Необходими са спешни законодателни промени, които не позволяват съдебни споразумения при пътни произшествия, в които водачите са употребили алкохол или дрога. Това заяви главният секретар на МВР Петър Тодоров в Стралджа. В общината днес е обявен Ден на траур в памет на 30-годишния полицай Генади Троев, загинал при пътен инцидент с пиян шофьор. Тодоров призова:
"Призовавам за такива законови промени, които не позволяват споразумения при такива тежки случаи, не позволяват условни присъди, глоби или пробация. За тежки случаи с алкохол с наркотици трябва да има единствено и само ефективни присъди".
От 2009 година от състава на МВР са съкратени 14 хиляди служители, а полицаите навсякъде не достигат . "И от 63 хиляди в момента са 46 хиляди и е безумие да има по един, два, три патрула в райони с по 100 хиляди население".
След смъртта на трети полицейски служител на пътя Тодоров коментира: "Войната по пътищата, безумието, което ние се опитваме да спрем, плаща самата полиция с кръв. Не считам, че борбата е загубена. Просто показваме колко е тежка и неравностойна тази борба, ако се води от една институция"
От днес в МВР започва кампания за набиране на средства за подпомагане на семейството на загиналия полицай.
Община Тополовград обяви частично бедствено положение заради голям пожар край с. Орлов дол, съобщават от общинския пресцентър. Това е станало малко преди 21 часа със заповед на зам.-кметът Данчо Трифонов. Ча стичното бедствено положение и обявено на..
Голям пожар е избухнал в района на село Владимирово, община Тополовград, съобщават от областната администрация в Хасково. По първоначални данни огънят е тръгнал от района на автобусната спирка извън населеното място и бързо е обхванал необитаеми..
В следобедните часове е пламнал пожар между боляровските села Стефан Караджово и Камен връх. Огънят е навлязъл в трудно достъпен терен и горски масив. В пожарогасенето са включени 6 противопожарни автомобила, служители от Горско стопанство с техника,..
Окръжния съд в Хасково определи мярка за неотклонение "Задържане под стража" спрямо тримата обвинени в опит за трафик на 205,940 кг кокаин на стойност 37, 069 млн. лв. през Граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево". Задържаните за..
До 28 юли ще продължи кампанията за безплатно тестване за хепатит В и С в ямболската здравна инспекция. В едно от най- големите предприятия в града служителите и работниците ще имат възможност да се изследват на място. Тестовете са безплатни,..
Областният управител на Стара Загора д-р Неделчо Маринов и кметът на Община Гурково Кънчо Папазов проведоха съвместна работна среща, в която участваха кметовете и кметските наместници на селата Паничерево, Конаре, Лява река, Димовци и Пчелиново. В..
Заместник-кметът на Община Стара Загора Надежда Чакърова и секретарят Николай Диков се срещнаха със създателите на проекта „Децата избират“ - Георги и Стефан Димитрови. Проектът е насочен към обособяването на вендинг автомати със здравословни продукти за..
Общинският съвет ще разгледа ново решение за действието и заплащането на „Зелената зона“ в Стара Загора. Това става ясно от публикувания дневен ред на заседанието на 31 юли. Платеното паркиране в града е спряно временно, а съобщение за това..
Ръководството на община Болярово ще предложи за обсъждане и приемане Годишният план за социалните услуги за 2026 г. Той ще бъде част от разгледаните докладни записки на редовното заседание на Общински съвет – Болярово, което ще се проведе на 28 юли 2025 г.,..
Заради ремонтни дейности днес без вода е село Горно Ботево в община Стара Загора, информират от ВиК. Заради авария на помпен агрегат е спряно водоподаването и в района на помпена станция Бяло поле. От водното дружество уточняват, че това ще продължи..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net