Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Крум Зарков: Тъжен резултат за БСП

Крум Зарков
Снимка: БГНЕС

"Избирателите проговориха, избраните още не са!" Така служебния министър на правосъдието Крум Зарков коментира очакванията за съставяне на правителство. Той беше в Сливен на инспекция в единствения в страната женски затвор и даде добра оценка на ръководството и за въведените стандартите.

Зарков коментира резултатите на БСП от изборите, но не отговори дали ще се иска оставката на лидера Корнелия Нинова. Той подчерта, че хартиената бюлетина съвсем не е решение на много по-дълбоките проблеми в партията.

"Нещата отиват далеч отвъд това и сега не е моментът да ги коментираме. За съжаление изборната активност продължава да се движи в рамките на антирекордите, които поставихме миналия път. Така че аргументът, според който връщането на хартиената бюлетина ще върне избирателите пред урните, очевидно беше грешен. За съжаление БСП продължава с тъжните резултати, но аз съм сигурен, че моята партия ще намери начин да излезе от тази ситуация и скоро ще тръгне отново напред."

Служебният правосъден министър обяви, че докато партиите анализират своите резултати и обмислят как и дали да съставят правителство, то служебното правителство няма да спре да си изпълнява задълженията.

"Нека да изчакаме да видим какви ще са заявките и как тези, които се явиха на избори ще прочетат собствените си резултати. През това време ние като служебно правителство сме длъжни да изпълняваме нашите всекидневни задачи и осигуряване на управлението на страната."

Очакванията на министър Зарков още са за работещ парламент.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пожарът в Сливен е овладян, изгорени са изоставени постройки

Пожарът, пламнал в обедните часове във вилната зона на Сливен, в местността Андреева чешма, е овладян. Изгорели са няколко изоставени постройки. Няма данни за пострадали.  По предварителна информация огънят е тръгнал от частен имот. В момента се..

публикувано на 29.07.25 в 20:10

Пожарът между Мелница и Срем още бушува

И през нощта в района на елховското село Мелница остават на терен 10 противопожарни автомобила, тежка верижна техника ще продължи да разширява прокараните вече просеки между землището на Мелница и тополовградското село Срем.  Периметърът на пожара, на..

публикувано на 29.07.25 в 19:19

Пожарите в Тополовградско не застрашават населени места

Усилията на екипите в момента са насочени основно към селата Срем и Устрем, община Тополовград и към село мелница в област Ямбол, каза зам.-министъра на вътрешните работи Тони Тодоров, който пристигна днес следобед на мястото на пожара. Той обяви, че..

публикувано на 29.07.25 в 17:43

Десислава Иванчева вече е на свобода

Бившият кмет на столичния район "Младост" Десислава Иванчева напусна затворническото общежитие в Сливен, където излежаваше шестгодишна присъда за корупция. Пред журналисти на излизане от затвора Иванчева каза, че бърза да се прибере при детето си. Тя..

публикувано на 29.07.25 в 17:37

БАБХ забранява изкупуване на сурово овче и козе мляко от ферми в Хасковско

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) забранява на млекопреработвателните предприятия да изкупуват сурово мляко от дребни преживни животни от ферми на територията на област Хасково. Заповедта влиза в сила от утре и е част от превантивните..

публикувано на 29.07.25 в 17:17

Екоинспекцията отново дава на прокурор собственика на изгорелия склад с гуми в Чинтулово

Регионалната екоинспекция в Стара Загора продължава да следи с мобилна станция качеството на атмосферния въздух след възникналия пожар на гуми в сливенското село Чинтулово.  Огънят бушува в неделя вечер в складова база за вторични..

публикувано на 29.07.25 в 17:11

Два големи пожара гасят ямболските огнеборци

Усилията на ямболските огнеборци днес бяха насочени в овладяването на два големи пожара. В предобедните часове пламна вилна зона край Ямбол, в елховско борбата с огнената стихия в землището на село Мелница продължава и към този час . В..

публикувано на 29.07.25 в 16:52

Пожар гори във вилна зона над Сливен

След 12:00 часа днес в Регионалната дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) – Сливен е получен сигнал за пожар във вилната зона край града, в района над Андреева чешма, съобщиха от Областната дирекция на МВР. На място незабавно са..

обновено на 29.07.25 в 16:27
Снимката е илюстративна

Двама строителни работници пострадаха на обект в Казанлък

Двама работници пострадаха на строеж в Казанлък днес. Строителна бригада е изпълнявала кофражни работи за плоча на кота +3.15 метра, когато, по време на придвижване по частично запълнен кофраж, той пропада заедно с двама от работниците, които са..

публикувано на 29.07.25 в 16:03

Незаконен склад за гуми превърна сливенскотно село Чинтулово в екологична бомба

Втори ден след избухналия огромен пожар в незаконен склад за автомобилни гуми в с. Чинтулово, пожарището продължава да тлее!  След 20 часа на 27-и юли натрупаните хиляди стари гуми на терен от бившето АПК на сливенското село, лумнаха в буйни пламъци, които..

публикувано на 29.07.25 в 15:57