Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

91 са хоспитализираните пациенти с ковид - 19 в УМБАЛ "Проф. д-р Стоян Киркович"

Към момента броят на хоспитализираните пациенти в УМБАЛ „Проф. Стоян Киркович“ в Стара Загора е 91, а броят на разкритите легла е 155, съобщи директорът на лечебното заведение професор Йовчо Йовчев. Той допълни, че вчера от болницата в домашни амбулаторни условия са изписани три деца, едното от които на възраст до 1 година, а другите две – на 8 и 15 години. В интензивно отделение към настоящия момент няма настанени пациенти. Един пациент при когото инфекцията протича по-тежко е под активно наблюдение в клиниката по инфекциозни болести, каза още професор Йовчев.

Той уточни също, че продължава тенденцията на хоспитализиране на пациенти, при които ковид инфекцията е протичала в домашни условия повече от 5 до 7 дни. Професор Йовчев добави, че смъртните случаи на територията на лечебното заведение най-често са при пациенти над 76 години, които имат допълнителни придружаващи заболявания, водещи до множество усложнения при всички органи и системи. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Ямбол и Сливен също протестираха срещу еврото

В Ямбол стотици излязоха на протест с настояване за референдум и отлагане на приемането ни в еврозоната. За кратко движението до областната управа беше спряно.  Национален протест има в столицата, както и в редица други градове на страната. Според някои..

обновено на 31.05.25 в 15:34

Започва дванадесетото издание на „Златната липа“ в Стара Загора

Символичен старт на Международния кинофестивал „Златната липа“ 2025 в Стара Загора дадоха тазгодишните членове на журито, както и екипът, който стои зад подготовката на станалата традиционна проява. 54 са филмовите заглавия от България и чужбина,..

публикувано на 31.05.25 в 14:05

Протест срещу еврото и в Стара Загора

Граждани на Стара Загора се включиха в националния протест срещу въвеждането на еврото. Проявата е част от мащабна инициатива, организирана от граждански комитет и подкрепена от партия „Възраждане“.  Протестът започна по обед пред Областната..

публикувано на 31.05.25 в 12:27

Повече от 800 участници ще се надиграват с хора в Казанлък

За 18-а поредна година в рамките на Празниците на розата Казанлък ще е домакин на националното надиграване „Тъпан бие, хоро се вие“. Фолклорното празненство е по традиция в съботния ден. То ще започне на 31 май от 16 часа, а пъстрите хора на..

обновено на 31.05.25 в 09:28
Георги Туртуриков

Конкурсът „Моят заралийски род“ с удължен срок до 1 септември

Общоградският генеалогичен конкурс „Моят заралийски род“ се удължава до 1 септември. Инициативата е дело на двамата млади омбудсмани – Адриан Георгиев и Анастасия Грозева , в партньорство с Обществения посредник Иванка Сотирова и правния сътрудник..

публикувано на 31.05.25 в 08:30

Времето в събота

Преди обяд превалявания ще има главно в Централна България. В Източна и в отделни райони от Западна България ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове ще се развива купеста, а над западната половина от страната и купесто-дъждовна облачност. Там..

публикувано на 31.05.25 в 07:05

Катастрофа затруднява движението на Подбалканския път в района на казанлъшкото село Дунавци

В 17:45 часа днес е получен сигнал за пътнотранспортно произшествие на пътя Дунавци - Казанлък.  По първоначална информация същото е между три коли.  Оказва се медицинска помощ на двама души. Водачите са тествани за употреба на алкохол, отчетени са..

публикувано на 30.05.25 в 19:38
Милен Алагенски

Годишна изложба на шестте школи по визуални изкуства към ЦПЛР в Стара Загора

Тази вечер от 18.00 часа в зала „Лубор Байер“ се открива годишна изложба на шестте школи по визуални изкуства към Центъра за подкрепа за личностно развитие в Стара Загора. Най-младата от тях е школата по фотография, която навършва една година..

публикувано на 30.05.25 в 16:56

Почистват растителност, подменят знаци и мантинели по пътя към Змейово

Започнаха ремонтни дейности по пътя Стара Загора-Казанлък в 5-километровата отсечка от областния град до отбивката за село Змейово. От днес се работи в платното за Стара Загора. На този етап все още се извършва организацията по поставяне на знаците..

публикувано на 30.05.25 в 16:39
снимка: Стоян Радев

Медицинска помощ по въздух и от Сливен

публикувано на 30.05.25 в 16:26