Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кризата като възможност:

Компания в областта на машиностроенето в Стара Загора увеличава персонала си с още 50 души

Това става възможно благодарение на откриването на завод за механообработка

10 милиона лева са инвестирани в завод за механообработка на заготовки за нуждите на машиностроенето, съобщи Славин Янакиев, изпълнителен директор на една от най-големите компании у нас в тази сфера.

Почти 100 процента от продукцията на старозагорската фирма е износ. Старозагорското предприятие е предпочитан доставчик за европейските пазари по няколко причини. Първата – несигурността  в Червено море е удължила логистиката с доставянето на поръчките от Индия и Китай. 

Втората причина е,че на фона на кризата в машиностроенето компаниите избягват да правят поръчки, които изискват по –дълга логистика, обясни Янакиев.

Заради  бързината и гъвкавостта, обемите от поръчки в старозагорското предприятие са запазени на високи нива. А със завода за механообработка, разкрит от дружеството персоналът е увеличен с още 50 души. 

Повече чуйте в прикачения звуков файл 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Поредна авария остави 8 новозагорски села без вода

Осем села от община Нова Загора днес са без вода. Причината е поредната авария по магистралния водопровод ЦПС "Червенаково", за която информират от ВиК-Сливен. От 6:30ч. днес без водоподаване са жителите в селата  Стоил войвода, Езеро, Богданово, Любенец,..

публикувано на 09.08.25 в 14:24

Пожар във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци

Пожар е избухнал във фабрика за пелети в казанлъшкото село Дунавци, съобщи за БТА Михаил Михов, началник на група "Оперативен център" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Стара Загора.  В момента продължават..

публикувано на 09.08.25 в 09:49

Откриването на ловния сезон усложнява пожароопасната обстановка в Болярово

Откриването на ловния сезон за пернат дивеч допълнително усложнява пожароопасната обстановка в крайграничната община Болярово. Кметът Христо Христов, който е и председател на Ловно рибарското сдружение Странджа, призова за строг контрол по време на..

публикувано на 09.08.25 в 09:28

Откриват ловния сезон

Ловният сезон за пъдпъдък и гургулица се открива днес. По традиция излетите за пернат дивеч започват във втората събота на месец август.  За Радио Стара Загора председателят на ловно-рибарското дружество в Стара Загора Стефан Димитров..

публикувано на 09.08.25 в 06:00
архив

От следващата седмица за пореден път пръскат срещу комари

Община Стара Загора информира жителите и гостите на града, че през първите 3 дни на следващата седмица е планирано поредното пръскане срещу комари - имаго и ларви . Обработката за имаго ще се извършва с топъл аерозол . Препоръчително е..

публикувано на 08.08.25 в 17:37
Снимката е илюстративна

Сблъсък на бул. „Патриарх Евтимий“, няма пострадали

Днес в 16:24 ч. на бул. „Св. Патриарх Евтимий“ в Стара Загора е станало пътнотранспортно произшествие между лек и товарен автомобил, управлявани от мъже на 63 и 38 години. Няма пострадали. Алкохолните проби на двамата водачи са отрицателни. На място е..

публикувано на 08.08.25 в 17:21

Старозагорската ЖП-гара - една от седемте в страната с безплатен Wi-Fi

Старозагорската ЖП-гара е една от седемте в стрната, в който Национална компания „Железопътна инфраструктура“ осигури безплатен безжичен интернет , съобщават от пресцентъра на компанията.   Пътниците вече могат да използват Wi-Fi в гарите в..

публикувано на 08.08.25 в 17:08

Отцепиха жп гарата в Стара Загора заради изоставен куфар

Изоставен куфар вдигна на крак органите на реда в Стара Загора. Сигнал за съмнителен багаж на жп гарата в града е подаден в 12:34 ч.  На място са изпратени полицейски екипи. Районът бил незабавно отцепен, a хората изведени на безопасно място.  В..

обновено на 08.08.25 в 16:44

Жители на четири села в Старозагорско излизат на протест заради лош път

Жители на четири села в Старозагорско – Пъстрен, Стрелец, Средец и Бъдеще излизат на протест в неделя, заради лошото състояние на пътна отсечка свързваща селата. Пътят не е ремонтиран от 60 години и въпреки многократните сигнали подавани до..

публикувано на 08.08.25 в 16:06
Пожар в община Болярово /архив/

Община Болярово настоява за полицейски патрули заради пожарите

Община Болярово настоява за спешно организиране на полицейски патрули в село Воден след серия от пожари в тъмната част на денонощието. Някои от случаите са застрашили Дома за възрастни хора в селото,  съобщи заместник-кметът на общината Нина Терзиева...

публикувано на 08.08.25 в 15:31