Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Деня на Хасково връчват отличията "Почетен гражданин и "Почетен знак"

Хасково
Снимка: Емил Енчев

Богата двуседмична програма съпътства празника на Хасково – 8 септември. Тази година се навършват три десетилетия от обявяването на датата за официален Ден на Града на Богородица. Началото на събитията беше дадено още на 1 септември, предава кореспондентът ни Христо Христов. Жителите и гостите на града имат възможността да се насладят на редица културни прояви, концерти, прожекции и др.. За първи път тази година се провежда мини пленер за деца. В рамките на две вечери ще се състои и станалият традиционен „Пиано бар под звездите“, разкри кметът на Хасково Станислав Дечев.

Николина Чакърдъкова с Неврокопския танцов ансамбъл, естрадните звезди Тони Димитрова, Мая Нешкова, Мими Иванова и Развигор Попов, младата звезда Мартина и поп-идолът Миро се включват в празничната програма, посветена на 8 септември.

На празника на Хасково – 8 септември, ще бъде проведена редовна сесия на местния парламент, на която наред с приемането на бюджета ще бъдат връчени отличията „Почетен гражданин на Хасково“, както и „Почетен знак на Хасково“. 



По публикацията работи: Живко Иванов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ниски добиви на слънчоглед в област Ямбол

Започна прибирането на слънчогледа в ямболска област. Добивите са ниски, а качеството на много места влошено , информира кореспондентът ни Даниела Костова. Над 473 000 декара са засети със слънчоглед в областта, прибирането му е в начален етап, а..

публикувано на 03.08.25 в 09:56

Температурите тръгват нагоре в неделния ден

Днес ще бъде предимно слънчево , над Западна България с временни увеличения на облачността, само на отделни места в планинските райони ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 31°..

публикувано на 03.08.25 в 09:37

Митрополит Киприан ще служи в Потопената църква край "Жребчево"

На 3 август (неделя) в 9:00 часа, за седма поредна година, Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан ще отслужи Божествена св. Литургия в Потопената църква край яз. „Жребчево". Тя е съградена през 1891 година в село Запалня, което се..

публикувано на 02.08.25 в 17:08

Хасково чества 122 години от избухването на Илинденско-Преображенското въстание

Венци и цветя на признателност пред паметника на Десети пехотен родопски полк поднесоха областният управител на Хасково д-р Стефка Здравкова, бригаден генерал Мирослав Костадинов- командир на Втора механизирана бригада, заместник-кметът на Община..

публикувано на 02.08.25 в 15:31

Илияна Йотова е възможна кандидатура на БСП за президент

Илияна Йотова е възможна кандидатура за президент на БСП. Това заяви пред журналисти председателят на партията Атанас Зафиров. Днес социалистите се събраха на традиционни си събор под връх Бузлуджа, за да отбележат 134 години от създаването на..

публикувано на 02.08.25 в 15:14

Мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът на "БСП-Обединена левица" за президент

Мисля, че догодина по това време на Бузлуджа ще бъде представен кандидатът на "БСП - Обединена левица" за президент, коментира пред журналисти председателят на парламента Наталия Киселова на събора на левицата на Бузлуджа. Тя припомни, че дотогава тряба..

публикувано на 02.08.25 в 12:44

Атанас Зафиров:Идваме на този събор не просто да се поклоним и помним, а и за да надграждаме

"Тази година съборът преминава под мотото „Бузлуджа – история и бъдеще“. Ние идваме на този събор не просто да се поклоним и помним, а и за да надграждаме", каза за радио Стара Загора преди събитието  вицепремиерът и председател на  „БСП-Обединена..

публикувано на 02.08.25 в 09:43

Протестиращи обмислят блокада на "Маказа", община Кирково не им позволява

В района на граничния с Гърция пункт Маказа ще се проведе граждански протест с искане за пълно отваряне на пътя между Рудозем и Ксанти. Според организатора Тодор Батков акцията ще е мирна и символична с цел да се обърне внимание на ограниченията за..

публикувано на 02.08.25 в 08:10

Времето: Предимно слънчево с температури до 35 градуса

Днес ще бъде предимно слънчево, но около и след обяд в планинските райони на Западна и Централна България ще превали и прегърми. Ще духа слаб, в Източна България и по Черноморието - умерен вятър от изток-североизток. Вълнението на морето ще бъде 2-3..

публикувано на 02.08.25 в 07:20

БСП провежда традиционния си събор на Бузлуджа

БСП ще отбележи 134 години от началото на организираното социалистическо движение у нас с традиционния си събор под връх Бузлуджа. Очаква се в местността "Историческа поляна“ отново да се съберат хиляди членове и симпатизанти на социалистите от цялата..

публикувано на 02.08.25 в 07:05