Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Чарли Чаплин: Геният на свободата“ в Стара Загора

Mеждународното жури на Master of Art Film Festival отличиха с награда 4 от 7-те филмови заглавия показани в Стара Загора.

Награда за най-добър филм на фестивала и награда за най-добър филм в категория ЛИТЕРАТУРА получи „Труман и Тенеси: Интимен разговор“.

Три награди - на публиката, за най-красив документален филм и най-добър филм в категория ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО, отидоха при филма „Ботичели, Флоренция и Медичите“.

„Да танцуваш Пина“ грабна наградата за най-добър филм в категория МУЗИКА И ТАНЦ, а „Марсел Марсо – изкуството на тишината“ е отличен за най-добър филм в категория ТЕАТЪР И КИНО.

Организаторите съжаляват, че не можаха да покажат в Града на липите филма "Теодор Ушев: Невидими връзки", но са подготвили "утешителна награда за старозагорци“ с извънредната прожекция на „Чарли Чаплин: Геният на свободата“ с режисьор Ив Жьолан.

Райна Димитрова, организатор на Master of Art Film Festival за Стара Загора, кани всички на 02.03.23г. от 18:00ч. в залата на Регионална библиотека „Захарий Княжески“.

„Целият свят познава и обича Чарли Чаплин. За повече от век успехът му е несъмнен. Майстор на комедията, Чаплин посвещава таланта си изцяло на своята представа за справедливост и свобода. Най-успешният му сценарий е историята на собствения му живот – живот, вграден в политическата и артистична история на XX век. Този филм е първият, посветен на Чаплин, създаден изцяло от архивни материали. Той включва както класически сцени от най-популярните му шедьоври, така и по-изненадващи моменти, някои напълно непознати, но не по-малко забавни.“

Чуйте повече в прикачения звуков файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часовникът на Държавен куклен театър, Стара Загора

„Приказка за мартеницата“ – празнично представление в Кукления театър

На 1 март Кукленият театър в Стара Загора представя „Приказка за мартеницата“ – спектакъл, който разказва за традициите и магията на пролетните празници. „ Представлението е подходящо за деца над 3 години, но със своите послания и възрастните ще..

публикувано на 01.03.25 в 07:45

Старозагорският фотограф Жейна Желева представя изложба на „Кукерландия“

Изложбата „Зимно-пролетни маскарадни игри на моя народ“ на Жейна Желева е част от тазгодишната програма на международния маскараден фестивал „Кукерландия“ в Ямбол. Експозицията включва 30 специално избрани фотографии от обектива на..

публикувано на 28.02.25 в 17:43

"Съзерцания" - изложба посветена на 80 години от рождението на Янаки Кавръков

В  Художествена галерия – Стара Загора, се открива от 18.00 часа  изложбата „Съзерцания”, посветена на 80 години от рождението на Янаки Кавръков (1945-2002). В нея ще бъдат представени маслени творби, акварели и рисунки на художника, оставил своя..

публикувано на 28.02.25 в 16:16

Маслени творби, акварели и рисунки ще изпъстрят залата на старозагорската художествена галерия

Изложба „Съзерцания“ ще се открие на 28 февруари (петък) от 18.00 ч. в западната зала на Художествена галерия – Стара Загора.  И Тя е посветена на 80 г. от рождението на Янаки Кавръков (1945-2002). В нея ще бъдат представени маслени творби, акварели и..

публикувано на 25.02.25 в 13:49

Филмът "Милен" развълнува старозагорската публика

Започна националното турне на документалният филм за журналистът Милен Цветков. Непосредствено след София и Пловдив, лентата беше прожектирана в Стара Загора. Пълната зала на Културен център остана безмълвна минути след финалните надписи, а режисьорът..

публикувано на 23.02.25 в 13:50

В „60 минути повече Lifestyle“: Mocha Mousse за художничката INLY и каква е истинската красота на жената за Михаела Филева

Константина Живова INLY е един от най-популярните съвременни художници у нас. Константина е позната от малкия екран, като телевизионен водещ. Автор е на любовния роман „Завинаги“ и две детски книжки.  Цветовете и позитивизмът й я описват и като човек..

публикувано на 21.02.25 в 16:55
Дари Бракалова

Дари Бракалова с дебют в ролята на Жулиета

Три последователни дни, 21, 22 и 23 февруари, публика и гости на Държавна опера Стара Загора ще имат възможността да гледат мюзикъла „Ромео и Жулиета“ по драмата на Уйлям Шекспир и музиката на Жерар Пресгурвик. На 23.02, дебют в ролята на..

публикувано на 19.02.25 в 17:45

Константино Льондев представя в Хасково своите „Илюзии“

Община Хасково, Институт за културно наследство България-Италия и ХГ "Форум" представят изложба живопис "Илюзии" на Константино Льондев. Художникът е известен на хасковската общественост с участието си в Националния пленер "Хасково - вдъхновение",..

публикувано на 18.02.25 в 15:06

Изложба "Горски приказки" представят в Нова Загора

Художничката Елена Романова открива днес в Художествена галерия "Руси Карабиберов" Нова Загора своята изложба "Горски приказки". В нея са представени 17 рисунки, изпълнени с молив, въглен и пастел. Елена Романова е родена в Москва, където учи живопис...

публикувано на 18.02.25 в 14:22

Благодарствен знак за Балетната трупа на Старозагорската опера

Благодарствен знак на Община Стара Загора получи днес многонационалната балетна трупа на Държавна опера Стара Загора с художествен ръководител примабалерината Силвия Томова. Високото отличие е поредното признание за професионализма, творческия устрем и..

публикувано на 17.02.25 в 17:06