По трасето обичайно минава трафикът с работници за рудниците и ТЕЦ-ове от комплекса „Марица-изток“, но не е ремонтиран повече от 40 години. Въпреки уверенията на няколко министри и стартиралите процедури за избор на изпълнител и проектант по трасето не се работи, коментира Тенчо Кайряков от протестния комитет в гълъбовското село Обручище. Той добави, че протестиращите няма да пропускат и работниците.
Неколкократно в последните години жители на селата в региона излизаха на протест с настояване държавата да ремонтира пътят, който е в изключително тежко състояние. При последния протест, в средата на март миналата година, тогавашният министър Гроздан Караджов обеща писмено, че ремонтът на пътя ще започне до края на март. Това обаче не се случи, въпреки проведената процедура от АПИ.
През септември все пак беше избран проектант и изпълнител на строително-монтажните работи на ремонта на пътя Гълъбово – Мъдрец. Според документацията работата по трасето трябва да бъде приключена за 18 месеца, хората от региона обаче все още не са видели някой да работи на място. Поставени са единствено табели, които да отклоняват движението по алтернативни маршрути, коментира Кайряков.
Той допълни, че пътят не е ремонтиран основно от 40 години и е изключително опасен, а се ползва от едни от най-големите предприятия в България - ТЕЦ "КонтурГлобал Марица изток 3", Рудник 3 на "Мини Марица - изток", завод за гипсокартон "Кнауф" и "Енергоремонт" .
Студентите , които се обучават в специалности, за които е предвидена само редовна форма на обучение , имат право на месечна помощ по чл.9 от Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане. Това се удостоверява с документ от висшето учебно..
В Свиленград се провежда шестото издание на Фестивала на духовите оркестри. Тази вечер програмата започва открива Гвардейския представителен духов оркестър с диригент подполковник Ради Радев - диригент на българската армия. Предвидени са..
Старозагорското IX ОУ „Веселин Ханчев“ ще посрещне първия учебен ден на 15 септември с общо 645 ученици. 100 са първокласниците в учебното заведение, което празнува своя 60 годишен юбилей. Това заяви за Радио Стара Загора директорът Мария Горчева. По..
По-малко пожари от началото на годината в област Стара Загора в сравнение с 2024-та отчитат от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Това съобщи в навечерието на професионалния празник на пожарникарите – 14 септември,..
На 15 септември в страната ще бъде открита новата учебна година. По повод първия учебен ден и тази година градският транспорт в Стара Загора ще бъде безплатен за всички ученици. Традицията е съвместна инициатива на Община Стара Загора и общинския превозвач..
Този уикенд, 13 и 14 септември, Стара Загора ще бъде домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest. Фестивалът, насочен към младите, ще се проведе на пешеходната част на бул. „Цар Симеон Велики“, непосредствено пред Универсалния магазин...
Готови за старта на новата учебна година са училищата в област Ямбол. 11 724 е броят на учениците в региона от 1 до 12 клас. Над 4200 са децата в градините и предучилищните групи, показват данните на РУО-Ямбол. За първи път 1016 първокласници ще..
Новата учебна година в област Хасково започва с над 100 първокласници по-малко. 1682 са учениците в региона, които за първи път ще чуят училищния звънец, обяви началникът на РУО-Хасково Силвия Касабова. Тя коментира, че броят на първокласниците..
Всички 119 училища в Старозагорска област са готови за старта на новата учебна година. Това заяви началникът на РУО-Стара Загора Милена Йолдова. 32 737 са учениците в областта, които на 15 септември ще чуят училищния звънец. По думите на Милена..
По повод „Седмицата на пожарната безопасност“ и 14 септември – професионалния празник на служителите от ГДПБЗН, старши комисар Стоян Колев организира среща със структурите от Щаба на Областния управител и доброволци. На събитието той представи данни за..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net