Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подменят светофарите в Хасково

3
Снимка: Христо Христов

Светофарите в Хасково са стари и предстои подмяната им, съобщи кметът Станислав Дечев. Освен това се обмисля по спирките на градския транспорт да бъдат поставени електрически табла за ориентиране на пътниците.

„Самите контролери вътре в светофарите, цифровите системи са стари. Вече се подменят с нови и впоследствие с новите системи ще има възможност за повече режими, за да се направи фини настройки“, каза още Дечев.

Натовареният автомобилен трафик принуждава шофьорите особено след работа да търсят алтернативни маршрути, за да не попадат в тапите на центъра, на бул. „В. Левски“, „България“, „Г. С. Раковски“.

Станислав Дечев обясни, че се обмисля и въвеждането на „умни светофари“. Освен това в плановете на общинската администрация влиза и поставяна не електронни табла по спирките на градския транспорт, които ще са в помощ на пътниците.

Подробности за светофарите и новите системи ще бъдат съобщени през януари.

По публикацията работи: Иван Славов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Слънчев понеделник, с температури до 15°

Днес ще бъде слънчево, на места в равнинните райони от страната преди обяд видимостта ще е намалена. Вятърът ще се ориентира от юг-югозапад и в повечето райони ще е слаб. Максималните температури ще са между 10° и 15°, в София – около 11°. В планините ще..

публикувано на 24.11.25 в 05:31

При три акции задържаха над 32 кг марихуана в Старозагорско

При три отделни акции в Старозагорско полиция и Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" задържаха близо 32 кг марихуана и дилъри на наркотици. При съвместна акция с дирекция "Борба с организираната престъпност" в Стара Загора е..

публикувано на 23.11.25 в 15:10

Ремонтират 10 улици в Елхово

Ремонтни дейности по 10 улици предстои да бъдат извършени в град Елхово през следващите месеци. Инвестицията е за над 6 млн. лева, предава кореспондентът ни Даниела Костова. Близо 5 млн. и 300 хил. лева са европейски средства от Стратегическия план за..

публикувано на 23.11.25 в 10:21

Облачна, но все още топла за сезона неделя

Днес със слаб до умерен вятър от запад-северозапад в страната ще прониква студен въздух. Над повечето райони ще се задържи предимно облачно и на места с прекъсване ще вали дъжд.  Над Южна България облачността ще се разкъсва и след обяд ще бъде предимно..

публикувано на 23.11.25 в 09:39

13 хил. дръвчета бяха засадени на мястото на опожарена гора край Стара Загора

В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...

публикувано на 22.11.25 в 17:09

Все още има налични противогрипни ваксини в РЗИ - Ямбол

В Регионалната здравна инспекция в Ямбол все още могат да бъдат поставени противогрипни ваксини. Очаква се броят на заболелите през този сезон да е най-голям в края на януари.  След регистриран ръст на заболели  от остри респираторни инфекции преди..

публикувано на 22.11.25 в 16:44

Студен атмосферен фронт навлиза в страната

През следващото денонощие над страната ще премине студен атмосферен фронт . През нощта облачността ще е значителна и валежи от дъжд ще има в Западна и Централна Северна България.  Утре, след временно спиране на валежите, след обяд на места в западната..

публикувано на 22.11.25 в 16:29

Транспортират пострадал с медицински хеликоптер от Ямбол до "Пирогов"

Системата за спешна медицинска помощ по въздуха е задействана днес в  Ямбол. 49- годишен мъж, който преди обед, е  бил приет в спешното отделение на многопрофилната болница в Ямбол със счупен лумбален прешлен, се е наложило да бъде  транспортиран..

публикувано на 22.11.25 в 15:50

13 хил. дръвчета бяха засадени на мястото на опожарената гора в местността "Седми километър"

В Стара Загора стотици доброволци се включиха в залесяването на унищожената при голям пожар миналата година територия в местността „Седми километър“ край града. В днешния ден бяха засадени 13 000 фиданки от вида атласки кедър на площ от 65 дка...

публикувано на 22.11.25 в 14:26

Катастрофа затруднява движението по пътя Казанлък - Стара Загора

Временно движението по път I-5 Казанлък - Стара Загора в района на с. Ягода  в посока Стара Загора се осъществява в една лента поради ПТП. Трафикът се регулира от "Пътна полиция". Движението в района вече е възстановено, съобщиха от АПИ.

обновено на 22.11.25 в 13:41