Аварийно- възстановителен ремонт започва на един от натоварените пътни участъци в Ямболско. До средата на юни ще бъдат извършени кърпежи на пътя между селата Болярско и Бояджик. Лошото състояние на пътя предизвика недоволството на хиляди жители от региона, стигна се и до блокади на пътя.
Участъкът е с дължина около 8 км и по него всекидневно пътуват стотици жители от Ямболска, Сливенска и Старозагорска област. Пътят е осеян с дупки, а на места денивелацията достига до 40 см. Ремонтът ще струва около 1 млн. и 200 хил. лева, като средствата са осигурени от парите за зимното поддържане в областта. По време на дейностите пътят, по който пътуват и работещи в енергийния комплекс „Марица- Изток" няма да бъде затварян за движение, уточни директорът на ОПУ в Ямбол инж. Галин Костов:
„В момента въвеждаме временната организация на движението- тя ще бъде с мобилни светофари, каквито сме използвали и при предишни ремоти. Фирмата изпълнител работи на къси участъци с дължина 50- 100 метра с цел да не се затрудни по никакъв начин транзитното преминаване на автомобилите."
От МРРБ се предвиждаше още тази пролет да започнат процедурите за извършването на основен ремонт на пътя, но предстоящите изори по всяка вероятност ще забавят процеса.
Стара Загора за четвърта поредна година ще се превърне в сцена за млади математически таланти. Фондация „Математика без граници“ и Фондация „Миню Балкански“ отново обединяват усилия в инициативата „Стара Загора търси математически таланти“ –..
Да отстояваш правата на младите и да бъдеш техен глас – това е мисията, която ще поемат новите млади омбудсмани на Млада Загора. Пет ученически двойки от различни старозагорски училища ще се включат в избора тази година, информира общественият посредник..
Няма риск българския пазар да остане без горива след 21 ноември, когато приключва отсрочката, дадена от американска страна за санкциите срещу „Лукойл“ и „Роснефт“. Това заяви за Радио Стара Загора по темата бившият български посланик в..
В Културно-информационен център „Безистен" – Ямбол беше тържествено открита Международната научна конференция „Техника, технологии и образование" ICTTE 2025, организирана от Факултет „Техника и технологии" – Ямбол към Тракийския университет. Форумът се..
Икономистът от Експертния клуб по икономика и политика Георги Вулджев определи като разочароващ предложения от управляващите бюджет на страната за 2026г.. По-рано днес министър-председателят Росен Желязков коментира, че не харесва бюджета на..
Центърът за временно настаняване в Стара Загора помага на хора в нужда от 10 години насам. През този период помощ са получили над 300 души от Общината. С наближаването на зимния сезон обитаващите центъра имат нужда от дрехи. По този повод от..
Трима студенти от специалности в областта на медицината са първите, които ще получат стимулиране от Община Ямбол по Наредбата за финансово подпомагане на лекари, специализанти и професионалисти по здравни грижи, озаглавена „Лекарите за област..
Потребителите имат право да плащат с дребни монети. Ограничение ще бъде въведено единствено след въвеждането на еврото от 1 януари, когато търговците ще имат право да откажат плащане с повече от 50 монети наведнъж. Това предупреди Габриела Руменова..
Продължава участието на Община Стара Загора в новото издание на Националната кампания за превенция на насилието и злоупотребата с деца, съобщиха от общинския пресцентър. Поредицата от инициативи под мотото „Бъди смел, бъди добър!" се организира от..
Три пешеходни моста ще бъдат ремонтирани в Ямбол, съобщиха от пресцентъра на общината. Първият обект, по който вече се работи, е мостът, свързващ Крайречния булевард с кварталите „Васил Левски“ и „Възраждане“ – ключова връзка за пешеходци и ученици..

Студио на Радио Стара Загора
Телефон на слушателя
тел. 042 616440
Email: efir@radio-sz.net
Нюзрум на Радио Стара Загора
тел./факс 042 604227
Email: rsz@radio-sz.net
Рекламен отдел
тел. 042 616431, 042 616432
Email: reklama@radio-sz.net
