Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Девора Аврамова завърши втора на "Beroe 5K Road Race 2023"


"В неделя Стара Загора бе домакин на състезение по лека атлетика "Beroe 5K Road Race 2023". При децата на дистанцията от 600 метра бягаха стотици малчугани, а на 5000 метра при мъжете и жените имаше доста силни състезатели от страната ни. Тук бе Християн Стоянов, който участва на Параолимпийските игри и там завоюва медал, както и Милица Мирчева, която е единствената българка участвала на Олимпиада в дисциплината маратон. Те двамата спечелиха първите места при мъжете и жените. Участва и Шабан Мустафа, който е световен шампион за ветерани на планински маратон. Девора Аврамова от нашия клуб остана втора при жените, а при мъжете едва 15 годишния Стилиан Александров остана 8-ми. Идващият уикенд град Пирдоп е домакин на Държавното първенство по крос кънтри, като състезанието ще бъде в събота." заяви за Радио Стара Загора Иван Попов, треньор по лека атлетика към КЛА "Берое" Стара Загора. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Силно начало на годината за бойци от клуб „Хара“

За участие в Държавно първенство по кик бокс, версия „лоукик“, се готвят възпитаниците на старозагорския клуб „Хара“. Състезанието ще бъде проведено след месец във Варна. В първото за 2025 година състезание, Европейска купа в Пловдив,..

публикувано на 28.02.25 в 14:15

Атанас Апостолов: Очаквам тежко гостуване на "Спартак" в Пловдив

"Пропуснахме предходния кръг, заради лошите метеорологични условия и замръзнал терен, като мача ни бе отложен. Това наложи два дни почивка миналата събота и неделя. Сега се готвим за утрешното гостуване на "Спартак" в Пловдив. Те са силен отбор и ще..

публикувано на 28.02.25 в 08:42

Първо препятствие пред плувци от „Траяна“

В Пловдив утре ще започне международен турнир, който е и откриване на новия 50 метров плувен басейн. Надпреварата е първа в календара на БФПС за 2025 година, ще продължи четири състезателни полудни и ще приключи в неделя. Според предварителните..

публикувано на 27.02.25 в 09:35

Боен клуб "Атила" спечели 7 медала от Европейското първенство по ММА в Сърбия

Седем медала на Европейското първенство по ММА за всички възрасти в Белград, Сърбия, спечели Боен клуб „Атила“ - Стара Загора. Това съобщи днес старши треньорът на националния отбор по ММА и президент на Боен клуб „Атила“ Ивайло Георгиев. В състезанието,..

публикувано на 26.02.25 в 15:52

В Хасково ще се проведе курс по водна топка с треньори и състезатели от водещите клубове в страната

Треньори и състезатели по водна топка от водещите клубове в страната пристигат в Хасково. През почивните дни на Плувен комплекс „Хасково“  ще се проведе курс за треньори и състезатели. Той ще бъде воден от именития треньор по водна топка Свилен..

публикувано на 26.02.25 в 15:28

Три медала извоюваха малки борци от „Берое“

В петък, 28 февруари, в Стара Загора ще бъде проведен Държавният личен шампионат по борба за момичета. „Ще участваме с Кристин Илийна, надявам се на първо място“, съобщи за радио „Стара Загора“ Даяна Стойчева, треньор в клуб по борба „Берое“,..

публикувано на 26.02.25 в 14:43

Тотален малшанс, брилянтен вратар и дузпи изхвърлиха "Берое" от Купата

"Берое" отпадна от турнира за Купата на България. Старозагорци загубиха 1/4 финалния сблъсък срещу "Ботев" във Враца след изпълнението на дузпи, въпреки че тотално доминираха над своя противник. Сейхас и Годой пропуснаха от бялата точка. В редовното време..

публикувано на 25.02.25 в 20:48

Живко Желев: Получи се доста груб мач и дадохме "жертви" в Свиленград

"Завършихме 1:1 при гостуването си в Свиленград на едноименния тим. Мисля, че и двата отбора можеха да победят, както и да загубят тази среща. Може би равенството бе най-справедливо накрая. Доста твърд мач след който дадохме немалко "жертви" от това...

публикувано на 25.02.25 в 13:58

Борци от Раднево тренират в Турция

Подготвителен лагер в Одрин провеждат възпитаници на клуб по борба „Георги Вангелов“ Раднево. „Ще тренираме с местния отбор, който е доста силен“, уточни пред радио „Стара Загора“ преди отпътуването Дарин Дралчев, треньор на клуба. Занятията на..

публикувано на 25.02.25 в 09:15

В „Свиленград“ очакват двубой с „Марица“ Милево

В следващия кръг от първенството в Югоизточната Трета футболна лига „Свиленград“ трябваше да гостува на „Карнобат“. Отборът от Карнобат обаче преустанови участие в първенството и така тази седмица свиленградчани няма да играят. „Търсихме..

публикувано на 24.02.25 в 14:58