Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметовете от община Павел баня обсъдиха новия годишен бюджет

Снимка: Община Павел баня

Кметовете на населени места от община Павел баня проведоха работна среща, на която обсъдиха възможностите на проекта на новия общински бюджет. Градоначалникът на Общината Иса Бесоолу представи справка на средствата по пера, които предстои да бъдат получени от държавния бюджет за инвестиции, като общата им стойност е 15 174 100 лв. 
Най-голям е размерът на средствата за цялостна реконструкция на водопроводната мрежа на село Тъжа. Други почти 5 млн.лв. са отпуснати от държавния бюджет за основен ремонт на улици на територията на цялата община. Именно по предложение на кметовете парите ще бъдат разпределени за ремонтни по населените места. 
„Отпуснатите средства са в пъти повече от тези, които до сега сме получавали от държавния бюджет, и разпределянето им трябва да е много прецизно, да носи икономически растеж на населено място. Ще продължим да работим в тази посока. Текущите ремонтни в общинските сгради и обществените площи, които предлагате да направим, ще се изпълнят от общинската бригада „БКС”, обърна се към колегите си кметове Иса Бесоолу и подчерта, че ще продължи благоустрояването на тротоарите, спортните и детски площадки през цялата 2024 г. 
Предстои до 29 януари т.г. проектът на общинския бюджет на Павел баня да бъде окончателно изготвен и внесен в Общинския съвет, съгласно Закона за публичните финанси.

По публикацията работи: Иван Славов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Стоян Радев

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм

Обществените чешми в Сливен са обект на непрекъснати кражби и вандализъм, алармират от общинското предприятие „Озеленяване и гробищни паркове". Близо 25 са питейните чешми в града, като до момента заради вандалските набези са ремонтирани 20, а цената на..

публикувано на 09.08.25 в 16:10

Поредна авария остави 8 новозагорски села без вода

Осем села от община Нова Загора днес са без вода. Причината е поредната авария по магистралния водопровод ЦПС "Червенаково", за която информират от ВиК-Сливен. От 6:30ч. днес без водоподаване са жителите в селата  Стоил войвода, Езеро, Богданово, Любенец,..

публикувано на 09.08.25 в 14:24

Пожар във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци

Пожар е избухнал във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци, съобщи за БТА Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора.  В момента продължават..

публикувано на 09.08.25 в 09:49

Откриването на ловния сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на..

публикувано на 09.08.25 в 09:28

Откриват ловния сезон

Ловният сезон за пъдпъдък и гургулица се открива днес. По традиция излетите за пернат дивеч започват във втората събота на месец август.  За Радио Стара Загора председателят на ловно-рибарското дружество в Стара Загора Стефан Димитров..

публикувано на 09.08.25 в 06:00
архив

От следващата седмица за пореден път пръскат срещу комари

Община Стара Загора информира жителите и гостите на града, че през първите 3 дни на следващата седмица е планирано поредното пръскане срещу комари - имаго и ларви . Обработката за имаго ще се извършва с топъл аерозол . Препоръчително е..

публикувано на 08.08.25 в 17:37
Снимката е илюстративна

Сблъсък на бул. „Патриарх Евтимий“, няма пострадали

Днес в 16:24 ч. на бул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Стара Загора е станало пътнотранспортно произшествие между лек и товарен автомобил, управлявани от мъже на 63 и 38 години. Няма пострадали. Алкохолните проби на двамата водачи са отрицателни. На място е..

публикувано на 08.08.25 в 17:21

Старозагорската ЖП-гара - една от седемте в страната с безплатен Wi-Fi

Старозагорската ЖП-гара е една от седемте в стрната, в който Национална компания „Железопътна инфраструктура“ осигури безплатен безжичен интернет , съобщават от пресцентъра на компанията.   Пътниците вече могат да използват Wi-Fi в гарите в..

публикувано на 08.08.25 в 17:08

Отцепиха жп гарата в Стара Загора заради изоставен куфар

Изоставен куфар вдигна на крак органите на реда в Стара Загора. Сигнал за съмнителен багаж на жп гарата в града е подаден в 12:34 ч.  На място са изпратени полицейски екипи. Районът бил незабавно отцепен, a хората изведени на безопасно място.  В..

обновено на 08.08.25 в 16:44

Жители на четири села в Старозагорско излизат на протест заради лош път

Жители на четири села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излизат на протест в неделя, заради лошото състояние на пътна отсечка свързваща селата. Пътят не е ремонтиран от 60 години и въпреки многократните сигнали подавани до..

публикувано на 08.08.25 в 16:06