Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На "Капитан Андреево" задържаха рекордно количество недекларирана валута

2
Снимка: Агенция "Митници"

Рекордно количество недеклерарирана валута заловиха митничари на МП "Капитан Андреево". През последните няколко дни са осуетени 3 опита за контрабанда на валута, която е била пренасяна в автобуси по линията Румъния – България – Турция. Това разкриха днес на пресконференция зам.-районният прокурор на Хасково Мария Кирилова и зам-директорът на митницата в Свиленград Стефан Марашев. 


Недекларираните 1,6 млн. евро е най-голямата сума, установявана на българска граница – посочи  Марашев и допълни, че от началото на годината е намерена недекларирана валута за 9 млн. лева при 14 случая - предимно евро, долари и британски паунди.

За периода от януари до май има 10 дела за недекларирана валута при излизане от страната за над 7 млн. лева. За сравнение с миналата година за периода е имало две дела за 1 млн. лв., отчете Кирилова и подчерта доброто сътрудничество с Агенция „Митници“.

Стефан Марашев и Мария Кирилова уточниха, че последния месец има повече случаи в автобуси, а преди това характерно е било укриването на валута в товарни автомобили.  Двамата предоставиха информация по повод последния голям случай на недекларирана валута.

Повече подробности чуйте от репортажа на кореспондента ни Христо Христов: 


По публикацията работи: Елена Балабанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Снимка: Георги Манев

Сняг вали на проходите "Шипка" и "Република, движението е без ограничения

На прохода "Шипка" времето е облачно, вали  сняг температурата е -5 градуса , пътната настилка е заснежена и обработена, видимостта е добра движението е без ограничения. На прохода "Република", времето е облачно със слаб снеговалеж , пътната настилка е..

публикувано на 17.02.25 в 07:04
Снимка: НИМХ

Жълт код за валежи в 13 области на страната, застудяването ще продължи

Валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ за 17 февруари.  С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в..

публикувано на 17.02.25 в 05:21

Избраха Димитър Димитров за кмет на село Петрово

Димитър Димитров спечели частичните избори за кмет в старозагорското село Петрово с 3 гласа преднина. Той беше избран на първи тур с повече от половината от действителните гласове, съобщи председателят на Общинската избирателна комисия (ОИК) в Стара..

публикувано на 16.02.25 в 23:17

Близо 70% активност на изборите за кмет на село Петрово

Нормално и без сигнали за нарушения протичат извънредните частични избори в старозагорското село Петрово. Двама са кандидатите за кмет. Общо 291 са избирателите, които гласуват в една секция с хартиени бюлетини. Изборният ден протича..

публикувано на 16.02.25 в 16:45
Илюстративна снимка.

Не спират кражбите на пътни знаци по пътищата в Ямболско

Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде..

публикувано на 16.02.25 в 12:31

В старозагорското село Петрово избират кмет

Без проблеми и без сигнали за нарушения започна изборния ден в село Петрово. Двама са кандидатите за кмет на днешните извънредни частични избори в старозагорското село. Общо 291 са избирателите, които ще гласуват в една секция с хартиени бюлетини...

публикувано на 16.02.25 в 09:12

15 дни арест за мъж, бил лекар в Димитровград

15 денонощия арест присъди Районен съд Димитровград днес на 24-годишен мъж, който вчера преди обяд нападна и би с метална тръба ветеринарен лекар.  Пострадал е д-р Димо Йотов, който разказа, че с нищо не е провокирал подсъдимият. Инцидентът станал докато..

публикувано на 15.02.25 в 16:56

Голям интерес към първия празник на свинските уши в Стара Загора

В Стара Загора се провежда първият "Празник на старозагорския деликатес - свинските уши". Популярното в региона мезе се смята за едно от кулинарните изкушения, характерни за Старозагорско.    Събитието се организира по инициатива на НЧ "Св. Климент..

публикувано на 15.02.25 в 14:15

Традицията бе спазена и в старозагорското село Елхово навръх Трифон Зарезан

В Елхово бе отбелязан обичаният народен и християнски празник Трифон Зарезан. Сред лозовите масиви, заобградили китното село, символично бяха зарязани лозите, за да бъде годината здрава, добра и плодородна. Организаторите от местната винарскa избa,..

публикувано на 15.02.25 в 11:33

В село Скалица днес е празникът на виното

Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се съревновават за титлата Цар на виното, местните фермери също ще представят своята продукция. Празникът се..

публикувано на 15.02.25 в 10:54