Блестящото сопрано от САЩ Аубри Баларо е избрала Стара Загора за своя дебют в ролята на Лучия ди Ламермур от едноименната опера на Доницети – мечтана роля за всички сопрани по света. Завършва Музикалната консерватория в Оберлин с бакалавърска степен /2014/.Най-голяма заслуга за посвещаването й в тайните на оперното пеене имат изпълнителите със световна кариера баритонът Луис Ледесма и сопраното Морийн О'Флин, както и Дюн Махи, професор по пеене в Консерваторията в Кливланд, Охайо.
Певицата участва с успех в престижни конкурси: Прослушване на Националния съвет на Метрополитън опера /2017/ г., Международен вокален конкурс в Болоня /2019/, Световен конкурс за певци Vincerò /2021/, Laffont на Метрополитън опера /2022/.
В кратката си професионална кариера Аубри Баларо трупа разнообразен оперен репертоар. Той включва Мюзета от „Бохеми“ на Пучини, Сузана от „Сватбата на Фигаро“ на Моцарт, Жулиета от „Ромео и Жулиета” на Гуно, Микаела от „Кармен“ на Бизе, Оскар от „Бал с маски“ на Верди, участва в много концерти.
През последната година Аубри Баларо се е концентрирала върху класическия белкантов репертоар в оперите на Доницети. Тя усърдно подготвя ролята на Норина от „Дон Паскуале“ и Адина от „Любовен еликсир“. Най-голямо изпитание за гласовите и артистични възможности предлага ролята на Лучия ди Ламермур. Аубри Баларо с вълнение очаква срещата на сцена с публиката на Стара Загора. Въодушевена е от постановката на Огнян Драганов, чиято премиера беше реализирана на Фестивала на оперното и балетното изкуство в Стара Загора през 2015 г., а творческият екип получи награда „Стара Загора” 2016 и престижното отличие „Кристална лира” на СБМТД и Класик ФМ радио. На 16 април от 19.00 часа на сцената на Старозагорската опера Аубри Баларо ще си партнира с великолепен солистичен състав: тенорът Ивайло Йовчев ще бъде в ролята на Едгардо, младият баритон Йосиф Славов ще дебютира в ролята на Енрико Аштън, а световният бас Юлиан Константинов ще бъде в ролята на Раймондо. Участват още Георги Динев /Артуро/, Стоян Буюклиев / Нормано/, Тереза Бракалова /Алиса/, оркестър, хор, Детско-юношеска студия за опера и балет на Държавна опера-Стара Загора, Прабългарска школа за оцеляване „Бага-Тур”. Диригент Ивайло Кринчев, режисьор Огнян Драганов. Хормайстор Младен Станев.
Напусна ни старозагорският лекар д-р Руси Русев, известен хирург и дългогодишен управител на първата частна болница „Ритъм“ в Стара Загора. „Д-р Русев беше лекар по призвание - отдаден на професията, на пациентите и на човешкото достойнство. За мнозина..
Младият лекар от отделението по „Акушерство и гинекология“ на Университетска болница „Тракия“ д-р Божидар Василев беше отличен с награда „Лекар на годината“ в категория „Ти си нашето бъдеще“ на Българския лекарски съюз. Отличието беше връчено на д-р..
С тържествена церемония днес официално бе открита основно ремонтираната сграда на Средно училище „Д-р Петър Берон“ в град Болярово. Обновяването е част от проект, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост, с обща стойност от 2,5..
Окръжният съд в Хасково реши да отстрани от длъжност кмета на Община Минерални бани Мюмюн Искендер, за да не възпрепятства разследване за злоупотреби. Той е разследван по четири обвинения, свързани със злоупотреби с имуществени разпореждания с..
Община Гурково бе одобрена от Национален фонд „Култура" за проекта си „Културно наследство и иновации за устойчиво развитие на Гурково" - „Ново поколение местни политики за култура за малки общини" от Механизма за възстановяване и устойчивост. Проектът е..
Председателят на Политическо движение "Социалдемократи" Елена Нонева обяви, че формацията напуска коалицията с БСП и повече няма да участва в управлението на страната. Причината за това решение по думите и е несъгласие за участие в управлението със..
Сливен ще отбележи своя празник Димитровден с поредица от културни, спортни и тържествени събития през цялата седмица. В петък, 24 октомври, ще се състои тържественото заседание на Общинския съвет и церемонията по връчване на наградите на..
Районен съд- Казанлък одобри споразумение и наложи на 57-годишен мъж с инициали С.Н. наказание лишаване от свобода за срок от пет месеца, както и глоба в размер на 400 лева. Съдът определи първоначален общ режим на изтърпяване на наказанието...
Пощенска марка, посветена на 225 години от рождението на Добри Желязков – Фабрикаджията ще валидира Регионален исторически музей – Сливен на 24 октомври, петък. Марката е с тираж 5500 броя, а неин автор е художникът доц. Росен Тошев. По..
Трима души са задържани от полицията през последните 24 часа в Сливен и Твърдица. Двама са арестувани за притежание на наркотици и един за кражба. Криминалисти от Районното управление в Сливен са арестували 34-годишен мъж за кражба на 3500..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net