Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подарък за всеки първокласник е подготвила община Ямбол

680 първокласници, разпределени в 32 паралелки, ще влязат в училищата на територията на община Ямбол тази година. Всеко първокласник ще получи подаръци от Община Ямбол и  Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни. В комплекта са включени две книжки – „Приказки за първолака“ и „Български народни приказки“, цветни моливи, гланцово блокче, скицник за рисуване, линия, учебна програма и ръчно изработени значки.

Всички училища на територията на община Ямбол са заявили готовност за започване на новата учебна 2021 / 2022 година.  Всички училища и детски градини имат готовност за работа в условията на извънредна епидемиологична обстановка. Осигурени са достатъчно количества дезинфектанти и сапуни, изготвени са вътрешни правила за работа при извънредни епидемични условия и специфични правила при установяване на случай на заразен от Covid – 19. Относно готовността за преминаване към дистанционна форма на обучение в различните училища - тя е на различно ниво.

Шест  учебни заведения от община Ямбол ще започнат учебната година като иновативни училища: Начално училище „Св. Св. Кирил и Методий“, Профилирана гимназия „Васил Левски“, Обединено училище „Д-р Петър Берон“, Езикова гимназия „Васил Карагьозов“, Основно училище „Николай Петрини“ и Професионална гимназия по туризъм „Алеко Константинов“.  

В готовност за новата учебна година са и детските градини в общината. В детските градини са обхванати 2334  деца, разпределени в 93 групи. На територията на община Ямбол има девет детски градини и детски ясли с две сгради. Всички детски градини са снабдени с учебни помагала и учебно-познавателни книжки. Ремонтните дейности в детските градини са на стойност 171 890 лв. Всички детски заведения са подготвени за новия отоплителен сезон и са снабдени с учебни помагала и учебно-познавателни книжки.

В училищата и детските градини на територията на община Ямбол са осигурени физическа охрана през деня и видеонаблюдение, обезопасени са детските и спортни площадки. Осигурени са лични предпазни средства и необходимите дезинфекционни средства и препарати, разписани са правила и процедури за извършване на дезинфекцията.

Във всички детски градини има въведен контрол за достъп.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Засегнатите от мерките срещу шарката по овце и кози може да подадат заявление за помощ

От 6 до 17 октомври в областните дирекции „Земеделие“ по адресна регистрация на животновъда ще се приемат заявления за държавна помощ de minimis за дребни преживни животни (овце и кози), засегнати от въведените мерки, съобщават от Държавен фонд..

публикувано на 06.10.25 в 05:30

НАП е установила 7 търговци в нарушение при внезапна проверка на Димитровградския пазар

Националната агенция за приходите установи седем търговци в нарушение на Димитровградския пазар за по-малко от час при внезапна проверка тази сутрин , съобщиха от институцията. Двама от проверените търговци издадоха касови бележки според нормативните..

публикувано на 05.10.25 в 16:41

Зам.-кметът Надежда Чакърова на Международния ден на учителя: „Вие давате духа, сърцето си и знанията на нашите деца“

По повод Международния ден на учителя – празник, който се отбелязва по света от 1974 година на 5 октомври в знак на признание към неоценимата роля на учителя – в Пето основно училище „Митьо Станев“ се състоя тържество с богата програма и изяви на..

публикувано на 05.10.25 в 16:39

Стара Загора е всеки един от нас

С богата програма Стара Загора отбелязва своя празник и 146 години от възстановяването на града. По традиция беше връчен и символичния ключ за управлението на града от заместник- кмета Надежда Чакърова на новоизбрания кмет на Млада Загора Иван..

публикувано на 05.10.25 в 12:30

Стара Загора е повече от място на картата- тя е дом, кауза и обич

Стара Загора и старозагорци  отбелязват  Празника на града - 5 октомври. По традиция се проведе тържествена сесия на Общинския съвет. По време заседанието  беше представена книгата „Пръв сред равни“, която съдържа девет документални автобиографични..

публикувано на 05.10.25 в 12:08

Красота и интелект определиха Царица Августиада и подгласнички

Ежегодният фестивал на виното и културното наследство "Августиада" излъчи новата Царица на Августиада за 2025 г.. След оспорвана битка между 17 кандидатки, журито избра 20 годишната Неделина Неделчева. Първа подгласничка стана 17 годишната Никол..

публикувано на 05.10.25 в 12:05

Слънце и температури до 21° в неделния ден

Днес ще преобладава слънчево време, от запад на изток с временни увеличения на облачността, но без валежи. Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. Преди обед на места в равнинните райони ще има ниска облачност или мъгла. Ще..

публикувано на 05.10.25 в 09:46

Свиленград отбелязва своя празник и 113 г. от освобождаването на града

Празничният 5 октомври започва с тържествена литургия за благоденствието на Свиленград и неговите жители в храм „Живоприемний източник” в  кв. "Гебран", от 9.30 часа. Поклонението на историческия връх Шейновец с панихида пред паметника-костница на..

публикувано на 05.10.25 в 08:10

Стара Загора празнува с богата културна програма и концерт на Лили Иванова

Стара Загора отбелязва своя празник на 5 октомври. Богата фестивална, културна и спортна програма са подготвили от общината за празника, като кулминацията ще е концерт на Лили Иванова. На 5 октомври се отбелязват 146 години от поставянето на..

публикувано на 05.10.25 в 06:20

Близо 400 уникални возила показаха на ретро събора в Стара Загора

Близо 400 уникални возила събраха удивени погледи в парк „Артилерийски“ днес на 20-ия юбилеен ретро събор Стара Загора 2025 г. Възможността да ги разгледат отблизо и да си направят селфи, облегнати на броните, както и приятното октомврийско време доведоха..

публикувано на 04.10.25 в 20:57