Регионалната дирекция „Борба с градушките“ с команден пункт с. Петрово е в готовност за новия сезон за противоградова защита и разполага с достатъчен брой ракети, заяви в интервю за Радио Стара Загора директорът Диана Иванова. Стартът на активния сезон за борба с градушките беше даден вчера, с няколко дни по-рано от обичайното.
Регионалната дирекция разполага с 27 ракетни площадки. Общо 95 са служителите на дирекцията, от които 81 ракетострелци, останалите обслужват пункта в с. Петрово.
7 общини попадат в обсега на противоградовата защита: Стара Загора, Чирпан, Раднево, Гълъбово, Опан, Братя Даскалови и община Димитровград.
Защитаваната територия от Регионалната дирекция е над 216 хил. хектара, като от тях обработваемата площ е 170 хил. хектара, уточни Диана Иванова.
Прогнозите на синоптиците са, че през следващата седмица ни очакват наднормени за април температури от близо 30°C. Те са предпоставка за развитие на градоопасна купесто-дъждовна облачност, предупредиха от Министерството на земеделието.
По случай 14 февруари членовете на сдружение „Лозари и винари от Сакар“ ще отворят вратите си за посетители. Желаещите ще могат да видят винарните, да зарежат лозята, предвидени са и безплатни дегустации, разказа за Радио Стара Загора Свилен..
План-приемът за следващата учебна година за учениците след 7-ми клас в Хасковска област не срещна одобрението на част от общините. Това стана ясно по време на обсъждането на в Комисията по заетостта към областната администрация. Причината е..
Затворен за движение остава участъкът от подбалканския път София – Бургас в района на сливенския квартал „Речица" след снощната катастрофа там между лек автомобил и камион превозващ дърва. Това съобщи за БНР комисар Димитър Кикьов, началник..
Община Хасково информира, че днес и утре ще се проведе тактическо учение на територията на общината. Местата за провеждане на учението са войсковият район на военно формирование 52 740, намиращ се на ул. „Стара планина“ и учебен център „Добрич“...
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, /12 февруари/, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният..
Факелно шествие по повод 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски ще се проведе в Стара Загора на 18 февруари. То се организира от СНЦ "Брат За Брата" - Стара Загора, Боен клуб "Атила", Народно читалище "Настроение", Национален фен..
Ректорът на Тракийски университет проф. Добри Ярков инициира среща-дискусия по повод създаването на нов Факултет „Дигитални и зелени технологии" към Тракийски университет – Стара Загора. Събитието привлече широк кръг от участници, сред които..
Националният център за безопасен интернет (НЦБИ, safenet.bg) отбелязва 20 години от създаването си. Датата съвпада с международния Ден за безопасен интернет, който от 2004 г. насам се отбелязва всеки втори вторник на февруари. Над 120 000 деца,..
Специализира полицейска операция е проведена на територията обслужвана от ОДМВР-Стара Загора през изминалата седмица с цел подобряване безопасността на движението, опазване живота и здравето на хората, подобряване на обстановката по пътищата с оглед..
Ремонтни дейности на двата големи паркинга в междублоковите пространства на квартал „Казански", срещу пазар "Васил Шаханов" (Руския пазар), създават големи неудобства на жителите му. Те са част от мащабния проект за реконструкция на квартала...
Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net