Потенциални теми за обмен са преназначение на земя и инфраструктура; преквалификация на работниците и създаване на работни места; отзивчиво управление.
„Ние в Какандж трябва да засилим предприемаческото съзнание на нашите съграждани. Имайки предвид големите системи, които имаме, ТЕЦ, мина, циментов завод, сега се опитваме да инвестираме в друг бранш и да отворим малки и средни фирми. Разбира се, да инвестираме и в туризма, където виждаме нашата възможност“, каза още кметът на Общината.
Искаме да се позиционираме и да покажем на света, че Какандж не е само комини и кариери, че има и живот и че е град на добри хора. Знаем, че е част от голям преход, по-специално енергиен, и искаме да използваме целия си капацитет и да кандидатстваме за средства от местни и чуждестранни фондове. По този начин искаме да укрепим икономиката, доколкото е възможно, защото тя е бъдещето - каза на финала ръководителят на Какандж. Водени от фасилитатори от секретариата на инициативата, участниците в програмата за обмен разработват точни пътни карти на своя обмен. Пътните карти очертават темите, по които желаещите да обменят в рамките на тази програма, определят най-подходящите за тях формати и посочват всякакви теми, за които може да се нуждаят от външни експерти.
Домакини на срещата бяха екпертите на Агенцията за регионално икономическо развитие- Стара Загора, които представиха възможностите за енергийна трансформация на региона.
Борислав Сандов е вицепремиер и министър на околната среда и водите в правителството на Кирил Петков и в "Минутите за Зелената сделка" коментира възможността на България да приключи с въглищата и има ли опасност за „Зелената сделка“ предвид..
Малгожата Кулбачевска-Фигат работи заедно с Владимир Митев по проекта за справедливия преход в Полша, Румъния и Чехия. Тя прави фоторепортаж по време на журналистическото им пътуване до долината на река Жиу през октомври 2023 г. Тя разказва за..
Владимир Митев, репортер в Румънската секция на Радио България - БНР, коментира в "Минутите за Зелената сделка" работата си по проекта за трансгранична журналистика, свързан със справдливия преход. Митев работи по темата с колеги от Полша и Чехия и..
2025 година ще я посветим на цифровото гражданство. Още в края на януари сме подготвили първите два курса. Конкретните им програми ще бъдат пуснати към 20 януари. Ако има повече желаещи отколкото са предвидените места, ще пуснем и нови дати, съобщи д-р..
Проектът „Бъдеще в капана на въглеродното минало" продължава две години. Той е в самото начало, което дава само повърхностна картина на ситуацията. Експертите са убедени, че задълбочените изследвания ще доведат до промяна в нея.
Двудневен международен форум, чийто инициатор е Дипломатическият институт към Министерството на външните работи, се проведе в Стара Загора. През 2023 г. решихме, че е добре да излезем от София, организирайки такива платформи и да гостуваме в..
Поредните Урбанистични срещи се проведоха в Стара Загора в петък и събота (1 и 2 ноември). Те преминаха под надслов „Градски будители, космически традиции и зелени пространства“. Специализираното събитие на Творческия колектив „На улицата“ се..
Приключи проектът „Рехабилитация и модернизация на системата за външно изкуствено осветление на Община Казанлък“. Заместник-кметът на Общината Аксения Тилева и екипът й отчетоха успешно завършване на проекта, който започна октомври миналата година..
Два дни в Брюксел се проведе среща на държавите – членки, в които се случва преход във въглищни региони. Това беше 10-тата среща на Платформата за справедлив преход, част от която е Старозагорски регион, представляван от Агенцията за регионално..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net