Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев: Моя кауза е продължаване живота на въгледобива след 2036 г.

Президентът обяви в Стара Загора, че ще предложи още по-строги санкции за нарушителите на пътя

„Полагаме усилия датата за затваряне на въгледобива да не бъде 2036 г., както е договорено през 2019 г.. Преговаряме с Европейската комисия за максимална далечна перспектива.“ Това заяви по темата  с бъдещето на комплекса „Марица – Изток“ в Стара Загора държавният глава Румен Радев.
Той подчерта, че цел номер едно е „енергийното сърце“ на България да продължи да същества. Според Радев това би могло да се случи и чрез внедряване на нови технологии, посочвайки сред тях улавяне на въглеродни емисии, соларни паркове, газ и водород. 

Навръх празника на Стара Загора държавният обърна внимание на въпроса, свързан с войната по пътищата. Два тежки инцидента белязаха отминалия уикенд в града и доведоха до незабавна обществена реакция и призив за по-тежки наказания за безразсъдните шофьори. Румен Радев се ангажира с инициирането на по-тежки санкции за безотговорните шофьори на пътя и законодателни промени, които да дадат възможност за използването на нови механизми за регистриране и разкриване на нарушенията. Радев изказа своята съпричастност към пострадалите и техните семейства и благодари на лекарите за всеотдайната грижа. 

Държавният глава, който се кандидатира за втори президентски мандат мандат, заяви, че очаква резултатът от изборите да доведе до окончателно скъсване с проваленото управление. По повод разкритията по линия на досиетата "Пандора" за офшорни фирми на Делян Пееевски Румен Радев коментира, че за съжаление деянията на бившия депутат на ДПС са по-видими отвън, отколкото за българските разследващи власти.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Галерия "Май" в Сливен представи картини на Петър Кайряков

Картини създадени през  последните две години представи в галерия „Май" в Сливен художникът и преподавател Петър Кайраков. В изложените творби той отново поставя на фокус темата за митологията, християнството, любовта, очакването, доброто и злото...

публикувано на 19.02.25 в 17:16

Кампания „С вкус към здравето“, посветена на здравословното хранене

Регионална здравна инспекция – Стара Загора беше партньор на Детска градина № 7 „Светулка“ в реализирането на 12 инициативи, посветени на здравословното хранене. В тях активно участваха 363 деца от 12 групи заедно със своите родители. Водещ на срещите..

публикувано на 19.02.25 в 16:59

Високи резултати отчете ректорът на Тракийски университет - Стара Загора проф. Добри Ярков пред Общото събрание

На проведеното Общо събрание на Тракийски университет – Стара Загора, на което присъстваха 450 делегати, ректорът проф. Добри Ярков представи впечатляващи резултати от дейността на университета. Събранието започна с представяне на дневния ред от..

публикувано на 19.02.25 в 16:47

Слаб снеговалеж на „Шипка“ и Прохода на републиката

Няма затворени пътища на територията на област Стара Загора. Слаб снеговалеж има на старопланинските проходи „Шипка“ и „Република", както и в град Шипка. Пътищата там са заснежени и обработени. Участъците от магистралите „Тракия“ и „Марица“ в..

публикувано на 19.02.25 в 16:44

„Бъдеще без алкохол" е насловът на кампанията на Местната комисия за БППМН и РЗИ сред младежите на Стара Загора

Посланието „Бъдеще без алкохол" е императивно важно за самите тях, приеха ученици в гимназиална възраст от Стара Загора, на които предстои да станат водачи на моторни превозни средства. Активната дискусия с единадесетокласниците от ПГМТТ „Н. Й. Вапцаров"..

публикувано на 19.02.25 в 16:31

С любимите песни на Левски, венци и цветя Ямбол отбеляза 152 години безсмъртие на Апостола на свободата

Любимите песни на Васил Левски „Достойно есть“ и „Все за тебе мисля мамо“ огласиха централната част на град Ямбол на 19 февруари. С възпоменателна церемония, паметно шествие и общоградско поклонение ямболлии отбелязаха 152 години безсмъртие на Апостола..

публикувано на 19.02.25 в 15:58

„Ученически кинофест – 2025“ търси иновативни идеи за „Граници“ от млади кинотворци

Четвъртото издание на Националния конкурс за късометражно игрално кино „Ученически кинофест – 2025“ предоставя възможност на млади таланти от цялата страна да презентират своите филмови проекти. Темата на тазгодишното издание е „Граници“, като участниците..

публикувано на 19.02.25 в 15:50

Поне веднъж седмично районните инспектори ще посещават селата от община Стара Загора

Областната дирекция на МВР ще създаде организация да се подобри дейността по присъствие на районните инспектори в малките населени места на община Стара Загора. Този ангажимент пое днес Младен Кънчев от ОД на МВР в Стара Загора. Старши инспекторът участва..

публикувано на 19.02.25 в 15:43

Възстановено е движението по магистрала „Тракия“ между Карнобат и Бургас

Възстановено е движението за всички автомобили по 35-километровия участък от АМ „Тракия“ между Карнобат и Бургас, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Трасето е почистено, опесъчено и проходимо при зимни условия. Екипите на пътноподдържащата..

публикувано на 19.02.25 в 14:03

Първата продукция от общинската зеленчукова градина стигна до децата в Казанлъшко

Близо 500 марули и 30 килограма зелен лук , екологично и собствено производство от общинската зеленчукова градина край село Долно Изворово, вече са откъснати и транспортирани  до общинската "Кухня майка" в Казанлък,  съобщи Теменужка Люцканова от..

публикувано на 19.02.25 в 13:37