За втора година от днес до 21-ви август ще се проведе Фестивалът „Оупън Бузлуджа“. На три сцени ще участват 130 изпълнители, които ще свирят рок, джаз, електронна музика и опера. Предвиждат се различни ателиета, лекции, състезания и походи. “Чинията“ на бившия дом на БКП на вр. Бузлуджа ще бъде естествена кулиса на една от сцените и ще бъде осветена от 3 D светлинно шоу.
До сега с дарения от американската фондация GETTI в размер на 185 000 долара бе разработен план за опазване и управление през 2019 г., в който участваха над 100 специалисти от няколко държави. Следващата година фондацията отпусна нови 60 000 долара за опазване на оцелелите мозайки. През 2021 г. даренията от лица, фирми и организации, осиновяването на мозайки на стойност 5 000 лв. едната и от билетите от първия фестивал бяха събрани близо 90 000 лв., с които бе направен външния навес за да бъдат опазени и мозайките от външния кръг.
„Събраните средства от билетите и даренията, ще бъдат използвани за обезопасяването на паметника и откриването му за посетители до края на годината.“, каза за РСЗ арх. Дора Иванова, инициатор на кампанията за спасяването на монумента.
Цялото интервю на арх. Дора Иванова чуйте в звуковия файл.
За пети пореден път кулминацията в традиционните "Празници в Долината на тракийските царе' ще бележи Старозагорската опера , която ще представи на откритата сцена на язовир „Копринка” от 20.00 часа своите впечатляващи спектакли на операта „Цар..
Милена Дренчева е Магистър по "Социално консултиране и психология . Има квалификации по библиотекарство, читалищен мениджмънт и управление на читалищната дейност. От 2008 година е секретар на читалището в Малко Търново. Автор е три книги : Първата..
Първи Национален фолклорен фестивал „Нашенски фест“ ще се проведе днес и утре в парк "Артилерийски" в Стара Загора. Организатори са от ансамбъл „Нашенци“, поводът е 25-ата годишнината от създаването на формацията. И в двата дни още от 10.00 часа ще..
На Античния форум "Августа Траяна" е експонирана пътуващата фото-документална изложба проследяваща историята на операта "Цар Калоян" от Панчо Владигеров, от първата постановка на 20 април през 1936 година до наши дни. Експозицията, дело на Надя Сотирова,..
Пишете ли поезия? Творец ли сте? И то не като професионално занимание, а като хоби? Като начин да изградите свят, в който да се чувствате сигурни, и който да ви помага, тогава, когато имате нужда. Ако се припознавате, или не, в тези въпроси,..
Пространството пред тракийската гробница „Оструша“ край Казанлък ще се превърне в сцена за премиерата на уникалния театрално-танцов спектакъл „Бендида -всемогъщата господарка на траките“. Спектакълът ще бъде показан на 25 юли от 21 часа. Той е..
Още една среща между литературата и изобразителното изкуство предлага на своята публика Художествената галерия в Казанлък. Виолета Радкова ще бъде гостуващия автор тази вечер на среща от инициативата „Пос(в)ещение на картина“. Събитието е от 18:00 ч в..
На 17 и 18 юли, от 21.00 часа, на сцената на Античния форум "Августа Траяна“ Държавна опера Стара Загора представя историческата оперна драма "Цар Калоян“ от Панчо Владигеров. Знаковата българска творба ще оживее под звездите с нова оригинална..
На 17 юли, от 18.00 часа, в Художествена галерия Стара Загора ще се проведе специално събитие "Ден на дарителите" . На този ден, преди 65 години , в едно от крилата на Драматичния театър е представена първата експозиция на художествената сбирка...
За 15-та поредна година Драматичен театър „Гео Милев” закрива творческия сезон с представления на открито. Последният спектакъл е премиерата на „ Многострадална Геновева или летопис на едно въстание” на 23 юли , от 21.00 часа, на сцената..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net