Инициативата е в подкрепа на 9-годишното момиче с тежко онкологично заболяване и нейната майка.
Лечението на момиченцето се осигурява чрез НЗОК, но съпътстващите разходи са проблем за близките. Преди година Ромина загуби своя баща, а от 6 месеца майка й е в неплатена отпуска, за да може да полага грижи за детето.
Само преди месец в Деня на народните будители бяха събрани над 20 500лв за лечението на детето. Тя премина успешно химиотерапевтичния курс, но лечението продължава.
„Коледното чудо за Ромина“ се организира от Зонта-клуб Стара Загора. Дамската организация благодари на всички доброволци и дарители, които се включиха в инициативата в помощ на 9-годишното дете, което се бори с коварната болест.
В благотворителния базар участват с ръчно изработени сувенири и картини учебни заведения, школи и творци. Инициативата получава подкрепата на граждани и общественици, както и на редица организации от Стара Загора и страната.
Районен съд- Казанлък одобри споразумение и наложи на 57-годишен мъж с инициали С.Н. наказание лишаване от свобода за срок от пет месеца, както и глоба в размер на 400 лева. Съдът определи първоначален общ режим на изтърпяване на наказанието...
Пощенска марка, посветена на 225 години от рождението на Добри Желязков – Фабрикаджията ще валидира Регионален исторически музей – Сливен на 24 октомври, петък. Марката е с тираж 5500 броя, а неин автор е художникът доц. Росен Тошев. По..
Трима души са задържани от полицията през последните 24 часа в Сливен и Твърдица. Двама са арестувани за притежание на наркотици и един за кражба. Криминалисти от Районното управление в Сливен са арестували 34-годишен мъж за кражба на 3500..
Бизнесменът Атанас Мермеклиев е носител на наградата на Община Сливен за стопанска инициатива „Добри Желязков" за 2025 година. Наградата ще му бъде връчена на церемония по случай празника на града – Димитровден. Решението за удостояването на..
Въз основа на постъпила Европейска заповед за арест, Окръжен съд-Стара Загора взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 34-годишен мъж с инициали К.И. Европейската заповед за арест е издадена от вицепрокурор на Република Франция и е..
Наградата „Сребърна фасада“ спечели 105-годишна сграда в идеалния център на Стара Загора по европейски конкурс за най-добрите фасади от цяла Европа. Сградата е построена от архитект Христо Димов и е използвана като обществена баня и като банка...
По повод месеца за борба с рака на гърдата (октомври) Община Хасково ще постави розова панделка на фасадата на сградата. Розовата панделка е символ на осведомеността за рака на гърдата и борбата за намиране на лек срещу болестта, от днес до края на..
Фестивалът U.L.I.C.A. – Street fest , организиран от Общинско предприятие Арт сцена – Стара Загора на 13 и 14 септември 2025г., кандидатства и бе удостоен с етикет EFFE LABEL 2026-2027. Етикетът EFFE е европейският печат за качество за изключителни..
"Празник на райската ябълка" ще се проведе в старозагорското село Хрищени на 15 ноември от 11.00 часа пред НЧ „Стефан Генчев – 1901 г.“ Събитието ще се проведе за 19-ти път. Негови организатори са от местното читалище и кметството на с. Хрищени с..
Крайният срок, в който могат да се подават заявления в електронната система по Фонд „Култура” на Община Стара Загора е до 23.59 ч. на 31 октомври 2025 г., съобщават от пресцентъра на администрацията.Всички създадени проекти в системата на Фонд..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net