Постановката „Банкови кризи и наказания“ ще е новото заглавие в програмата за възрастни на Държавен куклен театър Стара Загора, което очакваме в началото на юли.
Текстът е на френския драматург Жан Пиер Мартинез и се поставя за първи път в България. Пиесата е преведена специално за постановката в кукления театър в Стара Загора. Режисьор е Теди Москов:
В България нямаше наказани за банковите фалити и за унищожаването на спестяванията на хората.
Но не това е причината Теди Москов да избере пиесата:
С Жан Пиер Мартинез се сприятелихме и той няма нищо против да импровизирам върху текстовете му, има ми доверие. В пиесата става въпрос за един човек, който си търси работа и попада на най-неподходящото за него място – в банка. А той е със свободна професия и нищо не разбира.
Без да издава повече от сюжета, Теди Москов обяснява откъде идва комичното.
Комедийното идва от това, че съм комедиен режисьор, че актьорите тук могат да играят смешно, защото са куклени актьори и от несъответствието между очакванията на главния герой и това което получава.
Теди Москов работи за първи път в старозагорския куклен театър. В екипа е и сценографката Свила Величкова.
Какъв е искал да стане Теди Москов, когато порасне, има ли изход от постоянните кризи и как се гради капитализъм след комунизъм – чуйте в прикачения звуков файл.
Юбилейна изложба „Скирингсал“ на художника Росен Кавръков ще бъде открита днес - 17 октомври от 18 часа в Художествената галерия в Стара Загора. Наименованието, както обяснява той, означава „Зала за пречистване“. А картините са около 37 на брой, но..
Тази вечер младежката хеви метъл банда Dust за първи път гостува в Стара Загора с промоция на втория си самостоятелен албум – VII. Dust е сформирана в през 2011 г. от група приятели, разказа за Радио Стара Загора китаристът и текстописец Стоян..
Антикварна сбирка ще събере колекционери от цялата страна на 18 октомври в Стара Загора, от 9:00 до 13:00 ч. Мястото е голям търговски център, а събитието е традиционно. Сбирките се организират всяка трета сряда от месеца и се радват на голям..
С бляскава балетна вечер, посветена на съвременния танц, балетът на Старозагорската опера официално ще открие на 24 октомври, от 19.00 часа своя нов творчески сезон. Художественият ръководител на балета примабалерината Силвия Томова е убедена, че..
Най-новата постановка на Старозагорския куклен театър е за най-малките зрители. Това е пиесата „Яйцето“ по Борис Априлов. В нея ще дебютират най- младите актьори на театъра Жасмина Томова и Даниел Любомирски. Драматизацията, режисурата,..
Софийска филхармония ще представи в Хасково емблематичните годишни времена на виртуозите Вивалди и Пиацола. Концертът е в рамките на 50-тото издание на Музикални дни „Проф. Недялка Симеонова“, съобщи пресцентърът на община Хасково. На 18 октомври,..
Старозагорската опера открива своя нов творчески сезон с операта „Фауст” от Шарл Гуно. На 17 октомври от 19:00 часа спектакълът ще бъде дирижиран за първи път на старозагорска сцена от маестро Григор Паликаров. В ролята на младия Фауст..
Мащабният художествен проект „Верен на себе си“ на скулптора Тодор Тодоров ще бъде представен в Художествена галерия – Стара Загора. Представянето е от 17 часа на 10 октомври. Проектът включва и изложба в градското пространство, наречена..
Театрален меморандум "Анна - непоправимата" ще се играе в Държавен куклен театър Стара Загора от 19ч. тази вечер. Историята е посветена на 18 години от убийството на руската журналистка и защитник на човешките права Анна Политковская, която годишнина е..
„Улиците на Стара Загора“ вече могат да се разглеждат и изпращат под формата на картички. 48 кадъра, плод на фотографите - любители Ивайло Аврамов и Деян Петков, може да намерите на 7 локации в града. Целта на проекта „Улиците на Стара..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net