С 4 гласа "За", 5 - "Против" и 8 - "Въздържал се" парламентарната комисия по енергетика отхвърли предложения от БСП, "Възраждане" и ИТН проект на решение да бъде отправено към Европейската комисия искане за отсрочка до края на октомври за представяне на териториалните планове за справедлив преход. В проекта за решение се даваше срок до 15 октомври за приключване на преговорите на правителството с Брюксел за промени в Плана за възстановяване и устойчивост в частта енергетика. Гласовете "За" дойдоха от вносителите, против гласуваха от ПП-ДБ, а от ГЕРБ-СДС и ДПС се въздържаха.
Депутатът от БСП Георги Гьоков защити протестиращите миньори и енергетици, призова да бъде дадена отсрочка, за да се намери правилното решение, защото в противен случай - той предупреди:
Другият старозагорски депутат от ПП-ДБ Радослав Рибарски заяви, че поредно отлагане на териториалните планове не решава проблемите и ще отблъсне още повече инвеститорите от Старозагорския регион.
"Поредното отлагане обаче, което вие предлагате, най-вероятно ще ни остави без териториални планове. Хората, които са на улицата, след няколко месеца само, ще трябва да търсим решение, без никакво подпомагане за тяхната заетост", подчерта Рибарски.
В село Мамарчево, общ. Болярово предстои изграждането на 6 нови жилища от семеен тип. В тях ще бъдат преместени потребителите от Дома за пълнолетни лица с умствена изостаналост в село Малко Шарково, който ще бъде закрит. Целта на проекта е..
Казанлъшкото село Голямо Дряново организира за десети път национален Фестивал на ореха. Събитието ще се проведе събота и неделя, а организатори са местните производители, НЧ “Зора-1902“ и Кметството на селото. Празникът в събота ще започне с..
Кметът на Община Хасково Станислав Дечев гостува на официалната церемония за награждаване на заслужили лекари от Хасковска лекарска колегия със званието „Лекар на годината 2025“. В празничната церемония участваха още областният управител на Хасково..
Кръгла маса на тема „Управление на качеството като процес на устойчиво развитие – препоръките на Националната агенция за оценяване и акредитация (НАОА)“ се проведе в Тракийски университет – Стара Загора. На събитието присъстваха представители на..
Окръжна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняеми двама мъже на 25г. и на 19г., за това че на 15-и октомври в Гълъбово, са отвлекли 19-годишна жена. На 15-и октомври двамата мъже отишли в района на една от бензиностанциите в Гълъбово, където се..
Историята на парк „Бедечка“ в Стара Загора е сред отличените проекти на Европейските награди за наследство „Европа ностра“. Победителите бяха наградени преди дни в Брюксел, а призът за България получиха представители на творчески колектив „На..
Все още се изяснява причината за снощния пожар в автоморга в Сливен, заради който се включиха седем екипа огнеборци от Сливенска и Ямболска област. Тази сутрин бе направен повторен оглед от разследващите полицаи и пожарникари. Високата..
Окръжен съд – Стара Загора реши да остави в ареста две жени, арестувани за извършени измами с отпускане на кредити в социалните мрежи. Според обвинението 33-годишната Е. С. и 68-годишната К. М. са извършили престъпленията в периода от януари до..
Темата за ограничаване на социалните мрежи за деца ще бъде подложена на обществено обсъждане. Следващият месец ще има и дискусия с участието на ресорните комисии в Народното събрание, коментира за Радио Стара Загора министърът на образованието..
Започнали са разговори между управляващите политически сили за бъдещето на правителството и за излизане от политическата криза. Това потвърди министърът на образованието Красимир Вълчев в интервю за Радио Стара Загора. По думите му в следващите дни ще..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net