. Всички ръчно изработени мартеници са дело на децата от 16 старозагорски детски градини, учениците от 15 училища и децата..
Във връзка с честването на Националния празник на Република България на връх „Шипка“ от 20 часа на 2 март до 18 часа на 3 март ще бъде ограничено двупосочното транзитно преминаване на превозни средства през Шипченския проход по път I-5/Е-85/ Казанлък -..
Проектобюджетът на Здравната каса влиза за обсъждане в здравната комисия на Народното събрание, но предложената от правителството рамка вече предизвика недоволството на Българския лекарски съюз и сдруженията на държавни, общински и частни болници...
Образованието, науката и придобиването на различни умения са двигател за развитието на регионите и на Европа като цяло. Около този извод се обединиха участниците в проведената в Стара Загора конференция по проект „Европа на Балканите: Заедно чрез..
Деня за борба с тормоза в училище, познат като „Ден на розовата фланелка“, отбелязаха с инициатива на Сдружение "Самаряни" в начално училище „Д. Благоев“ в Стара Загора. Всяка година, последната сряда на месец февруари е известна като Ден за борба..
„Ти можеш!“ с това послание младите актьори от театрална група „Арлекин“ се обърнаха от сцената на ДКТ „Иван Димов“ към своите приятели. С две постановки на авторския спектакъл на момичетата и момчетата на Румяна Георгиева днес в Хасково се отбелязва..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net