Зачестяват кражбите на цветя в Сливен преди празника на града Димитровден, съобщават от общината. Като част от празничната украса са закупени близо 13 хиляди цветя, които поетапно се засаждат в градската среда. От тях вече липсват над 100, съобщиха от общинската фирма по озеленяване и обявиха, че са предвидени парични санкции за установените нарушители.
Последната кражба е направена в центъра на града, а откраднатите цветя са забелязани пред търговски обект, каза Гюлшен Маджарова, организатор по озеленяването в централната част:
"Взехме си ги цветята и си ги върнахме пак на място."
В източният край на града се крадат новозасадените рози, сподели Милеха Османова, организатор по труда:
"Тази сутрин установихме, че липсват още рози – 5-6 броя рози от кръгово "Георги Данчев."
Работниците коментираха, че тези кражби са обидни за тях.
"Не ни оценяват труда; И на нас ни е неприятно, но те пак ги крадат."
Според озеленителите цветята се крадат основно от възрастни жени и призоваха гражданите да не посягат на красотата на града.
"Просто да не го правят, защото е много грозно."
"Да не крадат, защото те си мислят в един момент, че са безплатни, но това е с наши пари".
От днес в градинките в центъра на града и булевардите, по които има засадени цветя от общината са сложени табелки: "Не кради!"
Нормално и без сигнали за нарушения протичат извънредните частични избори в старозагорското село Петрово. Двама са кандидатите за кмет. Общо 291 са избирателите, които гласуват в една секция с хартиени бюлетини. Изборният ден протича..
Кражбите на пътни знаци по републиканската мрежа в ямболска област не спират през последните години. Не са редки случаите и на умишлено увредени и простреляни табели. Екипи на пътното управление периодично правят обходи, за да констатират къде..
Без проблеми и без сигнали за нарушения започна изборния ден в село Петрово. Двама са кандидатите за кмет на днешните извънредни частични избори в старозагорското село. Общо 291 са избирателите, които ще гласуват в една секция с хартиени бюлетини...
15 денонощия арест присъди Районен съд Димитровград днес на 24-годишен мъж, който вчера преди обяд нападна и би с метална тръба ветеринарен лекар. Пострадал е д-р Димо Йотов, който разказа, че с нищо не е провокирал подсъдимият. Инцидентът станал докато..
В Стара Загора се провежда първият "Празник на старозагорския деликатес - свинските уши". Популярното в региона мезе се смята за едно от кулинарните изкушения, характерни за Старозагорско. Събитието се организира по инициатива на НЧ "Св. Климент..
В Елхово бе отбелязан обичаният народен и християнски празник Трифон Зарезан. Сред лозовите масиви, заобградили китното село, символично бяха зарязани лозите, за да бъде годината здрава, добра и плодородна. Организаторите от местната винарскa избa,..
Традиционният общински Празник на виното ще се проведе днес, 15 февруари, в ямболското село Скалица. Десетки винопроизводители от цялата област ще се съревновават за титлата Цар на виното, местните фермери също ще представят своята продукция. Празникът се..
От организацията "Дишай, Димитровград" алармираха, че снощи е имало авария в ТЕЦ "Марица 3" Димитровград, часове след като инсталацията беше пусната след ремонт. В Регионалната екоинспекция не са получили информация за проблем в централата. От..
Сливенският владика Арсений благослови лозарите от село Глушник и община Сливен по случай празника Свети Трифон, след което лично той заряза една от лозите в масива край селото. Владиката заедно със свещеници от епархията отслужиха водосвет за..
До края на годината ще се преодолеят забавянията на експертизите на ТЕЛК комисиите в страната. Това заяви министърът на здравеопазването Силви Кирилов по време на днешния парламентарен контрол. Той отговори на въпрос на Елисавета Белобрадова от ПГ на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net