Партия „Възраждане“ призова председателят на местния парламент в Стара Загора Ивета Лазарова да подаде оставка от поста, който заема. Поводът за искането е осъдителната присъда за купуване на гласове на Янко Янков, с когото Лазарова живее на съпружески начала. От „Възраждане“ обвиняват председателя на местния парламент, че в качеството си на свидетел по съдебния акт е лъжесвидетелствала.
Радио Стара Загора потърси за коментар представители на част от политическите сили в общинския съвет. Има ли основание председателят на общинския съвет в Стара Загора да подаде оставка?
Според председателя на групата на ГЕРБ Емил Христов всяко прибързано решение е във вреда на местния парламент. Той призова своите колеги да се въздържат от коментар около личните детайли по случая. Същевременно Христов посочи, че от ГЕРБ не са се запознали с мотивите на исканата от „Възраждане“ оставка на Ивета Лазарова.
Като тежък удар за институцията Общински съвет определи влязлата в сила присъда за купуване на гласове на Янко Янков Мария Динева от „Народен съюз“. Тя посочи, че от призива на „Възраждане“ за оставка на Ивета Лазарова не става ясно дали партията би внесла като точка свалянето на председателя.
Велина Атанасова от БСП определи подаването на оставка от Лазарова като морален акт. Тя посочи, че едва след внасяне на конкретно искане за сваляне на председателя социалистите ще вземат решение как да действат.
Върху моралния аспект около казуса с присъдата на Янко Янков и искането сваляне на Ивета Лазарова акцентира Магдалена Овчарова от ПП-ДБ. По думите й от гледна точка на правото не е доказано, че свидетелствата на председателя на общинския съвет по делото са лъжесвидетелстване, тъй като тя не е подведена под отговорност за това.
Занаятчийското изложение в Казанлък тази година ще бъде открито на 19 май (понеделник) и ще продължи до 8 юни, съобщиха от местната администрация. В него ще се включат почти 130 занаятчии и търговци , като 65 от тях са от община Казанлък, а останалите..
Днес ще бъде предимно слънчево. В следобедните часове, главно над планинските райони ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места ще превали краткотрайно. Ще духа слаб, в Северна България - умерен вятър от запад, но вечерта ще се..
Три млади брадати лешояди ще бъдат освободени в дивата природа на Сливенския балкан. Това се прави за първи път, след като последната птица в страната е намерена мъртва в началото през 1972 година в Природен парк „Сините камъни". Освобождаването на..
Европейската нощ на музеите в Сливен ще бъде официално открита от 18.00 часа със съвместна винилна изложба на Регионален исторически музей „Д-р Симеон Табаков" и Музей на текстилната индустрия под надслов „120 години музей в Сливен". Тя ще бъде..
Специалистите в музеите и художествените галерии ще протестират символично днес . Акцията е организирана от Национална федерация "Култура" към КТ "Подкрепа" под надслов: "За достойни възнаграждения".Символичният протест е в навечерието на..
Днес валежите ще продължат да отслабват и спират. От запад облачността ще се разкъсва и намалява до предимно слънчево, по-значителна ще е над източните и крайните южни райони. Ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от запад-северозапад. Максималните..
Общинският съвет на Болярово прие на редовно заседание бюджета за 2025 година. Общината ще разполага с около 1 100 000 лв. повече в сравнение с миналата година. Кметът Христо Христов определи бюджета като „амбициозен, финансово обезпечен и балансиран“...
Районен съд – Стара Загора взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 49-годишния В. П., който е обвинен за участие в телефонна измама. На същия е повдигнато обвинение за това, че на 14 март в Стара Загора, в съучастие..
Окръжният съд на Хасково наложи постоянен арест на задържаните за отвличане, побой и изнасилване на мароканско семейство сирийци в харманлийското село Българин. Прокуратурата е изнесла много факти пред съда, поради което е приета тезата на..
Районна прокуратура в Ямбол се самосезира по материали в медиите, съдържащи информация за наличието на биологични отпадъци, изхвърлени в изоставен търговски обект в покрайнините на града. Прокуратурата разпореди проверка, която да бъде..
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net