Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Община Павел баня обявява литературна награда „Стефан Фурнаджиев”

Два литературни конкурса за поезия и проза обявява Община Павел баня. Единият е за наградата на името на поета „Стефан Фурнаджиев” и в него могат да участват поети и писатели от цялата страна, а другият конкурс ще се проведе само между авторите от община Павел баня в разделите лирика, есе, разказ. Срокът е 28 октомври 2021 г. 

Литературната награда „Стефан Фурнаджиев“ е за поезия и проза. Тя се присъжда от Община Павел баня за принос в българската художествена словесност. Присъжда се ежегодно по време на честване на годишнина от рождението на поета Стефан Фурнаджиев и Деня на народните будители. 

Наградата се присъжда за публикувана книга през предходната година (2020г.) или за цялостно творчество. 

Предложение за наградата могат да правят културни институции, творчески сдружения и организации, специализирани издания за художествена литература, както и поканени от Общината за целта физически и юридически лица – в срок до 28.10.2021година.

Носителят на наградата получава грамота и парична сума в размер на 1000 /хиляда/ лв., осигурена от бюджета на Община Павел баня.

Предложенията за наградата се подават в Деловодството на Община Павел баня до 28.10.2021г. (вкл.) по утвърден Формуляр и приложения за кандидатстване на адрес: Павел баня 6155, ул. “Освобождение” № 15, Община Павел баня – Деловодство, за Литературната награда “Стефан Фурнаджиев”.

Формулярът можете да изтеглите от сайта на Община Павел баня – https://pavelbanya.bg/obyavi/%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b0%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%bd-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%ba%d1%83%d1%80%d1%81-%d1%81%d1%82%d0%b5%d1%84%d0%b0%d0%bd-%d1%84%d1%83%d1%80%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d0%b6%d0%b8/

Литературната награда е съпътствана от Конкурс на името на Стефан Фурнаджиев, който се обявява между авторите на община Павел баня за: лирика, есе, разказ. 

Конкурсът е анонимен. Творбите в три екземпляра се представят в Деловодството на Община Павел баня до 28.10.2021г. (вкл.) в голям плик на адрес: Павел баня 6155, ул. “Освобождение” № 15, Община Павел баня – Деловодство, за Общинския литературен конкурс “Стефан Фурнаджиев“, като вътре в малък запечатан плик се поставят имената на автора и адрес за връзка. Специално сформирана за целта комисия ще оценява творбите като, след приключване дейността на комисията, участниците ще бъдат уведомени за резултатите. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хористи казват „Благодаря“ на своите диригенти в Музея на религиите

Тази вечер от 18 часа в Музея на религиите в Стара Загора хористите от Смесения хор "Родина" и Дамски хор "Da capo"  ще кажат благодаря на своите диригенти – Емил Минев – на смесен хор "Родина" и дългогодишния ръководител на Представителния хор към..

обновено на 29.10.25 в 17:36

Ще реставрират иконите в църквата "Рождество Богородично" в Павел баня

Община Павел баня е отпуснала 10 000 лв. за реставрацията на иконите на храма „Рожедство Богородично“. Църквата е с над 100 годишна история. „Търсейки повече информация за църквата, открихме, че първото богослужение  на 6.12.1879 г. е отслужил отец..

публикувано на 29.10.25 в 17:29

Ден на отворените врати в работилничка „Бисквитките“ в Казанлък

Работилничка „Бисквитките“ е малко социално предприятие в подкрепа на деца и младежи със специални потребности, което отваря широко врати за всички, които обичат сладките моменти и добрите каузи. Събитието ще се състои на 30 октомври, четвъртък, от 12:00..

обновено на 29.10.25 в 17:18

В Сливен започва поетапно подрязване на короните на дърветата по основни булеварди

В Сливен започва поетапно подрязване на короните на дърветата по основни булеварди. Дейността е част от програмата за подобряване на уличното осветление и е свързана с реконструкцията на системата за външно изкуствено осветление на 11 булеварда в града...

публикувано на 29.10.25 в 17:06

Документален филм за създаването на анимационната работилница на кинофестивала "Златната липа" бе представен в РБ "Захарий Княжески"

Документален филм за създаването на Анимационната работилница за деца в неравностойно положение, която бе част от съпътстващата програма на кинофестивала за ново европейско кино „Златната липа“, бе представен в залата на Регионална библиотека..

публикувано на 29.10.25 в 16:40

Ученици от Сливен участваха в обучение по киберсигурност

Ученици от Сливен участваха в обучение по киберсигурност, организирано от Академията CYBER 360. Лекторът – Явор Колев, бивш ръководител на отдел „Киберпрестъпност" в ГДБОП – предупреди за опасностите, които дебнат младите хора в интернет.  Как да..

публикувано на 29.10.25 в 16:24

Хората в харманлийското село Славяново не знаят, че има антракс при тях

В харманлийското село Славяново хората днес не знаеха, че има потвърдени резултати на болестта антракс в една от фермите. Паника сред тях няма, но не са малко хората, които се притесняват, защото знаят, че заразата е опасна и за хората. Някои от тях дори..

обновено на 29.10.25 в 15:55

Водоснабдяване и електрозахранване на населените места в общината обсъдиха на среща кметове и кметски наместници

Проблемите с водоснабдяването на населените места в община Стара Загора и готовността на електроразпределителното дружество за реакция при аварии и предстоящия зимен сезон – това бяха основните теми, разисквани на традиционния месечен ден на кметовете..

публикувано на 29.10.25 в 15:03

Катастрофа затвори път I-5 към АМ "Тракия", има пострадали (обновена)

Около 13:20 ч. на път I-5, км.240, надлеза над АМ "Тракия " е възникнало пътнотранспортно произшествие, съобщават от ОД МВР Стара Загора.  По първоначална информация, същото е между лек автомобил и микробус.  Пострадали са двамата..

публикувано на 29.10.25 в 14:40

За 5-ти път „Будители по булеварда“ в Димитровград

В Димитровград продължава инициативата за повдигане на българския дух с „Будители по булеварда“. Общо 19 пана с изобразени на тях видни просветители са разположени върху колоните по централната градска алея на бул. „България“ по повод 1 ноември – Деня на..

публикувано на 29.10.25 в 14:14