На протестен митинг в столицата излизат днес енергетици и миньори от комплекса, „Марица изток“, "Бобов дол", ТЕЦ "Брикел", както и "Топлофикация-Перник". Протестът организиран от синдикатите е с искане за отлагане на либерализирането пазара на електрическа енергия. Той е насрочен за 10:30 пред сградите на НС и МС , а автобусите с протестиращите от област Стара Загора ще потеглят от ТЕЦ "Марица Изток 2" в 7.30.
Недоволството на енергетиците и миньорите е срещу приетите промени в Закона за енергетиката, които според синдикалистите обричат въглищната енергетика.
Според енергетиците поетапното спиране на енергийните мощности ще постави в зависимост българската икономика и ще доведе до нарастване на сметките за електричество на потребителите.
В Парламентарната комисия по енергетика вчера се разгледаха на второ четене промените в Закона за енергетиката, с които се отлага либерализацията на пазара на електроенергия на едро с година. Очаква се предложението да бъде гласувано в пленарна зала на днешното заседание. Ще бъде разгледано и предложението от държавния бюджет да се заделят средства в размер на 200 млн. лв. годишно за „Мини Марица-изток“, нужни за техническа рекултивация.
И в Стара Загора излязоха на протест срещу Бюджет 2026. Тази вечер протестиращите се събраха пред сградата на Общинската администрация с искания за диалог от страна на управляващите с хората и изслушване на тяхното мнение. Протестът се..
Коледната елха в Ямбол грейва на 9 декември, съобщават от пресцентъра на Общината. Празничната програма ще започне в 17:30 часа с концерт-спектакъла „Любов без граници" на квартет Destiny – Гергана Алексиева (цигулка), Венета Гудева (цигулка),..
Община Сливен връща от днес максималната скорост за движение от 70 км/ч по един от най-натоварените булеварди в града - „Банско шосе", но в участъците с пешеходни пътеки максималната скорост остава непроменена -50 км/ч. Максималната скорост ще..
В общините Николаево, Ружинци, Брегово, Самуил и Дългопол ще бъдат разкрити домове за стари хора без увреждания и за възрастни с деменция. Общият капацитет е над 100 души. Социалният министър Борислав Гуцанов съобщи, че държавата осигурява 260..
Дарение от три хиляди лева от името на италианските военнослужещи е връчено на кмета на Сливен Стефан Радев от командващия Многонационалната бойна група в България полковник Матия Широко. Срещата е проведена в базата на НАТО на полигона „Ново село"..
Изложба под наслов „За честта да бъдеш полезен: Старозагорският род Ножчеви“ ще бъде открита на 1 декември 2025 г. в 16.30 ч. до парк „Пети октомври“ . Експозицията цели да проследи историята на един древен старозагорски род – рода Ножчеви...
Община Хасково спечели проект за инсталиране на 7 фотоволтаични системи за производство на електроенергия за собствена консумация в 7 сгради на социални услуги, делегирана от държавата дейност. Инвестицията с наименование „Повишаване на енергийната..
Общинският съвет в Стара Загора подкрепи предложението на кмета Живко Тодоров за увеличение на цената на купона за обяд на ученици. Предложението беше подкрепено с мнозинството от общинските съветници на проведената редовна ноемврийска сесия. Така..
Тракийски университет – Стара Загора даде старт на Google AI обучение. Предстоят два курса в университета, част от пилотния за страната проект на Google, който стартира от три висши училища, сред които и Тракийски университет. Координатор на..
Таксиметровите услуги в Ямбол ще поскъпнат от началото на следващата година. Рамката на цените не е променяна от 2016 година. Минималният праг на дневната тарифа ще е 0,90 лв./км, а максималният – 2 лв./км, нощната тарифа ще се определя..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
