Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Как работи чат приложението към Националната телефонна линия за деца?

Държавната агенция за закрила на детето запозна ученици от Кърджали, Хасково и Димитровград с чат приложението

Снимка: Microsoft

Държавната агенция за закрила на детето запозна ученици от Хасково, Димитровград и Кърджали с чат приложението към Националната телефонна линия за деца 116111.

Целта на чат приложението е да гарантира още по-достъпен начин и всяко дете да има възможност при необходимост да бъде консултирано и да проведе разговор по важна за него тема с подготвени за това експерти.

Справянето с агресията, чрез разговор и насочване на енергията в полезни дейности, като спорт и изкуство, дискутираха заместник-председателя на ДАЗД Ивайла Касърова и Георги Иванов, психолог и експерт в ДАЗД с учениците от Природо-математическа гимназия „Акад. Боян Петканчин“ в Хасково. Децата споделиха, че наличието на чат приложение е добра възможност за провеждане на разговор, защото за тях този начин на комуникация е най-използван, познат и удобен.

Колко е важно обществото да бъде свръх чувствително, когато става дума за насилие между и над деца, необходимостта от това всички, особено децата да бъдат по-емпатични един към друг и никой да не подминава дете в риск, бяха част от темите на разговор с учениците в природо-математическа гимназия „Иван Вазов“ в Димитровград, където се обучава и представителя на област Хасково в Съвета на децата към председателя на Държавната агенция за закрила на детето Даяна Славова.

Осмокласниците от професионална гимназия по икономика „Алеко Константинов“ в  Кърджали обсъдиха с представители на Държавната агенция за закрила на детето възможността по всяко време на денонощието без почивен ден да се свържеш с консултантите на Националната телефонна линия за деца 116111.

Всеки вторник и четвъртък от 14:00 до 16:00 часа експерти от Агенцията са на разположение, за да отговорят на въпросите, както на децата, така и на възрастните, които полагат грижи за тях. Чатът е достъпен през официалната интернет страница на Националната телефонна линия за деца на ДАЗД – 116111.bg. Обаждането НТЛД свързване в чат приложението, са анонимни и напълно безплатни.

Националната телефонна линия за деца 116111 и чат приложението към нея са начин да получиш съвет и подкрепа от подготвени специалисти, това се отнася както за децата, така и за всички възрастни, които имат въпроси и нужда от консултация по теми, свързани с децата.

Изключително важно е децата да споделят със семейството си и със своите учители, за да бъдат разбрани и защитени от всичко, което ги тревожи, но винаги, когато имат притеснения могат да потърсят консултантите на Линията и чата, обясниха представителите на ДАЗД и допълниха, че НТЛД 116111 е и един от най-бързите начини за подаване на сигнал за дете в риск.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Осъдиха баща и син, нанесли лека телесна повреда на охранител

В Районен съд – Казанлък е внесено споразумение, постигнато между двама подсъдими (баща и син), защитника им и представител на прокуратурата. В открито съдебно заседание същото е одобрено от съда, съобщиха от пресцентъра на Окръжен съд - Стара..

публикувано на 22.01.25 в 14:47

Няма открити взривни устройства в училища в Сливенско

Не са открити взривни устройства в нито едно училище в Сливен и селата. Полицейските проверки са приключили, съобщават от пресцентъра на ОДМВР- Сливен. Тази сутрин 13 училища в Сливен и селата получиха  на електронните си пощи сигнали за поставени взривни..

публикувано на 22.01.25 в 14:01
гл. инсп. Димитър Димитров

860 фиша за водачи на превозни средства и 76 пешеходеца в нарушение за изминалата седмица

2556 моторни превозни средства, 152 съставени акта и 860 фиша за нарушения отчитат от Областна дирекция "Пътна полиция" за периода 13-19 януари. Данните съобщи  гл. инспектор Димитър Димитров, началник сектор  „Пътна полиция“ при ОДМВР- Стара..

публикувано на 22.01.25 в 13:57

Възобновиха учебния процес в Хасково

Не са открити взривни устройства на територията на трите училища в Хасково, в които тази сутрин получиха сигнали със заплахи. Професионалната гимназия по транспорт и аграрни технологии „Никола Вапцаров“, на чиято територия в момента учат и децата от..

публикувано на 22.01.25 в 12:17

ГДБОП проверява сигналите за бомби в училищата

Дирекция „Киберпрестъпност“ на ГДБОП извършва проверка на получените злоумишлени сигнали в училища в страната. Осъществен е контакт с чуждестранни хостинг компании, български и международни партньорски организации и служби.

публикувано на 22.01.25 в 10:41

МОН: Създадена е организация за продължаване на учебния процес

От  Министерството на образованието и науката  съобщиха, че е създадена организация за продължаване на учебния процес след получените злоумишлени съобщения. Директорите изпълняват стриктно разпорежданията на МВР. Занятията се прекъсват за времето на..

публикувано на 22.01.25 в 10:20

Десетки сигнали за бомби в училища в страната

Десетки сигнали за поставени взривни устройства са получени на имейлите на училища в няколко града в страната. От МВР обясниха, че се извършват проверки. Сигнали има за учебни заведения в Стара Загора, Хасково, Сливен, Враца, Варна и София. Сигнали..

публикувано на 22.01.25 в 10:00

Сигнали за бомби в училища в община Стара Загора

В над 10 училища в община Стара Загора са подадени едновременно сигнали за взривни устройства на електронната поща тази сутрин. Навсякъде са изпратени полицейски екипи. Учебният процес е преустановен, съобщи областният управител на Стара Загора..

обновено на 22.01.25 в 09:07

ИПИ: Стара Загора е получила 390 млн. лева евросредства

България е получила 32 милиарда лева от европейските фондове за периода на членството на страната ни в Европейския съюз.  Това показват данните от анализ на Института за пазарна икономика (ИПИ), според който най-много са парите за инфраструктура. От..

публикувано на 22.01.25 в 08:15

От днес всички училища в Ямболска област преминават към онлайн обучение

От днес всички училища в Ямболска област преминават към обучение в електронна среда.   От вчера в областта е обявена грипна епидемия, тъй като са достигнати критичните за района стойности на заболяемост от 349 на 10 000 души население. Мерките ще..

публикувано на 22.01.25 в 05:24