Общо 18 души от незаконния хоспис в Ягода са настанени в Дома за възрастни с физически увреждания в Стара Загора. Те са пристигнали изплашени, недохранени, с лоша хигиена, разказа директора на Дома Веска Кънева. Осем вече са взети от близки на..
Общо 14 землища са засегнати от градушката, паднала преди по-малко от две седмици в област Ямбол. Най-пострадали са селата Скалица, Симеоново, Тенево. Това съобщи директорът на Областна дирекция "Земеделие" – Ямбол, г-н Тихомир Койчев. Той допълни,..
Тракийският университет в Стара Загора публикува графика за провеждане на редовните изпити и тестове за прием през 2025 г. Изпитната сесия ще се състои в периода 23–26 юни в сградата на Ректората в Стара Загора и във Факултет „Техника и..
В предаването "60 минути повече бизнес" по Радио Стара Загора този понеделник ви срещаме със старозагореца Калоян Иванов . Той е основател и изпълнителен директор на Джобии. бг (JOBee. bg) – платформа, в която изкуствен интелект помага за..
Куклен театър Стара Загора взе участие в първата по рода си годишната среща на мрежата на независимите арт центрове в Европа Trans Europe Halles , която се проведе в Топлоцентрала – Център за съвременно изкуство в София. Форумът събра над..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще присъстват на Деня за демонстриране на способности на международното тактическо учение с бойни стрелби „Balkan Sentinel 25" на учебен полигон „Корен", край..
На 9 юни отбелязваме Международния ден на архивите. По този повод, както и за празника на Ямбол в града се открива изложба, наречена „Киното-носталгията която се завръща“. Изложбата на Регионалния исторически музей и държавния архив в Ямбол..
От днес започва изготвянето на комплексна оценка за състоянието на възрастните хора от незаконния Дом в мъглижкото село Ягода. Това съобщи Петя Чакърова, директор на областната дирекция „Социално подпомагане“ в Стара Загора. Общо 75 души бяха..
На големия християнски празник Свети Дух се отбелязва Денят на Ямбол. По случай празника кметът на Ямбол Валентин Ревански обяви деня за неучебен, а от общината са подготвили богата програма. Празничният ден ще започне с тържествена литургия в най-стария..
Повече от 5 хил. участници се включиха в тазгодишното карнавално шествие, с което бяха закрити 122-те Празниците на розата в Казанлък. Хиляди бяха и туристите от цял свят дошли за ароматните празници. Сред официалните гости бяха вицепрезидентът..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net