Митническите служители откриха недекларирана валута с левова равностойност 1 313 835 лева при три проверки на два автобуса и един товарен автомобил, излизащи от страната, съобщават от пресцентъра на Агенция "Митници".
При единия случай автобус с румънска регистрация пристига на МП Капитан Андреево на 25.09.2022 г. В превозното средство, управлявано от румънски гражданин, пътували 19 пътници и двама шофьори от Румъния през България за Турция. По метода „анализ на риска“ автобусът е селектиран за щателна митническа проверка, включително с рентген. При последвалия физически контрол митническите служители намират пет полиетиленови плика, укрити във фабрична кухина под последния ред седалки. В два от пликовете са открити еврови банкноти, а в три плика – британски лири. Общото количество на недекларираните пари е 201 000 евро и 70 000 британски лири с обща левова равностойност 548 344 лева.
Няколко дни преди това, на 22.09.2022 г., при проверка на друг автобус с турска регистрация, пътуващ от Румъния за Турция са открити недекларирани 120 000 евро с левова равностойност 234 699. Банкнотите са били укрити в пакет, поставен на пода в зоната между шофьорската седалка и прозореца на водача.
Третият случай на открита недекларирана валута е от 23.09.2022 г. Товарен автомобил, пътуващ от Белгия през България за Турция е селектиран за щателна митническа проверка, при която в шофьорската кабина, под акумулаторите и до резервоара са открити пачки с еврови банкноти с различен номинал. Общото количество на откритата валута е 271 390 евро с левова равностойност 530 792 лева.
По случаите са образувани бързи производства от разследващи митнически инспектори под надзора на Районна прокуратура Хасково-териториално отделение – Свиленград. Водачите на трите превозни средства - един румънски и двама турски граждани, са привлечени като обвиняеми.

В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...
В Регионалната здравна инспекция в Ямбол все още могат да бъдат поставени противогрипни ваксини. Очаква се броят на заболелите през този сезон да е най-голям в края на януари. След регистриран ръст на заболели от остри респираторни инфекции преди..
През следващото денонощие над страната ще премине студен атмосферен фронт . През нощта облачността ще е значителна и валежи от дъжд ще има в Западна и Централна Северна България. Утре, след временно спиране на валежите, след обяд на места в западната..
Системата за спешна медицинска помощ по въздуха е задействана днес в Ямбол. 49- годишен мъж, който преди обед, е бил приет в спешното отделение на многопрофилната болница в Ямбол със счупен лумбален прешлен, се е наложило да бъде транспортиран..
В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...
Временно движението по път I-5 Казанлък - Стара Загора в района на с. Ягода в посока Стара Загора се осъществява в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Движението в района вече е възстановено, съобщиха от АПИ.
В боляровското село Мамарчево започна изграждането на социален комплекс, в който жени с интелектуални проблеми от цялата страна, ще бъдат настанени в среда, близка до семейната. Средствата за изграждането на жилищата са осигурени по плана за..
Стара Загора постави начало на 55-ото издание на Фестивалa на оперното и балетното изкуство (ФОБИ), посветено на 100 години Държавна опера – Стара Загора. Премиерата на „Андре Шение“ от Умберто Джордано събра многобройна публика и постави силно начало на..
В рамките на Световната седмица на предприемачеството (Global Entrepreneurship Week) - най-голямата глобална инициатива за насърчаване на предприемаческото мислене, провеждана ежегодно в над 200 държави, в студиото на Радио Стара Загора гостуваха..
Община Болярово подготвя проект за създаване на социално предприятие, което ще осигурява трудова заетост и социална интеграция на хора в неравностойно положение и с увреждания. Инициативата се реализира чрез кандидатстване за европейско финансиране по..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
