Деца от СУ „Максим Горки“, 9ОУ „Веселин Ханчев“ и ДГ N 68 „Патиланско царство“ коледуваха на Игнажден в Община Стара Загора. С празнично настроение, коледни песни и собственоръчно украсени сурвакници, облечени в традиционни български носии, децата наричаха за здраве и благодат, за благополучие и радост през Новата година.
„Дойдохме, за да спазим коледната традиция, децата са много щастливи и с удоволствие облякоха носиите, за да представят пъстрата ни коледна програма“, сподели директорът на 68-ма детска градина „Патиланско Царство“ Росица Димитрова.
В сградата на общината малките коледари бяха посрещнати от заместник-кметовете Надежда Чакърова, Павлина Делчева и Радостин Танев, архитект Мартин Паскалев, председателя на Общинския съвет Ивета Лазарова, както и от служители на общинската администрация. Децата дариха своите домакини със собственоръчно изготвени подаръци, а на свой ред получиха торбички с лакомства, внимание и много аплодисменти.
Заместник-кметът на Община Стара Загора Павлина Делчева сподели, че за общинските служители е било удоволствие да посрещнат малките коледари и допълни, че се надява, тъй като днес е Игнажден, годината да върви на добри дела, щастие и късмет.
Доволни от пъстрата програма и получените подаръци на тръгване децата си пожелаха и догодина да направят още по-голямо и весело коледно тържество.

В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...
В Регионалната здравна инспекция в Ямбол все още могат да бъдат поставени противогрипни ваксини. Очаква се броят на заболелите през този сезон да е най-голям в края на януари. След регистриран ръст на заболели от остри респираторни инфекции преди..
През следващото денонощие над страната ще премине студен атмосферен фронт . През нощта облачността ще е значителна и валежи от дъжд ще има в Западна и Централна Северна България. Утре, след временно спиране на валежите, след обяд на места в западната..
Системата за спешна медицинска помощ по въздуха е задействана днес в Ямбол. 49- годишен мъж, който преди обед, е бил приет в спешното отделение на многопрофилната болница в Ямбол със счупен лумбален прешлен, се е наложило да бъде транспортиран..
В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...
Временно движението по път I-5 Казанлък - Стара Загора в района на с. Ягода в посока Стара Загора се осъществява в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Движението в района вече е възстановено, съобщиха от АПИ.
В боляровското село Мамарчево започна изграждането на социален комплекс, в който жени с интелектуални проблеми от цялата страна, ще бъдат настанени в среда, близка до семейната. Средствата за изграждането на жилищата са осигурени по плана за..
Стара Загора постави начало на 55-ото издание на Фестивалa на оперното и балетното изкуство (ФОБИ), посветено на 100 години Държавна опера – Стара Загора. Премиерата на „Андре Шение“ от Умберто Джордано събра многобройна публика и постави силно начало на..
В рамките на Световната седмица на предприемачеството (Global Entrepreneurship Week) - най-голямата глобална инициатива за насърчаване на предприемаческото мислене, провеждана ежегодно в над 200 държави, в студиото на Радио Стара Загора гостуваха..
Община Болярово подготвя проект за създаване на социално предприятие, което ще осигурява трудова заетост и социална интеграция на хора в неравностойно положение и с увреждания. Инициативата се реализира чрез кандидатстване за европейско финансиране по..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
