Ямболският окръжен съд остави за постоянно в ареста двамата подсъдими, обвинени в пренесянето на близо 59 кг хероин от Турция през Граничен пункт Лесово. Наркотичното вещество е оценено на близо 2 млн. и 350 лева. Двамата обвиняеми, мъж на 20 и жена на 23 години, са задържани на 11 декември при опит да внесат наркотичното вещество на ГКПП Лесово. По време митническата проверка става ясно, че фабричната кухина за прибиране на подвижния таван на автомобила не може да бъде отворена. Шофьорът заявил, че устройството е повредено, но митническите служители извършват щателна проверка и откриват общо 114 пакета, съдържащи кафяво прахообразно вещество, което при направения полеви тест реагира на хероин.
Решението на Ямболските магистрати за постоянното задържане може да бъде обжалвано в тридневен срок пред Апелативния съд в Бургас.
Завишени нива на метан и въглероден оксид са засечени в Харманли след пожара край града вчера. Данните са отчетени от мобилната станция на РИОСВ-Хасково. Превишението не надвишава определените пределно допустими стойности за качеството на атмосферния..
Контрабанден канал за фалшиви парфюми разбиха хасковски полицаи. Акцията на икономическите полицаи е проведена в района на Бирената фабрика в областния град. На място са били арестувани двама мъже, които служителите на МВР са наблюдавали известно..
Жълт код за горещо време е обявен днес в 21 области в страната. Сред тях са Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Кърджали. Според прогнозата на Националния институт по метеоргология и хидрология днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен, в..
Жители на четири села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излизат на протест в неделя, заради лошото състояние на пътна отсечка свързваща селата. Пътят не е ремонтиран от 60 години и въпреки многократните сигнали подавани до..
От 1 януари догодина в Ямбол таксата за битови отпадъци ще се определя според броя на реалните ползватели на имота, съобщиха от общината. Промяната е в изпълнение на изискванията на Закона за местните данъци и такси и цели по-справедливо разпределение..
Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общинското предприятие „Озеленяване и гробищни паркове". Близо 25 са питейните чешми в града, като до момента заради вандалските набези са ремонтирани 20, а цената на..
Осем села от община Нова Загора днес са без вода. Причината е поредната авария по магистралния водопровод ЦПС "Червенаково", за която информират от ВиК-Сливен. От 6:30ч. днес без водоподаване са жителите в селата Стоил войвода, Езеро, Богданово, Любенец,..
Пожар е избухнал във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци, съобщи за БТА Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора. В момента продължават..
Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на..
Ловният сезон за пъдпъдък и гургулица се открива днес. По традиция излетите за пернат дивеч започват във втората събота на месец август. За Радио Стара Загора председателят на ловно-рибарското дружество в Стара Загора Стефан Димитров..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net