В протестна готовност са браншовите организации, които членуват в Българската аграрна камара и все още нямат решение дали приемат условията за подпомагане, предложени от правителството вчера или ще излязат на протест утре. Това каза за Радио Стара Загора Цветан Цеков, председател на браншовата камара „Плодове и зеленчуци“. По думите на Цеков, изчакват окончателните изчисления на агроведомството, за да преценят дали ще бъде достатъчен този финансов ресурс и ще удовлетвори ли всички. Поискали са среща с министър Кирил Вътев.
„Финансовият ресурс трябва да бъде адекватен на такъв какъвто беше през предходната година, тъй като всяко отклонение в стойностите ще доведе до невъзможност да изпълняваме своите дейности. Когато едни пари са недостатъчни няма да свършат своето предназначение.“, коментира Цветан Цеков.
Цветан Цеков коментира протеста пред Министерството на земеделието днес с думите, че исканията са политически и определи земеделския сектор у нас като сегментиран на малки организации.
„ Не случайно сме поискали Закон за аграрната камара, в който влиза и Закон за браншовата представителност, за да може да има критерии, с които една организация да покрива изисквания за национална представителност.“, посочи Цеков.
В звуковия файл чуйте подробностите.
За сигурността на Европа Украйна е по-важна в момента дори от САЩ на Донал Тръмп. Това заяви бившият български посланик в Руската федерация Илиян Василев в коментар за предаването „60 минути повече политика“ в ефира на Радио Стара Загора...
„Подготвяме стартирането на първия етап на консервацията и реставрацията на галерията „Манев" - старата възрожденска къща, построена в края на XIX в. и представяща едни от най-добрите творби на художника Никола Манев", каза кметът на община Чирпан Ивайло..
Деца от старозагорска детска градина номер 13 "Пролет" изпълниха празнична програма пред екипа на Радио Стара Загора по случай Баба Марта. За втора поредна година децата посещават различни места в навечерието на първи март и поздравяват за здраве и..
Кметът на Община Хасково Станислав Дечев и екипа му представиха днес новите шест електроавтобуси, които ще обслужват градските линии. „Днес е един хубав ден за Хасково. Пристигнаха новите шест електрически автобуса. В предишния мандат успяхме да купим..
В Деня на розовата фланелка розовият цвят е символ на разчупените стереотипи, а посланията са по-силни, когато са подкрепени от важните за децата хора. Затова и Зам.-кметът на Община Болярово-Нина Терзиева, Трифон Трифонов, секретар на МКБППМН и учители..
Студенти от специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание" при Педагогическия факултет на Тракийски университет – Стара Загора, водени от асистент Радостина Дончева, взеха участие в инициатива по случай Световния ден на редките болести,..
За 60 минути Теодор Желев от 3. клас на Началното училище „Димитър Благоев“ в Стара Загора успя да реши вярно 30-те математически задачи и на 3 март ще получи пластика „Венец“ и златен медал за постижението си. В състезанието участваха 469..
Финалите на Общинския етап на Ученическите игри по баскетбол във възрастова група 8-10 клас девойки и 11-12 клас юноши приключиха успешно на 26 февруари 2025 г. След оспорвани срещи вече са ясни победителите, съобщи Петко Крумов, началник на отдел..
Районен съд – Казанлък осъди на седем месеца лишаване от свобода 39-годишен мъж за държане на високорискови наркотични вещества. Наказанието е наложено след постигнато споразумение между подсъдимия, защитника му и представител на Районна прокуратура –..
С „Почетен знак на Стара Загора“ и грамота беше удостоена фондация „Митрополит Методий Кусев“ по повод 130-тата годишнина от началото на залесяването на емблематичния за Стара Загора парк, известен сред старозагорци като Аязмото. В началото на..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net