Летище „Бършен" край Сливен да стане един от шестте центъра за спешна медицинска помощ по въздух /HEMS/. Това обяви заместник-председателят на парламентарната комисия по транспорт и депутат от „Продължаваме промяната" Георги Гвоздейков. Той обяви, че ще настоява на летището да бъде изграден учебно-тренировъчен център за персонала, който ще работи по въздушната медицинска помощ. Гвоздейков и колежката му от парламентарната група на „Продължаваме промяната" Татяна Султанова бяха в Сливен по повод представянето на новия областен управител Веселин Вълчев.
Гвоздейков коментира, че полосата за излитане и кацане на летище „Бършен" отговаря на всички изисквания за полети.
"Полосата е такава, каквато е в Пловдив и във Варна. Като вземем предвид, че на него е извършвана летателна дейност и коментарите свършват до тук."
Ако летището бъде отворено към него ще има и допълнителни икономически изгоди.
Едно, че ще разкрие работни места, те ще бъдат така доста квалифицирани и по някакъв начин ще даде тласък на икономиката. Има огромен интерес и от производители на безпилотни летателни апарати да се дислоцират тук".
Средствата за изграждането на центровете за спешна въздушна медицинска помощ в България ще дойдат по Плана за възстановяване и устойчивост. Предвижда се на „Бършен" да бъдат изградени нови съоръжения, съобразени с изискванията за този вид дейност и обучение.
Към момента България е единствената държава в ЕС без спешна въздушна помощ.
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) предприе спешна проверка на Топлоелектрическата централа (ТЕЦ) "Марица 3" в Димитровград след рязко повишаване стойностите на серен диоксид, отчетени от измервателна станция "Раковски", съобщиха..
Ефективна присъда от 11 месеца затвор получи 25-годишен казанлъчанин за измама, чрез интернет приложение. Районен съд – Казанлък одобри споразумение между защитата и прокуратурата след като подсъдимият е признал вина. Мъжът е осъждан и..
Действията по овладяване на пожара на територията на община Харманли и община Любимец продължават, информират от областната администрация в Хасково. На място обход на засегнатите територии ще направи и директорът на Главна дирекция "Пожарна..
Мнозинството в старозагорския общински съвет подкрепи предложението за увеличение на данъка върху недвижимите имоти. След продължителни дебати 29 от съветниците гласуваха „за“, 13 бяха „против“, а петима се въздържаха. Така предложението за скок с..
Като сравнително добра определят реколтата от плодове и зеленчуци в ямболското село Зимница. Производителите от селото са известни с хубавата стока, не само в региона, но и в цялата страна. С какво се хвалят и от какво се оплакват стопаните- чуйте в..
Предлагат 30 процента увеличение на данък сгради в Стара Загора. Това е една от шестте точки, залегнали в Дневния ред на извънредната сесия на Общинския съвет в Стара Загора. Предложението е на общинска администрация и е внесено от..
Стара Загора се включва в информационната кампания в рамките на Световната седмица на кърменето. От 9 дo 11:30 ч. старозагорци и гостите на града могат да се срещнат с консултанти по кърмене и да получат пълната информация по темата в..
Воден режим е въведен в старозагорското село Самуилово. Водата ще бъде спирана всеки ден от 22:00 до 7:00 час а, информират на сайта си от ВиК Стара Загора. От дружеството умоляват потребители да се съобразяват с въведените ограничения и..
Снощи заради пламъците беше обявено частично бедствено положение и в село Йерусалимово, община Любимец. Огънят успя да прехвърли магистралата и р. Марица и се наложи затваряне на аутобана. Движението беше пренасочено по стария път Е-80. Мярката..
В ямболското село Овчи Кладенец ще бъде създаден Център за настаняване на непридружени деца бежанци. За услугата ще се използва сградата на закрития преди години Дом за деца, лишени от родителска грижа. Центърът в Овчи кладенец е част от мащабен проект,..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net