Традиционният фестивал „Beerфестът" се завръща, за да донесе много музика, качествени напитки и емоции на старозагорците и гостите на града. Седмото издание на феста ще започне на 31 август и ще продължи до 4 септември. Градът на липите ще бъде Столица на бирата и сцена за любими български музиканти.
За сезон 2022 организаторите на „Beerфестът" на Община Стара Загора и пивоварна „Загорка", освен богато музикално шоу с тематични вечери, са подготвили и много изненади по случай честването на 120-тата годишнина на емблематичната фабрика.
И тази година фестивалът ще бъде с вход свободен, а музикалната програма – изпълнена с богатство и разнообразие от стилове. На сцената ще се качат както някои от вече познатите изпълнители от минали години, така и нови за „Beerфестът" имена. Старт на петдневния фест ще дадат гласовете на изключителните Керана и космонавтите, Орлин Павлов и Веселин Маринов. Отново не са пропуснати и любителите на хип-хоп музиката. Тази година ще ги зарадват с изпълненията си на живо WoshMC, Секта, DJ Stevie G и DJ Stanchika, FO & Peeva, Billy Hlapeto & D3MO. Своето място в програмата имат и старозагорските групи Overground Brass Band и RockStage, последвани от Мери Бойс Бенд, заедно с Риа, D2, SEVI и Джони Джоели. Знаково ще бъде присъствието и на любимата Тони Димитрова. Специална е и последната вечер, посветена на българския фолклор и етно музиката, в която публиката ще пее под звездите заедно с Deep Zone Project, Богдана Петрова и Деси Добрева с Лудо Младо Бенд.
„Вълнуваме се да посрещнем отново големи български и чужди имена в Стара Загора. Радваме се, че събитието набира все повече популярност не само в нашия регион, нямаме търпение за пореден път да бъдем домакини на един от най-обичаните бирени фестивали в страната", коментира Живко Тодоров, кмет на община Стара Загора.
„Седмото издание на Beerфестът е наистина специално за нас. През годините почитателите на качествената бира и музика не спираха да изпълват поляната на парка с настроение и да създават незабравими спомени с близките си хора. Това наложи събитието като чакан и желан ежегоден празник за града. През 2022 г. сме щастливи, защото имаме честта да отпразнуваме нашия 120-годишен юбилей с онези, които наистина ценят и обичат цялото ни богатство от бири и сайдери", сподели Олга Лавренова, изпълнителен директор на „Загорка" АД, част от корпорация Heineken.
Beerфестът се провежда от 2015 г. и с времето постепенно се превръща във важна част от календара със събития на Стара Загора. Негови организатори още от старта му са Община Стара Загора и пивоварна „Загорка", заедно с партньори и приятели.
Повече подробности за програмата и любопитна информация за „Beerфестът" са публикувани на страницата на фестивала във Facebook - https://www.facebook.com/theb

По решение на Академичния съвет на Тракийски университет, във всеки последен петък от месеца ще се провежда "Ден на отворените врати". Университетът отваря врати за всички, които искат да се потопят в академичния свят на едно от най-престижните..
Късно снощи приключи работата по отстраняване на аварията на магистрален водопровод от помпена станция „Ябълково“ към Хасково, съобщават от ВиК- Хасково. Екипи на водното дружество са работили по възстановяването на водопровода повече от 24..
Финансова помощ за „Сливен Баскет" и обсъждане на създаване на общинско предприятие по чистотата са част от предложенията в дневния ред на днешната сесия на Общински съвет – Сливен. Началото на заседанието на местния парламент е от 9.00 часа, в..
Честите посегателства и вандализма на електронните табла по спирките на градския транспорт в Стара Загора пречи и затруднява допълнително незрящите. Това коментира в Международния ден на слепите Дина Желева, председател на регионалната структура на..
Днес и утре възлово кръстовище в Ямбол ще бъде затворено за движение заради полагането на асфалт. По план новото кръгово кръстовище на Биков мост ще бъде отворено в събота. Напълно затворено за всички превозни средства ще остане кръстовището на 13 и 14..
Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще остане по-високо от средното за месеца. Днес сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево, но на..
Временно е ограничено движението по път III-554 Гълъбово - Раднево поради катастрофа, информират от Агенция "Пътна инфраструктура". Въведен е обходен маршрут през: Рудник "Трояново-1" и обратно. Движението се регулира от екипи на "Пътна полиция".
С над 20 процента са се увеличили през последните две години биопроизводителите, като ръст се отчита, както при земеделските площи, така и при броя на животните, съобщи заместник-министърът на земеделието и храните Янислав Янчев в Ямбол, където взе..
На няколко невралгични точки от магистрала „Тракия“ в област Стара Загора ще бъде въведено ограничение на скоростта до 60км/ч. Това съобщиха от областното пътно управление по време на днешното редовно заседание на комисията по безопасност на..
Община Стара Загора бе домакин днес на регионална работна среща, посветена на напредъка по изпълнението на проектните предложения по процедурата „Подкрепа за устойчиво енергийно обновяване на жилищния сграден фонд – Етап 1". Срещата беше..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
