41 - годишен мъж от Сливен е загинал при катастрофа, съобщават от ОД на МВР - Сливен. Други двама шофьори са били заловени от полицията да управляват автомобилите си след употреба на алкохол и наркотици в Сливенско през почивните дни.
Загиналият шофьор е самокатастрофирал на пътя до село Чинтулово в събота. На място е констатирана смъртта на водача.. Образувано е досъдебно производство.
Шофьорът, който е дал положителен резултат за употреба на наркотици, е установен от полицейски патрул на пътен възел „Петолъчката" в ранните часове на неделя. Той е на 33 години от град Стралджа. В село Сборище полицейски патрул е спрял за проверка и 31-годишен водач на лек автомобил. Пробата му за алкохол е положителна – над 1,2 промила.
По случая е образувано бързо производство.
ГЕРБ-СДС остава водеща политическа сила с подкрепа от 25,7%, запазвайки значителна преднина пред останалите партии. Активната работа на правителството, особено успехите по спасяването на средствата по Плана за възстановяване и устойчивост и включването..
17 екипа на пожарната от няколко области продължават с потушаването на пожара в общините Тополовград и Свиленград, който възникна снощи. Към момента част от пожара е локализиран, съобщи главният секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков...
Информационна среща под надслов „Доброволчески възможности по света и у нас“ ще се проведе тази вечер в Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Стара Загора. Това съобщи Ивайло Ябълкаров от Фондация „Мисия Криле“. Целта на срещата е да..
Ситуацията след лумналия пожар , застрашил хора и къщи в с. Козарево вчера, е спокойна към този час. Няма пострадали хора и обитаеми къщи! Огънят, тръгнал вчера от парк „Бакаджика“ бързо се разпространи заради вятъра и застраши..
Пет екипа на пожарната продължават да гасят пожара, който възникна вчера в землището на село Мъдрец. Ситуацията е под контрол, но огънят не е потушен напълно. Това каза в ефира на Радио Стара Загора областният управител на Стара Загора д-р Неделчо..
От 9 до 25 юли в Регионален исторически музей – Стара Загора за шеста поредна година се проведоха „Летни занимания“ за деца. В рамките на три седмици малките участници се запознаха с различни исторически епохи от хилядолетната история на нашия град..
Пожарът в старозагорското село Воденичарово е потушен. След дежурството на огнеборците до 4 ч. сутринта, няма опасност за обитаемите къщи в селото. „Най-важното е, че опазихме селото! Няма пострадали хора и животни! Засегнати са две необитаеми..
Пожарен автомобил блъсна лек автомобил в Хасково на оживено кръстовище днес на обяд. Инцидентът е станал докато огнеборци са отивали на сигнал за пожар. По първоначална информация специализираният автомобил е бил с включени сирени и светлини. Леката..
Традиционният празник „Дон Домат – плодът-зеленчук“ ще забавлява за осма поредна година жителите и гостите на старозагорското село Горно Ботево . Вкусното събитие ще се проведе на 2 август, събота, от 10.30 ч., в парка на селото. Организатори на..
Тази година, в периода 30 - 31 август, в красивия балнеолечебен курорт Старозагорски бани, на 15 километра от Стара Загора, ще се проведе 19-ото издание на Национален тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка". Съборът събира на едно място хиляди..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net