Ситуацията с украинските бежанци в община Стара Загора е спокойна, обобщи за Радио Стара Загора заместник-кметът по образование, здравеопазване и социални дейности Иванка Сотирова.
В Международния младежки център към момента са настанени 16 души, които са се установили трайно там, сред тях има и деца.
В Общинския център за помощ на лица, пострадали от военни действия могат да бъдат настанени още 100 човека, съобщи Сотирова. Сградата на Метрологията разполага с 69 апартамента, разположени на 4 етажа. Изцяло обзаведен е първият етаж, а вторият е в период на обзавеждане в момента.
На партера в сградата на Община Стара Загора е открит пункт за контакт на нуждаещите се, където се обобщава интересът на всички, които търсят помощ и настаняване.
Сотирова каза още, че вече има записани 16 украински деца в училища, както и 8 в детски градини. Тя заяви, че Общината остава в готовност за всякакъв вид помощ за бежанците, като се изчаква скорошно решение на правителството за разтоварване на базите по Черноморието.
Цялото интервю на Мария Иванова с Иванка Сотирова може да чуете в прикачения звуков файл.Популярният български актьор Павел Попандов, носител на наградата за цялостно творчество от кинофестивала "Златната липа" 2025г., засади своя липа на своеобразната Алея на славата в Стара Загора. Героят от редица обичани български филмови заглавия откри..
В местността „Църквичката" край ямболското село Голям манастир за 16 –та поредна година днес ще се проведе традиционният българо-гръцки събор. Организатори са община Тунджа и изселници от селата Голям манастир и Генерал Инзово. Българо-гръцкият събор на..
На 1 юни отбелязваме Международния ден на детето. Свързва се с решение на Световната конференция за благосъстояние на децата от преди век през 1925 г.. В България Денят на детето се е отбелязвал съгласно указ на цар Борис III от 1927 г., според който денят..
Кинофестивалът „Златната липа“ беше официално открит тази вечер с бляскава церемония в центъра на Стара Загора. Дванайстото издание на форума събра стотици старозагорци, които преминаха по червения килим, за да влязат в Старозагорската опера,..
В празнична атмосфера в актовата зала на Второ основно училище „П. Р. Славейков“ в Стара Загора се състоя официалната церемония по награждаване на победителите в VIII Национален ученически конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“. Тази година..
Граждани на Стара Загора се включиха в националния протест срещу въвеждането на еврото. Проявата е част от мащабна инициатива, организирана от граждански комитет и подкрепена от партия „Възраждане“. Протестът започна по обед пред Областната..
В Ямбол стотици излязоха на протест с настояване за референдум и отлагане на приемането ни в еврозоната. За кратко движението до областната управа беше спряно. Национален протест има в столицата, както и в редица други градове на страната. Според някои..
Символичен старт на Международния кинофестивал „Златната липа“ 2025 в Стара Загора дадоха тазгодишните членове на журито, както и екипът, който стои зад подготовката на станалата традиционна проява. 54 са филмовите заглавия от България и чужбина,..
За 18-а поредна година в рамките на Празниците на розата Казанлък ще е домакин на националното надиграване „Тъпан бие, хоро се вие“. Фолклорното празненство е по традиция в съботния ден. То ще започне на 31 май от 16 часа, а пъстрите хора на..
Общоградският генеалогичен конкурс „Моят заралийски род“ се удължава до 1 септември. Инициативата е дело на двамата млади омбудсмани – Адриан Георгиев и Анастасия Грозева , в партньорство с Обществения посредник Иванка Сотирова и правния сътрудник..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net