Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Един талант зад граница:

Треньорът Благовест Кисьов разказва за баланса между бадминтона и музиката

4
Снимка: Личен профил_Facebook

Благовест Кисьов започва да играе бадминтон на 10 години в родния си град Първомай .  На 15 се мести в клуб в Хасково. По това време се присъединява към юношеския национален отбор и започва да представя България на различни събития.

През 2005 г. се премества в София и постъпва в Националната спортна академия. През 2006 г. започва работа като помощник-треньор в тренировъчния център на BWF София, паралелно с подготовката на националния отбор, като през същата година печели Държавно първенство на България по бадминтон в състезанието по двойки мъже. През 2009 г. той получава контузия в гърба и спира да играе за 1,5 години. Подновява тренировките и състезанията през октомври 2010 г. и посещава различни тренировъчни програми и лагери в Малайзия , Индонезия и Европа , което му помогна да получи по-добри знания и да подобри играта си.

През 2012 г. печели Българското национално първенство по бадминтон на двойки мъже и става вицешампион на турнира Bulgaria Hebar Open на смесени двойки. През 2014 г. той стана вицешампион на Hellas International на смесени двойки и Hatzor Internationalтурнири на сингъл мъже. През 2015 г. той участва в Европейските игри през 2015 г. в състезанието за мъже на сингъл, където стига до осминафиналите.

От 7 години живее и работи като национален треньор по бадминтон в Загреб, Хърватска.

От година и половина Благовест Кисьов  е горд член и един от основателите на триото "Акустика Балкана". Триото запали сцената на "Хърватия търси талант".

За баланса между работата и хобито и животът на крачка от родината, чуйте повече от разговора с треньора по бадминтон Благовест Кисьов, един българин зад граница, който се определя като щастлив човек.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Танци на високи токчета

Историята на обувките с висок ток започва през XV век, когато са били използвани предимно от ездачи, тъй като са предотвратявали изплъзването на краката от стремената по време на езда. До 1580 г. модерните обувки с висок ток са били носени от..

публикувано на 17.11.25 в 16:28

Адвокат превърна наследствената си къща в музей за миналото на родния край

В рубриката „Маршрути“ ще ви заведем в едно малко село в Източните Родопи, което се намира на брега на язовир „Ивайловград“ – село Бориславци. Освен да се насладите на приказно красивата природа там, можете да посетите и един интересен музей, събрал в..

публикувано на 15.11.25 в 09:15
Дядо Коледа в своята шейна 
близо до градчето Рованиеми, считано за негов официален дом

Дядо Коледа и „Български пощи“ очакват най-красивото детско писмо

Всяка година хиляди деца отправят през „Български пощи“ своите съкровени желания, думи на благодарност и вълнуващи послания към любимия белобрад старец. За 31-ва поредна година „Български пощи“ организират конкурса „Най-красиво писмо до Дядо..

публикувано на 12.11.25 в 10:53

Над 50 са българските постижения в книгата на Гинес

12 ноември е Световен ден на рекордите на Гинес . Празникът е учреден през 2003 година, след като броят на екземплярите на книгата на рекордите на Гинес надхвърля 100 милиона.   Над 50 са българските рекорди ,по данни от  официалния бюлетин на..

публикувано на 12.11.25 в 06:05

„Да е живо Елхово!“ - Архангеловден обедини вярата, традициите и надеждата на селото

„Елховци не случайно са избрали Св. Архангел Михаил за закрилник, той е символ на мъжество, справедливост и духовна закрила. Все добродетели, които  водят към по-добър живот“ - с тези думи кметът на община Николаево Константин Костов даде начало на..

публикувано на 09.11.25 в 16:00

Тенденциите в празничната украса: Съвети от Ирен Георгиева

Коледа наближава – сезонът, в който светлинките по улиците, ароматът на канела и домашният уют се превръщат в част от всекидневието. Но зад вълшебството на украсените витрини и уютните пространства стоят хора с усет към детайла и любов към..

публикувано на 07.11.25 в 12:54

Теофано Попова е щедрата благодетелка на Стара Загора

   На 1-ви ноември -  в Деня на народните будители  отдаваме заслужена почит и признание на хората, запалили огъня на родолюбието, знанието, просветата и грижата за хората, природата, традициите и обичаите, благодарение на които сме се съхранили като народ..

публикувано на 01.11.25 в 08:30

Стара Загора има свои млади будители и днес

Стара Загора винаги е била град на будни, дейни и посветени на светли идеи  умове.   Радващо е, че и във времената на високите технологии и общуването с телефони, таблети и социални мрежи, градът и днес има своите млади и енергични хора, които..

публикувано на 01.11.25 в 08:20

КоренЯк: Историята на фермерския пазар в Стара Загора

Всеки проект започва с искра – моментът, в който идеята се заражда в главата и сърцето. За Кремена Стефанова, организатор на фермерския пазар „КоренЯк“ в Стара Загора, този момент е преди шест години. Липсата на подобно събитие в града и желанието ѝ..

публикувано на 31.10.25 в 13:51

Дизайнерът Иван Иванов създава чудати образи от тикви

Чудновати тикви радват малки и големи на Хелоуин. Техен създател е Иван Иванов, който е от Стара Загора и вече 15 години работи като дизайнер. Всичко започва като на шега, когато преди години с приятели решават да си създадат забавен и малко страшен..

публикувано на 31.10.25 в 12:54