В края на миналата седмица от „Възраждане“ са инициирали среща с министъра на здравеопазването проф. Асена Сербезова, на което са поискали разясняване на казуса и предоставяне на необходимите документи дали и какви документи на имуществото и на сградата са правени от ликвидатора още от обяввяване на болницата в ликвидация. Също така е поискана и охрана, за да бъде запазено останалото в годините имущество след грабежите през годините.
"Оказа се, че в момента ликвидаторът е в болницата и описва тепърва движимото имущество. От МЗ са отделили сумата от 500 лева за оценител и евентуално да се обезпечава с продажбата му охрана. Миналата седмица имахме среща и в КПКОНПИ, тъй като сме подали сигнал в Окръжна прокуратура - Стара Загора за безстопанственост. Година и половина ходим по всички институции"
За тази година и половина са спасени 65 хиляди лични досиета заедно с Комисията за защита на личните данни, а Министерството на здравеопазването и синдика са били глобени за разкриване на лични данни, коментира още Искра Михайлова.
Министерството на здравеопазването преди няколко седмици са изнесли от сградата на болницата в Радунци и здравните документи, които възлизат на 12 тона и половина. Трудовите досиета също са събрани.
От Възраждане ще настояват Министерството на здравеопазването да им предостави документи и за статута на земята, тъй като по тяхна информация от публична държавна, тя се е превърнала в общинска собстъвеност.
"Това, което ние знаем е, че в момента земята под болницата е собственост на Община Мъглиж"
От срещата в Министерството на здравеопазването става ясно, че е правена оценка на възможностите на сградата на болницата в Радунци. Анализът, направен от Дирекция „Лечебни дейности“ показва, че становището е било негативно, тоест мястото е неизползваемо.
Тези всички документи и отговорите ще бъдат изискани писмено, тъй като за момента обещанията са устни. Искра Михайлова коментира още, че болницата в Радунци е само един от примерите за безстопанственост от страна на държавата.
Припомнямe, че задълженията на лечебното заведение има задължения към EVN и за лекарства, осигуровки, доставчици и услуги, които възлизат на над 1 милион и 600 хиляди лева. От единични продажби на отделни части към момента са покрити единствено задълженията по неизплатени трудови възнаграждения към служителите.
Специализирана болница за долекуване и продължително лечение на пневмо-фтизиатрични заболявания и рехабилитация- Радунци“ е бил и може би си остава най-големият на Балканите санаториум за туберкулозни и белодробни заболявания. В края на 60-те години е разполагал със стационар от близо 700 легла, лекарски и административни кабинети, рехабилитационен център, операционни и стационарни зали, санитарни помещения, складове, столова и др.
Днес за цена под 400 хиляди лева се продава централният корпус на болницата, който представлява масивна 4-етажна сграда и сутерен, с разгърната застроена площ от над 15 000 кв. м.
Подробностите чуйте в прикачения звуков файл.
Ограничено е движението при км 95 на АМ "Марица" в посока Свиленград поради пътно произшествие, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". От там призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост по обходния маршрут: през път..
Кметът на общината арх. Анастас Карчев преряза лентата на обновения спортен комплекс „Колодрума” в Свиленград. Това е един от най-мащабните проекти за подобряване на спортната инфраструктура, който общината изпълни на три етапа успешно само за една..
От 6 до 17 октомври в областните дирекции „Земеделие“ по адресна регистрация на животновъда ще се приемат заявления за държавна помощ de minimis за дребни преживни животни (овце и кози), засегнати от въведените мерки, съобщават от Държавен фонд..
И в съботния ден в Регионална библиотека „Захарий Княжески“ продължава програмата на първия литературен фестивал „Постскриптум“ в Стара Загора. Той е част и от събитията посветни на празника на града – 5 октомври. Книжните щандове на гостуващите..
В Свиленград ще бъде открит обновения стадион „Колодрума”. Събитието е част от празничния афиш за Деня на Свиленград, 5 октомври и започва в 12 часа, а след него ще бъде дадено началото и на общоградския ученически крос за купа „Пети октомври”...
За втора поредна събота жители на старозагорското село Змейово излязоха на протест тази сутрин като блокираха за два часа пътя за кариерата за инертни материали. По него се придвижват тежкотоварни автомобили, а хората се оплакват от разбитите пътища и..
Иван Байков – ученик от 10. клас в Професионалната гимназия по електроника „Джон Атанасов“, специалност „Приложно програмиране“ e 29-ия кмет на Млада Загора. Той е най-младият кандидат в тазгодишното издание на ученическата инициатива и вече е част от..
Над 520 ловци днес ще открият ловния сезон в крайграничната община Болярово. Вследствие пожарите в района се наблюдава повишаване на популацията, както на дивите прасета, така и на елените и сърните. Членовете на 14 ловни дружинки, включени в ловно-..
Обявената за издирване Янка от Стара Загора е открита, съобщават от пресцентъра на полицията. Тя е в добро състояние, уточняват властите без да съобщават подробности. Последната информация за контакт с 20-годишната млада жена беше от 27-и септември..
В този час в Културен център Стара Загора се провежда надпреварата за 29-ия Млад кмет на града. Тази година кандидатите са от шест училища: ПГКНМА „Проф. Минко Балкански“; ПГЕ „Джон Атанасов“; СУ „Максим Горки“; СУ „Иван Вазов“; ППМГ „Гео Милев“ и..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net